Skocz do zawartości

wyjazd z usa po aktywowaniu zielonej karty


Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, andyopole napisał:

 Jest ona w zdecydowanej wiekszosci na bardzo wysokim poziomie i znakomicie zorganizowana.

Akurat moja znajoma zachorowała w USA od ponad tygodnia ma bardzo wysoka , wyniszczającą gorączkę. Lekarz pierwszego kontaktu (czy jak tam się u Was to nazywa) powiedział jej ,że nie wie co jej jest i jak jej pomóc , ale na pewno nie jest to sepsa. Więc wniosek taki z tego ,że w USA dopiero w szpitalach jest najwyższych lotów opieka , ta podstawowa jest taka sama jak w Polsce czyli jak trafisz.

1 godzinę temu, katlia napisał:

 Ludzie moze sa grubi w porownaniu do Europy, ale wiekszosc nie pali :) zwlaszcza w kregach bardziej wyksztalconych ludzi.

Też ostatnio rozmawiałem ostatnio  z moim jak i strasznie go to śmieszyło. Jak się spotkało 12 facetów 11 Polaków  i 1 Amerykanin to tylko Amerykanin palił i klął jak szewc. Polacy prości robotnicy , facet wykształcony. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 159
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
34 minuty temu, MeganMarkle napisał:

Brak palaczy!! Dla mnie fenomenalny plus, rzuciłam 3 lata temu i teraz dym bardzo mi przeszkadza... :( Sport tez jest ogromnym plusem.

 

Krótko mówiąc Andy zrealizował klasyczny "american dream" :P

Ani tego nie planowałem ani o tym nie marzyłem. Po co mi drugi dom? Samo tak jakoś wyszło. Nadal nie uważam że USA to kraj marzeń.  Jak wszędzie, żeby coś mieć trzeba za******lać.:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, andyopole said:

Nadal nie uważam że USA to kraj marzeń.  Jak wszędzie, żeby coś mieć trzeba za******lać.:D

O proszę, trafione w punkt! Żeby coś mieć trzeba zapieprzac a nie wyciągać łapę do państwa i uważać, że mi sie należy bo tak. Wg mnie większość problemów i poczucia krzywdy bierze się z tego właśnie. No ale jak juz ktoś tu kiedyś stwierdził - bliżej mi do republikańskich poglądów także może zachowam je dla siebie, bo nie cieszą się tu na forum popularnością;) może w sumie tak zle mi w tym Ohio nie będzie? :D 

Tylko, żeby nie było - Trumpa nie popieram! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 hours ago, kzielu said:

W dniu komunikowania ludziom podstawili na wszelki wypadek radiowoz....

U nas poleciało sporo osób z Logan, UT. Ciekawe, czy w tej mormońskiej oazie spokoju potrzebny był również radiowóz :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MeganMarkle napisał:

O proszę, trafione w punkt! Żeby coś mieć trzeba zapieprzac a nie wyciągać łapę do państwa i uważać, że mi sie należy bo tak. Wg mnie większość problemów i poczucia krzywdy bierze się z tego właśnie. No ale jak juz ktoś tu kiedyś stwierdził - bliżej mi do republikańskich poglądów także może zachowam je dla siebie, bo nie cieszą się tu na forum popularnością;) może w sumie tak zle mi w tym Ohio nie będzie? :D 

Tylko, żeby nie było - Trumpa nie popieram! 

Mi też było bliżej ale po kilku latach w Ohio mi się całkowicie odmieniło tak więc zapraszamy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Łukasz90 napisał:

  Więc wniosek taki z tego ,że w USA dopiero w szpitalach jest najwyższych lotów opieka , ta podstawowa jest taka sama jak w Polsce czyli jak trafisz.

Też ostatnio rozmawiałem ostatnio  z moim jak i strasznie go to śmieszyło. Jak się spotkało 12 facetów 11 Polaków  i 1 Amerykanin to tylko Amerykanin palił i klął jak szewc. Polacy prości robotnicy , facet wykształcony. :D

Najwyrazniej nie wiesz co to sa fakty, i co to jest dane anegdotyczne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym raczej podciągnął to nie pod dane anegdotyczne a pod los i fatum bo osoba ta bardzo dobrze jest obeznana w lokalnym rynku medycznym ( cała rodzina lekarska). Fakt na poziom opieki w szpitalach nie narzeka , gdyby kilka lat temu trafiła z swoim przypadkiem w Polsce już by nie żyła, ale na lekarzy ,,pierwszego kontaktu" narzeka ile się da.  Co do drugiego przypadku (papierosy)  podciągnąłem go faktycznie pod dane anegdotyczne a nawet pod samą anegdotę, bo śmieszył on i moich kolegów. Napisałem to po to ,żeby ktoś nie pomyślał ,ze każdy lekarz wie tam wszystko i każdy Amerykanin (tutaj dyskusja o jakim mówimy Latynosie , Mulacie czy białym) nie pali , nie pije mocnych alkoholi i wysławia się bez wulgaryzmów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, MeganMarkle napisał:

Żeby coś mieć trzeba zapieprzac a nie wyciągać łapę do państwa i uważać, że mi sie należy bo tak. Wg mnie większość problemów i poczucia krzywdy bierze się z tego właśnie.

Nie, wiekszosc problemow i poczucia krzywdy bierze sie z tego jak widzi sie srednich ludzi ciagle tracacych mozliwosci ktore mieli jeszcze pokolenie temu -- a bogatych ludzi otrzymujacych ulgi ktore sie tylko widzi w skorumpowanych bananowych republikach. Zreszta nie musisz mi wierzyc, wkleje ci jakies artykuly na ten temat jezeli chcesz. Faktem jest, ze milionerom nigdy nie bylo tak dobrze w USA, i sredniej klasie tak trudno. Finansowa przepasc spoleczna jest teraz wieksza niz w 19tym wieku. 

Pokolenie temu przecietny 19sto latek mogl zaplacic za studia pracujac na pol etat w ciagu roku i w na pelen etat w lecie, i skonczyc te studia w 4-5 lat. Tego teraz nie mozna. Dwa pokolenia temu jedna srednia pensja spokojnie utrzymywala 4-osobowa rodzine z dwoma samochodami i domem. Teraz nawet pozyczki na ten dom nie dostaniesz z jedna srednia pensja. 

Dzisiejsi 20sto latcy w USA sa pierwszym pokoleniem od stu lat ktore statystycznie mowiac NIE BEDZIE zylo na takim samym poziomie jak ich rodzice: beda zyc na gorszym poziomie. Statystiki to potwierdzaja, moge ci tez wkleic. 

Na to narzyekamy. I z tym walczymy. Troche pozytywu: amerykanski rzad jest tak stonstruowany ze kiedys mozemy zmienic prawa republikansko faszystowskie ktore ta sytuacje stworzyly. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Łukasz90 napisał:

Ja bym raczej podci Napisałem to po to ,żeby ktoś nie pomyślał ,ze każdy lekarz wie tam wszystko i każdy Amerykanin (tutaj dyskusja o jakim mówimy Latynosie , Mulacie czy białym) nie pali , nie pije mocnych alkoholi i wysławia się bez wulgaryzmów. 

Nie zauwazylam ze ktokolwiek takie bzdury twierdzi tu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...