Skocz do zawartości

Loteria wizowa, perspektywy, przyszłość w USA


baca1119

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, jestem nowy na tym portalu, rozejrzałem się trochę na forum i mam kilka pytań.

Mieszkam w UK od 5 lat. Angielski mam opanowany w mowie i piśmie, zarobki tu też mam nie najgorsze oboje z żona mamy rocznie około 40k.

Zastanawiam się nad Loteria wizowa DS 2017, Jesteśmy po ślubie, oboje zastanawiamy się albo nad kupnem mieszkania w Anglii lub nad zmianą kraju zamieszkania i dlatego myślimy o USA.

Nie mamy tam ani rodziny ani znajomych. Generalnie lubimy podróżować poznawać nowe miejsca i kulturę, ale kolejne miejsce zamieszkania ma być tym w którym zostaniemy na dłużej.

Zastanawiam się czy warto zostawić dobrą pracę tu w UK i wyjechać do USA. Czy ekonomicznie to się opłaci. Czy jest sens zmiany UK na USA ? (Zamienił stryjek siekierkę na kijek

Moja firma ma odziały na całym świecie w stanach jest kilka fabryk, moja żona ma odział swojej pracy w Bostonie. Teoretycznie moglibyśmy spróbować.

Doradźcie proszę.

Pozdrawiam Bartosz.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 99
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Watpie, ze sie wam to ekonomicznie oplaci. Jesli zarabiacie razem 40k to podejrzewam, ze za podobna prace liczac Purchasing Power Parity Dolara w stosunku do Funta to dostaniecie w US mniej wiecej 60k. To jest raczej bieda.

Wg mnie 40k wszedzie w UK poza Londynem to duzo lepsze zycie niz 60k gdziekolwiek w US. 
Ale ja tam nie mieszkam i tylko robilem research cen. Moge sie mylic :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak gwoli ścisłości, teraz są chyba zgłoszenia do loterii 2019.  ;)

Jeśli macie dobre zawody, doświadczenie, itp to pewnie nie będziecie mieć większych problemów z praca w US. Czy taka sama czy gorsza niż macie teraz, nikt wam nie powie. Ryzykować wam nikt nie broni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minutes ago, baca1119 said:

Witam wszystkich, jestem nowy na tym portalu, rozejrzałem się trochę na forum i mam kilka pytań.

Mieszkam w UK od 5 lat. Angielski mam opanowany w mowie i piśmie, zarobki tu też mam nie najgorsze oboje z żona mamy rocznie około 40k.

Zastanawiam się nad Loteria wizowa DS 2017, Jesteśmy po ślubie, oboje zastanawiamy się albo nad kupnem mieszkania w Anglii lub nad zmianą kraju zamieszkania i dlatego myślimy o USA.

Nie mamy tam ani rodziny ani znajomych. Generalnie lubimy podróżować poznawać nowe miejsca i kulturę, ale kolejne miejsce zamieszkania ma być tym w którym zostaniemy na dłużej.

Zastanawiam się czy warto zostawić dobrą pracę tu w UK i wyjechać do USA. Czy ekonomicznie to się opłaci. Czy jest sens zmiany UK na USA ? (Zamienił stryjek siekierkę na kijek

Moja firma ma odziały na całym świecie w stanach jest kilka fabryk, moja żona ma odział swojej pracy w Bostonie. Teoretycznie moglibyśmy spróbować.

Doradźcie proszę.

Pozdrawiam Bartosz.

Zagraj. Takie dylematy maja sens w momencie kiedy jest sie wylosowanym. Snucie planow zyciowych na podstawie wygranej w DV, to prawie tak jak wybieranie nowego modelu samochodu bo, a nuz sie wygra w totka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagram napewno :)

Możliwe że się pomyliłem z datą.

Ja mam wykształcenie średnie pełne ale doświadczenie w branży mam 8 letnie, moja żona ma  skonczony licencjat. W swojej branży doświadczenie ma chyba  6 letnie.

Generalnie przeraża mnie stosunek ceny do jakości i powierzchni domów działek i ogrodów w UK, oraz dwulicowość anglików. No i te spekulacje po brexicie...

U mnie w pracy 99% Anglikow nie ma dobrego zdania o amerykanach oraz  USA i nie chce tam jechać nawet na wakacje. ;)

 

Dzieki za odpowiedzi i czekam na wiecej

Pozdrawiam Bartosz :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli w planach macie dzieci, to odradzam USA. Dla srednio zarabiajacych z dziecmi, USA nie jest przyjaznym krajem. Malo urlopow, mniej czasu dla rodziny. Zlobki tu masakrycznie drogie. Rejony gdzie szkoly sa dobre tez odpowiednio drozsze. O ubezpieczeniu/opiece lekarskiej nie wspomne. Studia kosztuja dziesiatki tysiecy dolarow na rok, rodzice zaczynaja oszczedzac na wyzsze wyksztalcenie pociech wkrotce po ich narodzeniu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla wielu to ma sens... dla innych mniej. W duzej mierze to zalezy od waszych zarobkow, pracy i stylu zycia. Przyjedzcie tu na wakacje kilka razy, zobaczcie jak zyja pracownicy tutejsi waszych firm/fabryk, wczytajcie sie w realia finansowe zycia w USA. Nie musicie niczego decycowac do momentu wygrania loterii.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chodzi o zarobki to tak jak wcześniej pisałem 40k rocznie, oboje jesteśmy fit and healthy, prowadzimy zdrowy tryb życia nie imprezujemy co weekend. Za to uwielbiamy podróżować. I każda wolna chwile spędzamy aktywnie.

Dochodzimy do 30stki i zaczynamy sie zastanawiać gdzie osiąść na stałe . Czy to bedą Stany czy Uk myślimy o kupnie domu. W przyszłości na pewno chcemy dzieci.  

Zastanawiam się nad takim rozwiązaniem, złoże wniosek o green card tak czy siak a w miedzy czasie złoże tez wniosek o wizę nieimigracyjną i tak jak Katlia doradzasz tak zrobię.   

W sumie juz od jakiegoś czasu myślałem nad wyjazdem do US ale jakoś te stanie w kolejce do ambasady mi nie po drodze było ;)

Te dwa wnioski nie bedą ze sobą kolidowały ? Jeżeli oba złoże w tym miesiącu ?

W sumie juz od jakiegoś czasu myślałem nad wyjazdem do US ale jakoś te stanie w kolejce do ambasady mi nie po drodze było ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...