Skocz do zawartości
wyborna_kielbasa_z_puszki

wyjazd z usa po aktywowaniu zielonej karty

Recommended Posts

jak często tak będziesz robić to za kolejnym razem mogą być problemy.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

3 godziny temu, stars & stripes napisał:

Ludzie, zadajcie sobie min. trudu i poczytajcie wątki forum. Odpowiedzi na 90% pytań zostały drobiazgowo opisane..!

to moze zamknijmy to forum bo wszystko zostalo juz powiedziane, po co w ogole cokolwiek pisac

logika sprzed 15 lat na forum elektroda

pozostalym dzieki za odpowiedzi, widze ze nawet rok moge pozostac w polsce i to mi wystarczy calkowicie

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zastanawia mnie dlaczego z jednej strony prawo jasno mówi że jako permanent resident możesz opuszczać USA ile razy chces byle nie ponad rok, a z drugiej strony jak sly6 napisał możesz mieć problemy jak tak będziesz robić. W jakim celu podawane są takie informacje jak w linku, który wyżej wkleiłem, jeśli nie są niespójne z rzeczywistością?

Sent from my SM-G955U using Tapatalk

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

GC daje uprawnienie do STALEGO POBYTU w USA. To oznacza mieszkanie I prace tutaj. Jesli mieszkasz i pracujesz w innym kraju oznacza to ze GC nie jest Ci potrzebna. Jako posiadacz GC wyjezdzam dosc czesto, na dwa, trzy tygodnie, czasem nawet dluzej, ale nigdy nie mialem z tego powodu zadnych problemow bo swoja przyslowiowa wiertarke czyli dom, prace, mam tutaj. Czasem szczegolnie w najbardziej upierdliwych POE (OHR, EWR) mialem pytania jak dlugo bylem poza USA. Nawet ostatnio w Chicago obok stempla wjazdowego w paszporcie wpisal mi madrala ze: "two weeks out of USA". Akurat bylem ponad trzy ale nie mialem czasu na korygowanie, zreszta spieszylem sie I nawet tego nie zauwazylem.

• Upvote 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tym bardziej mnie ten artykuł zastanawia, bo pomijając skrajne przypadki że jesteś biznesmenem milionerem, masz dom i biznesy w 12 państwach i spędzasz w każdym miesiąc w tym w USA, to dla przeciętnego człowieka to prawo jest kompletnie nie przydatne i tylko problemów może narobić jeśli ktoś nie zgłębi tematu.

Sent from my SM-G955U using Tapatalk

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
3 minuty temu, nixie napisał:

to prawo jest kompletnie nie przydatne i tylko problemów może narobić jeśli ktoś nie zgłębi tematu.

To prawo istnieje bo sa ludzie -- nawet na tym forum -- ktorzy chca kombinowac. Chca miec i GC i nie tracic interestow w Polsce. 

• Upvote 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Przeciez wiadomo ze wielu posiadaczy GC uzywa jej tylko do wjazdu do USA a ich "osrodki zyciowe" sa w innych krajach. Jesli zarabiasz w USA I tu placisz podatki nikt sie czepial nie bedzie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Dnia 8.11.2017 o 11:09, katlia napisał:

To prawo istnieje bo sa ludzie -- nawet na tym forum -- ktorzy chca kombinowac. Chca miec i GC i nie tracic interestow w Polsce. 

Hmm, no nie wiem czy to tak działa. Nie widzę też nic złego w tym, że ktoś ma interesy w Polsce (czy gdziekolwiek indziej) i chce mieć GC. Parafrazując powyższą wypowiedź andyopole, oraz moje domysły z poprzednich wypowiedzi możesz mieć interesy gdzie chcesz, ważne aby twój "ośrodek życiowy" był w USA i faktycznie nie jest powiedziane, że to ma być twój jedyny ośrodek życiowy, jak ktoś chce i ma możliwości żyć pól roku tu, pół gdzieś tam.

Dnia 8.11.2017 o 11:10, andyopole napisał:

Przeciez wiadomo ze wielu posiadaczy GC uzywa jej tylko do wjazdu do USA a ich "osrodki zyciowe" sa w innych krajach. Jesli zarabiasz w USA I tu placisz podatki nikt sie czepial nie bedzie.

Wręcz bym powiedział, że chyba zarabiać to możesz gdzie chcesz, ważne że podatki będziesz płacić tutaj i wtedy to faktycznie nikt się nie będzie czepiał. No to mi teraz pasuje do wizji tego kraju, wszędzie jakiś biznes ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
11 minut temu, nixie napisał:

Hmm, no nie wiem czy to tak działa. Nie widzę też nic złego w tym, że ktoś ma interesy w Polsce (czy gdziekolwiek indziej) i chce mieć GC. Parafrazując powyższą wypowiedź andyopole, oraz moje domysły z poprzednich wypowiedzi możesz mieć interesy gdzie chcesz, ważne aby twój "ośrodek życiowy" był w USA i faktycznie nie jest powiedziane, że to ma być twój jedyny ośrodek życiowy, jak ktoś chce i ma możliwości żyć pól roku tu, pół gdzieś tam.

Wręcz bym powiedział, że chyba zarabiać to możesz gdzie chcesz, ważne że podatki będziesz płacić tutaj i wtedy to faktycznie nikt się nie będzie czepiał. No to mi teraz pasuje do wizji tego kraju, wszędzie jakiś biznes ;)

USA biorą podatki od wszystkich, również tych, którzy sa tu nielegalnie i pracują bez zezwolenia. Taka podwójna moralność, nie wolno Ci pracować ale Twoje podatki weźmiemy bardzo chetnie, nowe rakiety trzeba kupić.

Dylematy jak przy sraczce, i rzadko i często. 

Płacenie podatków w USA jeszcze Cię wiec nie uwiarygadnia w oczach USCIS. GC to jest pozwolenie na stały pobyt i przestrzegania tego pozwolenia wymagają. Do prowadzenia interesów w USA służą inne wizy.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Booking.com

Eee to już nie czaje o co w tym wszystkim chodzi. W takim razie najlepiej zdobyć citizenship i wtedy to już możesz sobie przebywać kiedy chcesz, ile chcesz i gdzie chcesz, czy może i tu jest jakiś haczyk?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

GC dostajesz np. z loterii wizowe.

W innych przypadkach wnioskujesz o stały pobyt z jakichś powodów.  TY prosisz o pozwolenie na stały pobyt z powodu łączenia rodzin, małżeństwa, pracodawca życzy sobie takiego pracownika. Podkreślam, STAŁY POBYT! Tutaj masz mieszkać! Nikt Ci nie broni mieć interesu w Polsce ale mieszkać masz tu. Nikt Ci nie zabrania wyjeżdżać za granicę, mnie np. wysyła moja firma. Ale tu mieszkam, pracuje, mam kawalek podwórka, spędzam większość swojego żywota. 

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz