Skocz do zawartości

Wiza narzeczeńska a pobyt w USA


luksokol

Rekomendowane odpowiedzi

Hej!

Od dwóch tygodni jestem w stanach na wizie turystycznej. Pięć miesięcy temu złożyliśmy wniosek o wizę narzeczeńską. Moje dziewczyna jest Amerykanką, z którą znamy się od około dwóch lat.  Dzisiaj dostaliśmy list z I-797 mówiący, że nasza petycja została zatwierdzona.

Czy muszę wracać do Polski na badania i interview czy jest szansa, aby dokończyć tę wizę tutaj?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedź. W zeszłym tygodniu zadzwoniłem do prawniczki i powiedziała mi, że nie muszę wracać do kraju i mogę wszystko tutaj zrobić bez zbędnego latania. Wiem, że oni chcą tylko wyłudzić pieniądze a jak przyjdzie do ostatniego interview i coś pójdzie nie tak, to oni ręce umywają. Szkoda tylko, że tak mydlą oczy ludziom, którzy potem mogą dostać dożywotniego bana na wjazd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz wrócić do kraju, bo wizy wydawane są poza USA. W USA możesz jedynie zmienić status, a K-1 nie umożliwi Ci tego. Nie przesiedź dozwolonego pobytu, wyjedź w terminie, poczekaj na rozmowę w ambasadzie, jeśli będzie trwało to nie wiadomo ile, to w tzw. międzyczasie pojedź jeszcze raz do niej w odwiedziny i już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
12 godzin temu, luksokol napisał:

Co jeżeli pobierzemy się w stanach i zechcemy zalegalizować mój status? Czy będę już skreślony na starcie? 

 

Teoretycznie jest to mozliwe ale wystarczy jeden urzędnik który stwierdzi że wleciałeś do USA na turystycznej po to by zalegalizaować status i będzie nie lada kłopot. Nie twierdzę że na 100% tak będzie, ale starając się o wizę narzeczeńską pokazałeś już że masz zamiar wyemigrować do USA. Mogą, choc nie muszą, się przyczepić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...