Skocz do zawartości

19 latek i start w USA


bartolomeov

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam 19 lat i uczęszczam do 4 klasy technikum, moim marzeniem jest wyjechać do stanów i się tam osiedlić, dlatego też mam do was kilka pytań. Wiem, że podobnych tematów na forum jest mnóstwo, mimo to chciałbym poprowadzić kulturalny dialog :)

1. Nielegalny pobyt (wiza turystyczna) - Jak wygląda pobyt w przypadku pozostania na wizie turystycznej, jaka jest szansa na deportacje, bo zdania na ten temat są bardzo podzielone... Jedni piszą, że maja mnóstwo znajomych zamieszkujacych nielegalnie którzy żyją na równi z tymi którzy mają zieloną karte, a drudzy piszą, że to ciągły strach i poczucie, że jest sie tu niechcianym. 

2. Czy ja jako 19 latek który za rok konczy szkołę średnią odnalazł bym się na rynku pracy (wiem, że to dość indywidualna kwestia) ale chciałbym sobie wyobrazić sytuacje, że jadę do stanów w ciemno i szukam pracy jako laik. 

3. Stan - Właśnie, jak to wygląda? Który stan jest najbardziej korzystny dla mnie jeśli chciałbym przesiadywać nielegalnie, marzy mi się California, ale chciałbym usłyszeć opinie innych ludzi.

4. Mieszkanie - Jak ciężko znależć jest mieszkanie jadąc w ciemno? 

5. Wiza turystyczna - Czy jako osoba która dopiero co skonczyla szkole ma wieksza szanse na odrzucenie wniosku o wize turystyczną? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Nielegalny pobyt (wiza turystyczna) - Jak wygląda pobyt w przypadku pozostania na wizie turystycznej --
Zle wyglada. Zycie na nielegalu to nie zycie. To jest absolutnie wariacki pomysl.

2. Czy ja jako 19 latek który za rok konczy szkołę średnią odnalazł bym się na rynku pracy (wiem, że to dość indywidualna kwestia) ale chciałbym sobie wyobrazić sytuacje, że jadę do stanów w ciemno i szukam pracy jako laik.
Bez opdpowiedniej wizy bedzie ciezko i ogromne szanse ze bedziesz wykorzystany i oszukany.

3. Stan - Właśnie, jak to wygląda? Który stan jest najbardziej korzystny dla mnie jeśli chciałbym przesiadywać nielegalnie, marzy mi się California. California to bardzo drogi stan, bez dobrej pracy i samochodu sie nie obejdzie.

4. Mieszkanie - Jak ciężko znależć jest mieszkanie jadąc w ciemno? Jezeli masz duzo gotowki to znajdziesz jakis pokoj u rodaka... potem bedzie trudniej bo zeby wynajac porzadne mieszkanie musisz miec prace, social security #, credit history.

5. Wiza turystyczna - Czy jako osoba która dopiero co skonczyla szkole ma wieksza szanse na odrzucenie wniosku o wize turystyczną? Jezeli  mozesz pokazac silne wiezi z Polska, wize dostaniesz. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pracowałeś na czarno,jeśli nie to polecam i wtedy zobaczysz czy dasz radę. Masz racje ze różne dostaniesz odpowiedzi bo są ludzie że mają pewne dokumenty i jakoś dają radę,umieją więcej niż Ty . Pracowałeś kiedyś ? Pytasz się o wizę a pytasz o nielegalny pobyt,na rozmowie bywa tak ze mimo nie mówienia i tak widać co chcesz robić a wtedy bez wizy wyjdziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze się z ciekawości zapytam- dlaczego Stany skoro w Europie masz niezliczone możliwości bezpiecznej, legalnej pracy? 

 

Będąc w USA legalnie a nielegalnie to dwa różne światy. Generalnie będziesz traktowany jak człowiek drugiej kategorii. Szczególnie teraz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, kzielu napisał:

A ja sie zapytam dlaczego ten watek nie zostal jeszcze zamkniety...

Oj tam zaraz od razu zamykać  :P nikt mu i tak nie doradzi jak żyć nielegalnie a ja naprawdę ciekawa jestem co takim ludziom w głowie siedzi.  :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...