Skocz do zawartości

Płatność kartami w USA


oliwia19

Rekomendowane odpowiedzi

Również polecam otwarcie konta walutowego. Ja osobiście mam i polecam ING jedna karta do wszystkiego.

Dodam iż karty debetowe działają bez problemu w USA ( sam sprawdzałem) może raz czy dwa razy miałem problem przy tankowaniu ( musiałem udać się do Cashiera  gdzie debetówka bez problemu przeszła).

To samo tyczy się rezerwacji  i pobierania kaucji w motelach/hotelach lepiej mieć konta walutowe gdzie pobierane jest wszystko w USA ( nie przelicza wtedy i nie jesteśmy stratni).

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dodam że możesz również za gotówkę kupić w sklepach karty prepaid Amex lub Visa, Mastercard, zarejestrować online i wtedy możesz nimi płacić prawie niemal w wszędzie i przyda się na stacjach gazowych gdzie na pompach musisz podać lokalny zip code twojego adresu na którym masz kartę zarejestrowaną. Dlatego nie amerykańskie karty nie działają przy pompach oprócz w środku z kasjerem. Karta Amex na dużą akceptację, ale są miejsca które odmawiają i wtedy w tej sytuacji możesz jedynie użyć Visa lub Mastercard. 

Jeśli masz telefon iPhone lub Android to możesz w wielu miejscach płacić Apple Pay lub Android Pay, jeśli twój bank popiera tego typu płatność. Nie wiem czy te technologie się przyjęły w Polsce, ale w USA jest to powszechne. Tylko przybliżasz telefon do czytnika NFC bo odblokowaniu telefonu i w sekundę transakcja przechodzi, szybciej niż karta chip. Ale jest rownież wiele punktów co wciąż tylko przyjmuje magnetyczne transakcje od kart, więc upewnij się że twoja karta płatnicza też będzie mieć pasek magnetyczny, inaczej przygotuj się na płaceniu gotówką.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, pida napisał:

Nie wiem czy te technologie się przyjęły w Polsce, ale w USA jest to powszechne.

Raczej nie, to dosyć nowa funkcja w Polsce. Gdy tam jeszcze mieszkałem, to często krzywo na mnie patrzyli kasjerzy gdy do czytnika zbliżałem telefon zamiast karty :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minutes ago, Amek said:

Raczej nie, to dosyć nowa funkcja w Polsce. Gdy tam jeszcze mieszkałem, to często krzywo na mnie patrzyli kasjerzy gdy do czytnika zbliżałem telefon zamiast karty :D

Android Pay jest w Polsce od jakiegoś czasu, ale ponieważ nigdy tam ostatnio nie byłem to nie mam pojęcia w ilu punktach to powszechne. A Apple Pay ma niby pojawić się w krótce w tym roku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...