Skocz do zawartości

Buduję swoje FAQ, zaprasza do burzy mózgów :)


Maciej Carlos

Rekomendowane odpowiedzi

@Joanna30 GC/narzeczeńska i wspomniałem, że za minimum 4 lata bo mam tu jeszcze trochę tematów do zamknięcia, i jeszcze chcę być trochę pociechą dla dziadków ;)

 

@katlia pejzaże Google pokazują dużo wśródgórskich jeziorek bądź rzek. A gorące lato wystarcza mi na wakacje, opalenizna trzyma mi się cały rok :) 

Od roku dolar mocno spadł, tym się nie interesowałem choć dziś sprawdziłem i dokupię kolejne 500$, a co jest przyczyną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 71
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
Godzinę temu, katlia napisał:

PS

2/3 Colorado to pol-pustynia, reszta wysokie gory. Nie wiem o jakich jeziorach karusek wspomina, no chyba ze o sztucznych. A po za gorami, lato jest tu bardzo gorace ze wzgledu na wysokie polozenie. 

z Denwer do wiekszych jezior w Utah jest okolo 9 godzin jazdy, mialem na mysli te jeziora. A pogoda latem w suchym klimacie Colorado jest znosniejsza niz w zawilgoconym NY.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Maciej Carlos napisał:

@Joanna30 GC/narzeczeńska i wspomniałem, że za minimum 4 lata bo mam tu jeszcze trochę tematów do zamknięcia, i jeszcze chcę być trochę pociechą dla dziadków ;)

 

@katlia pejzaże Google pokazują dużo wśródgórskich jeziorek bądź rzek. A gorące lato wystarcza mi na wakacje, opalenizna trzyma mi się cały rok :) 

Od roku dolar mocno spadł, tym się nie interesowałem choć dziś sprawdziłem i dokupię kolejne 500$, a co jest przyczyną?

lepiej miec wiecej gotowki w kieszeni niz na koncie w banku, wtedy masz wieksze dofinansowanie na nauke, jesli bedziesz chcial sie uczyc. z tego co pamietam FAFSA chce znac tez Twoje oszczednosci w banku, przed przyznaniem dofinansowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Maciej Carlos napisał:

@karusek Czyli wszystko ponad 10k $ w banku mieć w gotówce? O FAFSA poczytam później bo dopiero kończę pracę. Trochę strach mieć drugie tyle w łapie.

przekraczajac granice musisz zrobic deklaracje celna, jesli wartosc przeworzonych dobr pienieznych bedzie wieksza niz 10k$ musisz wykazac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie trochę niepotrzebnie zawracasz sobie teraz tym wszystkim głowę. Szczególnie że chcesz jechać za 4 lata i do tego czasu wszystko może się zmienić. Dodatkowo jak jedziesz na narzeczenskiej to chyba twoja partnerka/ partner którą jest obywatelka US powinna ci pomóc ogarnąć takie sprawy. W ogóle twoja druga połowa mieszka w US? Jak tak to kwestie zamieszkania powinieneś mieć ogarnięta..   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem napalonym na USA nastolatkiem, więc to czy zawracam sobie głowę teraz potrzebnie czy niepotrzebnie to moja sprawa, bez obrazy. ;) . Za 4 lata to nie wiem czy będę dalej z moją drugą połówką bo z tym zawsze bywa różnie, dlatego też zakładam opcję GC. Ona jest z Dallas co nie bardzo mi pasuje, a ona także ma inne marzenia. :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...