Skocz do zawartości

Loteria wizowa DV a pobyt w USA na wizie L1, pytania


admiralis1987

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od pół roku przebywam i pracuję w USA z żona na wizie nieimigracyjnej typu L (wszystko legalnie). Wiza ważna do 2020 z możliwością przedłożenia do 2022. Zastanawiamy się nad loterią wizową  DV 2019, lecz nie chciałbym żeby to w jakikolwiek sposób zaszkodziło mojej obecnej wizie. Przecież aplikowanie o zieloną kartę równoznaczne jest z chęcią stałej emigracji do USA, a my oficjalnie jesteśmy tu na wizie nieimigracyjnej, wszędzie we wnioskach o wizę wpisywałem, że naszą intencja jest powrót do Polski... Co będzie w przypadku gdy nie dostanę wizy, a w 2020 będę chciał przedłużać moją obecna wizę, nikt nie będzie z tego robił problemów? Co w przypadku gdy zostanę wylosowany, czy wszystkie formalności będę mógł załatwić w USA na miejscu? W którym momencie moja obecna wiza była by anulowana? Tuż po przyznaniu GC? 

 

Z góry dzięki za pomoc!! :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, admiralis1987 napisał:

Witam,

Od pół roku przebywam i pracuję w USA z żona na wizie nieimigracyjnej typu L (wszystko legalnie). Wiza ważna do 2020 z możliwością przedłożenia do 2022. Zastanawiamy się nad loterią wizową  DV 2019, lecz nie chciałbym żeby to w jakikolwiek sposób zaszkodziło mojej obecnej wizie. Przecież aplikowanie o zieloną kartę równoznaczne jest z chęcią stałej emigracji do USA, a my oficjalnie jesteśmy tu na wizie nieimigracyjnej, wszędzie we wnioskach o wizę wpisywałem, że naszą intencja jest powrót do Polski... Co będzie w przypadku gdy nie dostanę wizy, a w 2020 będę chciał przedłużać moją obecna wizę, nikt nie będzie z tego robił problemów? Co w przypadku gdy zostanę wylosowany, czy wszystkie formalności będę mógł załatwić w USA na miejscu? W którym momencie moja obecna wiza była by anulowana? Tuż po przyznaniu GC? 

 

Z góry dzięki za pomoc!! :)

 

Wizie to nie zaszkodzi, poza tym L-1 jest jedną z niewielu wiz dual intent, więc zamiast imigracji w niczym nie przeszkadza. Jeżeli wylosujesz to formalności możesz zostawić w US przez AOS (zmiana statusu) - jedyny problem to formalności trwają dłużej niż proces konsularny więc przy wysokim numerze masz większe prawdopodobieństwo nie zmieszczenia się przed końcem wydawania wiz na danych rok - ale to się będziesz martwił jak wylosujesz.

Wiza w ogóle nie zostanie anulowana, po prostu dostaniesz GC. Ja dzisiaj mam w polskim paszporcie L-1 a dawno jestem obywatelem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...