Skocz do zawartości

Mam 20 lat i Bardzo poważnie myślę o emigracji do USA


Marcin4M

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem nowy tutaj na forum, nie wiem od czego zacząć .... wszystko opisze co planuje, kogo mam w NYC i potrzebuje pomocy. 
Mam 20 lat wykształcenie średnie jestem gotowy podjąć różne kursy zawodowe przed wyjazdem, kończę prawo jazdy kat.B ( wiem trochę późno ). Moim zamiarem jest wyemigrować do stanów na stałe ponieważ w sercu mam orła białego ale jednak w żyłach płynie amerykańska krew po prostu czuje że tam jest moje miejsce na świecie. Mam znajomych którzy zaprosili mnie do usa dokumentem I-134 oferują miejsce gdzie będę mógł żyć( spać, jeść itp.) lecz nie chcą albo nie mogą pomóc w znalezieniu pracy dla mnie najlepiej jak bym sam to ogarnął. Tylko z pracą jest to bardziej skomplikowane ponieważ wiem że nie mam szansy na stały pobyt i musze się ratować niestety wizą turystyczna która trwa 6 miesięcy. Ogólnie chętnie poznam jakąś Amerykankę ;) w ciągu tych 6 miesięcy, ogólnie jestem bardzo otwarty na ludzi a w usa jest to bardzo ważne gdy widzę tych smutnych ludzi w Polsce to szkoda gadać ... Czy jest ktoś na tym forum kto chętnie mi pomoże... coś poradzi może coś odradzi różnie bywa w życiu .. ;) Dodam jeszcze że zgłaszam się do loterii wizowej ale ja nie chce tyle czekać ;/ Pozdrawiam Serdecznie. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 26
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Jeśli myślisz o emigracji czyli o zmieszkaniu w USA na stałe w sposób legalny to zapoznaj się z diagramem, który pokazuje wszystkie legalne metody: http://immigrationroad.com/green-card/immigration-flowchart-roadmap-to-green-card.pdf

"Ratowanie się" wizą turystyczną nie przybliża cię do emigracji. A jeśli podejmiesz na niej pracę lub ją przedsiedzisz może ciebie znacząco oddalić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, sly6 napisał:

I134 nie gwarantuje ze wizę otrzymasz. Juz mamy na forum osobę ze dostała pobyt 1 dzień a Ty piszesz o pól roku.. Wiem dużo się kiedyś pisalo teraz te czasy się zmieniają.

W zasadzie to praktycznie gwarantuje ze wizy nie otrzyma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minutes ago, Marcin4M said:

Mcpear no dobrze dziękuje za link zaraz go ogarnę a co do wizy turystycznej, poznam amerykankę i się zakocham :) jak wygląda aktualnie z tym sposobem na green card? 

To jeszcze ona musi się w tobie zakochać - jednostronne uczucie w niczym nie pomoże. Co więcej musi się zgodzić wyjść za Ciebie za mąż. Jest to jedna z dróg uzyskania zielonej karty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Jackie zablokował ten temat

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...