Skocz do zawartości

J-1 i wątek problemów z prawem.


Rekomendowane odpowiedzi

Hej.

Kwestia tego typu. Wypełniam aplikację która jest potrzebna, aby załatwić całą resztę wyjazdu do USA z biurem podróży na Camp.
Okienko "background" w którym muszę opisać swoje problemy z prawem.
W tamtym roku miałem małą lipę, zostałem zatrzymany za posiadanie marihuany.Nic wielkiego. Dołek, przesłuchanie, itp.
Po jakimś czasie dostałem list o umerzeniu sprawy.Żadnej rozprawy, nic z tych rzeczy. Tylko pismo.
No i jak żyć, kiedy w aplikacji jest napisane tak:

"W związku z tym, jeśli wcześniej było przez Ciebie złamane prawo,  prosimy o wpisanie tego do aplikacji. 

Prosimy o wpisanie jedynie takich zdarzeń, które zakończyły się wyrokiem sądowym. Mandaty nie są brane pod uwagę."

Z tego co wiem, umorzenie sprawy to nie wyrok sądowy.Więc nie muszę uwzględniać mojej sprawy.
No ale piszą że jeżeli złamałem prawo, to muszę to wpisać.

Okienko "Have you ever been arrested, regardless of if it led to a conviction or not? "
Wpisuję NIE

a w okienko "Have you ever committed any offence for which you were convicted, cautioned, reprimanded or warned? 
Wpisuję TAK i opisuję moją sprawę.


Dobrze myślę czy jednak coś pochrzaniłem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Krzysztof Partyka napisał:

Hej.

Kwestia tego typu. Wypełniam aplikację która jest potrzebna, aby załatwić całą resztę wyjazdu do USA z biurem podróży na Camp.
Okienko "background" w którym muszę opisać swoje problemy z prawem.
W tamtym roku miałem małą lipę, zostałem zatrzymany za posiadanie marihuany.Nic wielkiego. Dołek, przesłuchanie, itp.
Po jakimś czasie dostałem list o umerzeniu sprawy.Żadnej rozprawy, nic z tych rzeczy. Tylko pismo.
No i jak żyć, kiedy w aplikacji jest napisane tak:

"W związku z tym, jeśli wcześniej było przez Ciebie złamane prawo,  prosimy o wpisanie tego do aplikacji. 

Prosimy o wpisanie jedynie takich zdarzeń, które zakończyły się wyrokiem sądowym. Mandaty nie są brane pod uwagę."

Z tego co wiem, umorzenie sprawy to nie wyrok sądowy.Więc nie muszę uwzględniać mojej sprawy.
No ale piszą że jeżeli złamałem prawo, to muszę to wpisać.

Okienko "Have you ever been arrested, regardless of if it led to a conviction or not? "
Wpisuję NIE

a w okienko "Have you ever committed any offence for which you were convicted, cautioned, reprimanded or warned? 
Wpisuję TAK i opisuję moją sprawę.


Dobrze myślę czy jednak coś pochrzaniłem ?

Oczywiscie na obydwa tak. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 hours ago, Krzysztof Partyka said:

Okienko "Have you ever been arrested, regardless of if it led to a conviction or not? "

 

9 hours ago, Krzysztof Partyka said:

zostałem zatrzymany za posiadanie marihuany.Nic wielkiego. Dołek, przesłuchanie, itp.

tak

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mogą w Konsulacie poprosić o zaświadczenie o niekaralności plus przetłumaczenie umorzenia postępowania a to tłumaczysz u tłumacza przysięgłego. Plus musisz pokazać ze wiesz za co to bylo i żadne takie ze to dawno i blacha sprawa. Bo sa tacy Konsulowie ze widząc Twoje zachowanie i podejście mogą powiedzieć NIE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaświadczenie o niekaralności uzyskam bez problemu, bo według prawa karany nie byłem. Zastanawiam się tylko, czy jeżeli mam to świadectwo, to sprawdzają mnie w jakiś inny sposób.Jestem gdzieś wpisany? 

Nie wiem czy to było zatrzymanie, czy aresztowanie. Dostałem protokół zatrzymania.Nie wiem tez czy to to samo i czy ma to jakieś znaczenie.

 

Wydaje mi się ze powinienem zaznaczyć tylko drugie na tak, wtedy by się zgadzało.

 

Dzięki za pomoc, jeszczę przedzwonię do biura i zapytam co oni mi powiedzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...