Skocz do zawartości

ROC processing times


BBerry

Rekomendowane odpowiedzi

Aktualnie Removal of Conditions w Cali trwa 14 miesiecy. Porazka. Teraz jest loteria, czy przyjdzie 10latka przed tym jak roczne przedluzenie 2latki sie przeterminuje!

Jak sie nazywa ten dokument ktory trzeba wypelnic zyeby miec aktualna zielona karte? Overpass? Wiecie jak dlugo sie na niego czeka i o ile wczesniej trzeba wyslac? moja 2letnia jest przedluzona o rok i to przedluzenie wygasa w polowie grudnia.

Dziekuje z gory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
19 godzin temu, BBerry napisał:

Aktualnie Removal of Conditions w Cali trwa 14 miesiecy. Porazka. Teraz jest loteria, czy przyjdzie 10latka przed tym jak roczne przedluzenie 2latki sie przeterminuje!

Jak sie nazywa ten dokument ktory trzeba wypelnic zyeby miec aktualna zielona karte? Overpass? Wiecie jak dlugo sie na niego czeka i o ile wczesniej trzeba wyslac? moja 2letnia jest przedluzona o rok i to przedluzenie wygasa w polowie grudnia.

Dziekuje z gory

Proces trwa ok 6-8 miesiecy jesli urzednik nie ma pytan do sprawy. 

Proces sie przeciaga jesli urzednik musi zweryfikowac dokumenty badz sprawa idzie do supervisor badz sprawa kierowana jest na interview. Analogicznie, proces sie przeciaga jesli sprawa ma RFE.

Nie ma dokumentu, ktory sie wypelnia by miec aktualna zielona karte. Jesli Twoja zielona karta sie konczy, nalezy zrobic appointment w lokalnym urzedzie imigracyjnym przez Infopass. Urzednik wtedy wbija do paszportu przedluzenie zielonej karty. Generalnie appointment przez Infopass robi sie okolo 30 dni przed wygasnieciem przedluzenia zielonej karty. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 hours ago, karina said:

Proces trwa ok 6-8 miesiecy jesli urzednik nie ma pytan do sprawy. 

Proces sie przeciaga jesli urzednik musi zweryfikowac dokumenty badz sprawa idzie do supervisor badz sprawa kierowana jest na interview. Analogicznie, proces sie przeciaga jesli sprawa ma RFE.

Nie ma dokumentu, ktory sie wypelnia by miec aktualna zielona karte. Jesli Twoja zielona karta sie konczy, nalezy zrobic appointment w lokalnym urzedzie imigracyjnym przez Infopass. Urzednik wtedy wbija do paszportu przedluzenie zielonej karty. Generalnie appointment przez Infopass robi sie okolo 30 dni przed wygasnieciem przedluzenia zielonej karty. 

 

Aktualnie na stronie USCIS jest napisane ze aktualnie zajmuja sie ROCs z lipca 2016 - wiec dlatego napisalam ze proces trwa 14 miesiecy!

Wiec nie tylko ja czekam, wszyscy sa opoznieni.

Co robic, jesli paszport jest na panienskie nazwisko z Polski? Zielona karta jest na nazwisko meza. Czy podbija moj paszport jesli nazwiska na zielonej karcie i paszporcie sie roznia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zle spojrzalam, te dane sa z konca lipca 2017. Wtedy brali aplikacje z 5tego lipca 2016 czyli proces trwa prawie 13 miesiecy...

 

https://egov.uscis.gov/cris/processingTimesDisplay.do;jsessionid=abcnyWNpdMx0rhq68FV7v

I-751 Petition to Remove the Conditions on Residence

Removal of lawful permanent resident conditions (spouses of U.S. citizens and lawful permanent residents

July 5, 2016
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, BBerry napisał:

Zle spojrzalam, te dane sa z konca lipca 2017. Wtedy brali aplikacje z 5tego lipca 2016 czyli proces trwa prawie 13 miesiecy...

 

https://egov.uscis.gov/cris/processingTimesDisplay.do;jsessionid=abcnyWNpdMx0rhq68FV7v

I-751 Petition to Remove the Conditions on Residence

Removal of lawful permanent resident conditions (spouses of U.S. citizens and lawful permanent residents

July 5, 2016

 

To co pisza na stronie uscis to sa najdluzsze daty, czyli jak to sie mowi "ostatnia ostatecznosc". Po tej dacie mozna skladac request, ze Twoja sprawa jest poza "processing time", ale w rzeczywistosci sprawy ida naprawde duzo szybciej. Immigration musi podac daty aby ludzie mieli ogolna wyobraznie co i jak sie posuwa, ale 95% spraw idzie duzo szybciej niz tam pisza. Inna sprawa, ze aplikacje nie posuwaja sie wedlug daty, tylko wedlug urzednika - jeden zrobi 5 spraw w ciagu dnia, inny 10; jeden wysle 5 RFE, drugi nie wysle nic. Zalezy na ktore biurko trafia Twoje rzeczy.  Inna sprawa, ze strona uscis podaje jedna date, kiedy zrobili update i druga date na jaki to dzien sa dane - i tak np. dzisiaj jest 6 pazdziernika a ja czytam dane wprowadzone do systemu 22 wrzesnia, ktore pokazuja stan aplikacji na dzien 31 lipca 2017... Od lipca do pazdziernika moglo sie sporo zmienic. 

Tymi datami sie nie sugeruj. Tak jak mowie - z wlasnego podworka wiem, ze jesli sprawa jest dobrze przygotowana to zajmuje to ok 6-7 miesiecy. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, BBerry napisał:

Aktualnie na stronie USCIS jest napisane ze aktualnie zajmuja sie ROCs z lipca 2016 - wiec dlatego napisalam ze proces trwa 14 miesiecy!

Wiec nie tylko ja czekam, wszyscy sa opoznieni.

Co robic, jesli paszport jest na panienskie nazwisko z Polski? Zielona karta jest na nazwisko meza. Czy podbija moj paszport jesli nazwiska na zielonej karcie i paszporcie sie roznia?

 

Nie, ja mam sprawy z listopada, grudnia 2016 i te osoby maja juz 10letnie karty.

 

Podbija Ci paszport, wez tylko akt slubu ze soba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, karina said:

 

Nie, ja mam sprawy z listopada, grudnia 2016 i te osoby maja juz 10letnie karty.

Te sprawy sa w Vermont czy California processing center? Wg ich strony VSC jest szybszy niz CSC.

Wlasnie dzwonilam do USCIS i powiedzieli mi ze moja sprawa jest w "normal processing times" i ze aktualnie przerabiaja sprawy z konca lipca. Ta sama gadka, ze maja duzo aplikacji.

Widze ze najepsze rozwiazanie to aplikowac o obywatelstwo ASAP, moe to przyspieszy aplikacje i nie bede musiala zawracac dupy i jechac do USCIS z dwoma zdjeciami paszportowymi po pieczatke...

 

Dziekuje za informacje

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...