Skocz do zawartości

Dlaczego emigracja ???


Lempirx

Rekomendowane odpowiedzi

Nurtuje mnie pytanie co skłania Was do podejmowania ryzyka życia w innym, odległym kraju? Dlaczego emigracja skoro w Polsce, w parciu o informacje z TVP, jest dobrze, a będzie, też w oparciu o informacje z TVP, jeszcze lepiej? Nie chodzi przecież o zarobki, a może tylko o nie? Więc  co, styl życia, chęć bycia częścią specyficznej społeczności, pogoń za iluzją rodem z Warner Bros?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
13 minutes ago, Lempirx said:

Nurtuje mnie pytanie co skłania Was do podejmowania ryzyka życia w innym, odległym kraju? Dlaczego emigracja skoro w Polsce, w parciu o informacje z TVP, jest dobrze, a będzie, też w oparciu o informacje z TVP, jeszcze lepiej? Nie chodzi przecież o zarobki, a może tylko o nie? Więc  co, styl życia, chęć bycia częścią specyficznej społeczności, pogoń za iluzją rodem z Warner Bros?

Co Ty tak z tym TVP? Nie ma innej telewizji? Nie widzisz jak sie Tobie samemu zyje? Kazdy ma inna historie, kazdy ma inne problemy. Jednemu sie podoba, a innemu nie. 
Watpie, ze ktokolwiek wybral USA tylko dlatego, ze nie podoba mu sie sytuacja w Polsce. Przeciez mogliby rownie dobrze wybrac np. UK. 

 

Poza tym jest identyczny temat na forum zalozony z miesiac temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Lempirx napisał:

Nurtuje mnie pytanie co skłania Was do podejmowania ryzyka życia w innym, odległym kraju? Dlaczego emigracja skoro w Polsce, w parciu o informacje z TVP, jest dobrze, a będzie, też w oparciu o informacje z TVP, jeszcze lepiej? Nie chodzi przecież o zarobki, a może tylko o nie? Więc  co, styl życia, chęć bycia częścią specyficznej społeczności, pogoń za iluzją rodem z Warner Bros?

Ostatnio w TVP jedna z Prawych i Sprawiedliwych poslanek powiedziala "Niech jada!".

No to informuje, ze mysmy juz pojechali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, AdamZ napisał:

Co Ty tak z tym TVP? Nie ma innej telewizji? Nie widzisz jak sie Tobie samemu zyje? Kazdy ma inna historie, kazdy ma inne problemy. Jednemu sie podoba, a innemu nie. 
Watpie, ze ktokolwiek wybral USA tylko dlatego, ze nie podoba mu sie sytuacja w Polsce. Przeciez mogliby rownie dobrze wybrac np. UK. 

 

Poza tym jest identyczny temat na forum zalozony z miesiac temu.

Dlatego TVP, bo tylko tam mówią, że jest dobrze. Mnie jest dobrze i nie zamierzam wyjeżdżać, nawet jeśli zostanę wylosowany. Udział w loterii to loteria-zakład jeśli zostanę wylosowany wygram zakład, tylko tyle. Masz rację jeśli chodzi o miejsce docelowe emigracji, USA są na szarym końcu, to nie jest kraj..... dla wszystkich, Europejczycy z nastawieniem roszczeniowym wobec państwa są niemile zaskakiwani.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzies już jest na forum podobny temat chyba. "Dlaczego USA " czy coś takiego 

Edit. Podalabym link ale nie mogę znaleźć nigdzie.  :P

 

Anyway.  Nie każdy wyjeżdża za praca czy dlatego że w Polsce jest mu źle. Szczerze to na tym forum znajdziecie większość ludzi którzy wyjechali na wizach małżeńskich czy innych rodzinnych. Ich celem było po prostu dołączenie do rodziny a praca czy sytuacja w kraju była kwestia kompletnie drugorzędna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Lempirx napisał:

Nurtuje mnie pytanie co skłania Was do podejmowania ryzyka życia w innym, odległym kraju? Dlaczego emigracja skoro w Polsce, w parciu o informacje z TVP, jest dobrze, a będzie, też w oparciu o informacje z TVP, jeszcze lepiej? Nie chodzi przecież o zarobki, a może tylko o nie? Więc  co, styl życia, chęć bycia częścią specyficznej społeczności, pogoń za iluzją rodem z Warner Bros?

Dla mnie ten post to czysta prowokacja :P Jeśli jednak serio opierasz swoją opinię na informacjach z TVP to sugeruję wizytę w najbliższym sklepie spożywczym. Porównaj sobie ceny np. jajek, masła itp. obecnie i sprzed roku. Zobaczysz jak dzielnie #dobrazmiana stara się polepszyć jakość Twojego życia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja juz się gdzieś tu indziej rozpisywałam, że do emigracji mnie przekonał skutecznie nas obecny rząd :) zawsze lubiłam US i jeździłam tam relatywnie często, zwiedziłam 14 stanów, trochę pomieszkałam... ale nigdy nie sądziłam ze tam wyjadę. PiS (ale i perspektywa rozpadającej sie UE i Putina za miedza) mnie przekonał do spróbowania szczęścia w loterii, a że zostałam wylosowana za pierwszym razem to juz ewidentny znak że nie ma co się zastanawiać :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...