Skocz do zawartości

WIZA B1/B2 , FIRMA W WYOMING i WYJAZDY NA UKRAINE


Stellar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Prowadzę jedną firmę w Irlandii.   Pare dni temu otrzymałem wize B1/B2 którą bardziej zrobiłem na wyjazdy turystyczne.  Niedługo będę otwierać także firmę która będzie zarejstrowana w stanie Wyoming w USA na działalność IT która będzie działać globalnie tylko przez internet ( wszystko robi się online przez internet)  Na Ukrainie z kolei firma ta będzie miała pdpisaną umowę z data center na utrzymanie moich serwerów. Będę musiał tam też się wybrać kilka razy żeby doglądać sprzętu.

Moje pytanie brzmi, czy są jakieś przeciwskazania na częste wyjazdy na Ukraine jesli się będzie także podróżować do USA ? Czy na granicy USA mogę mieć jakieś problemy i trzepanie z tego powodu jeśli np w s systemie wyskoczy im że podróżuje na Ukrainę i mam firmę już zaresjtrowaną w Wyoming , drugą w Irlandii a mieszkam aktualnie w Pl ?

 

Drugie pytanie:

Czy w ramach wizy B1/B2  możną zwiedzac USA i zarazem odwiedzać firmy w róznych miejscach żeby nawiązać współpracę i oferować im swoje usługi informatyczne ? Nie będzie to uważane jako praca ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

b1 wiza biznesowa możesz prowadzić rozmowy tylko że na granicy możesz dostać krótszy pobyt.

b2 to wiza turystyczna a tutaj to odpoczynek,zwiedzanie. Nikt Ci pobytu nie da po połowie. Mówisz wjazd biznesowy to taki pobyt dostaniesz i oczekuj szczególnych pytań.

w paszporcie będzie widoczne gdzie jeździsz a co do pytań to zależy od urzędnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie pierwszy raz jade z rodziną do znajomego na wakacje, nie będe podejmować żadnych działan biznesowych, dopiero za drugim razem gdy pojade już sam.

Jednak martwi mnie ta Ukraina, bo jadę do Kijowa w następnym tygodniu i mam pytanie do osób co byli na Ukrainie czy nie mieli potem problemów z wjazdem do USA ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, Stellar said:

generalnie pierwszy raz jade z rodziną do znajomego na wakacje, nie będe podejmować żadnych działan biznesowych, dopiero za drugim razem gdy pojade już sam.

Jednak martwi mnie ta Ukraina, bo jadę do Kijowa w następnym tygodniu i mam pytanie do osób co byli na Ukrainie czy nie mieli potem problemów z wjazdem do USA ?

Nie sądzę, że jest to jakokolwiek problem. Jakbyś latał do krajów typu Syria, Pakistan, Afganistan to pewnie coś by się mogło komuś zaświecić - Ukraina nie powinna stanowić problemu. Pamiętaj, że na B1/B2 nie możesz podjąć pracy na terenie USA. Czyli możesz prowadzić spotkania, uczestniczyć w konferencjach, prowadzić rozmowy handlowe. Ale nie możesz przeprowadzać żadnej czynności, którą oficer imigracyjny może uznać za "podjęcie pracy" na terenie USA. Zdję sobie sprawę, żę defnicja tego może być bardzo płynna - szczególnie w IT w przypadku usług oferowanych "rzez internet" trudne może być zdefniowanie co jest "pracą dla własnej firmy w WY", czy jest nią już pertrakcja handlowa i podpisanie kontraktu np. - aczkolwiek to urzędnik imigracyjny na granicy będzie podejmował tę decyzję. W mojej korporacji też mamy pracowników / menadżerów zagranicznych którzy co jakiś czas zlatują do USA na wewnętrzne spotkania a czasami na spotkania z klientami. Nasi prawnicy monitorują te wloty i w przypadku, gdy osoba ma być na terenie USA dłużej niż 30 dni w danym roku kalendarzowym w ciągu kilku wjazdów na działalność wewnątrz biznesową to wyrabiają jej zawsze wizę L1 aby uniknąć problemów na granicy, aczkolwiek to pewnie bardziej wewnętrzna dyrektywa firmy niż znane mi przepisy, aczkolwiek jak będziesz wlatywał po raz kolejny do USA w ciągu półrocza to możesz wzbudzić zaitneresowanie na granicy czy aby na pewno ty tutaj nie "pracujesz". Możesz się spodziewać wtedy pytań czy "ty pracujesz dla twojej firmy zarejestrowanej w Wyoming?", w przypadku pozytywnej odpowiedzi możesz spodziewać się problemów z wizą B1/B2. Chyba jednak potrzebny byłby ci wyspecjalizowany prawnik z doświadczeniem w prawie imigracyjnym aby móc tutaj rozstrzygnąć

Tak więc Ukraina w historii podróży nie powinna stanowić problemu, własna firma w Wyoming i wiza B1/B2 może ale nie musi stanowić dla urzędnika imigrcyjnego problem - tu spodziewałbym się większej komplikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...