Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam.

Mieszkałem w USA 8 lat nielegalnie, pracowałem, miałem biznes, dom. W 2007 wróciłem do Polski. Minęło mi 10 lat zakazu wjazdu. Czu mam szansę dostać teraz wizę. I czy wypełniając wniosek wizowy przyznać się do przekroczenia  pobytu? Podać we wniosku SS# i nr DL?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

6 minut temu, Dariusz Jasiński napisał:

Witam.

Mieszkałem w USA 8 lat nielegalnie, pracowałem, miałem biznes, dom. W 2007 wróciłem do Polski. Minęło mi 10 lat zakazu wjazdu. Czu mam szansę dostać teraz wizę. I czy wypełniając wniosek wizowy przyznać się do przekroczenia  pobytu? Podać we wniosku SS# i nr DL?

Pytanie bez sensu. Nie przyznasz się - dostaniesz dożywotniego bana.

Na wizę szanse masz niewielkie ale kłamiąc skazujesz się na porażkę od razu.

• Upvote 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Musisz się przyznać. Powinieneś podać SSN i DL - zatajenie ich może tylko i wyłącznie zadziałać na Twoją niekorzyść.

Aczkolwiek jeśli aplikujesz o wizę turystyczną to nie masz wielkich szans - musisz bardzo dobrze udowodnić, że wrócisz do Polski w obiecanym terminie i że nie ma nawet najmniejszych przesłanek i poszlak że jedziesz tam pracować. Każda przesłanka lub cień podejrzenia działa na twoją niekorzyść. Niestety przeszłości tak łatwo nie wymażesz - Uncle Sam jest bardzo pamiętliwy. Co więcej nawet jak dostaniesz promesę to raczej na granicy czeka cię secondary gdzie będziesz bardzo dokładnie przepytany i wszystko co podasz zostanie dokładnie sprawdzone.

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Przecież oni wiedzą jak długo byłeś w USA. Jasne że musisz się przyznać. Znowu jedziesz pracować nielegalnie? 

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Po takim "wybryku" lepiej sobie odpuść próbę wjazdu do US. Teoretycznie masz szanse, praktycznie te szanse są zerowe. Szkoda czasu i pieniędzy. Chociaż mogę się mylić.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
13 godzin temu, Roelka napisał:

Przecież oni wiedzą jak długo byłeś w USA. Jasne że musisz się przyznać. Znowu jedziesz pracować nielegalnie? 

Wielu, ktorzy wrocili do Polski, po dobrej zmianie juz mocno tego zaluja i kombinuja jak wrocic do USA.

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Andy, ja jestem apolityczny, ale przed dobrą zmianą tez wiele osób bardzo szybko brało nogi za pas z PL. Nieważne czy uciekali nazad na obczyznę, czy ogólnie uciekali z PL.

Edytowane przez quarterback87

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dziękuje za porady, są bardzo cenne. Wróciłem do Polski bo miałem wypadek na skutek którego poruszam się na wózku inwalidzkim. Nie żałuję powrotu. Po prostu chcę odwiedzić rodzinę i znajomych, stare śmieci. Ameryka dla Byka do pracy to ja się nie nadaje.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

za to do umysłowej pracy już tak... Czasami ludzie dostają wizę po 10 latach . Jak będzie u Ciebie to sam zobaczysz.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

11 minut temu, johnyB napisał:

cwaniaczku cale szczescie ze rzadzi PiS bo PO-Tusski , nowoczesne i reszta zlodziei rozkradli by ten kraj do cna 

Kolejny kaznodzieja.... "przez ostatnich osiem lat Polcy i Polacy.....".

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Dnia 11/11/2017 o 18:24, andyopole napisał:

Kolejny kaznodzieja.... "przez ostatnich osiem lat Polcy i Polacy.....".

... mamy tez program 500+ ...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
1 minutę temu, Lx13 napisał:

... mamy tez program 500+ ...

Biedne dzieciaczki. Jeszcze nie sa swiadome ze te 500+, ktore dzis ich rodzice przepuszczaja beda musialy odpracowac w pocie czola gdy dorosna...

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Booking.com

No co ty. PiS bedzie rządził wiecznie, jak Lenin i Bolszewia. PiS im da 1000+ na spłatę oraz pokrycie różnicy zjedzonej przez inflacje. Co bardziej kumaci wyjada.

• Upvote 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
55 minut temu, andyopole napisał:

Jeszcze nie sa swiadome ze te 500+, ktore dzis ich rodzice przepuszczaja beda musialy odpracowac w pocie czola

A kto się nad tym zastanawia. Ważne, że dobra zmiana "dała". Obawiam się , że rząd jeszcze od rodziców odbierze sobie to 500 zł. ...właśnie z plusem. I to odpowiednim.

Nie ma nic za darmo. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
1 minutę temu, Czołg napisał:

A kto się nad tym zastanawia. Ważne, że dobra zmiana "dała". Obawiam się , że rząd jeszcze od rodziców odbierze sobie to 500 zł. ...właśnie z plusem. I to odpowiednim.

Nie ma nic za darmo. 

Szkoda, że zapłacą za to nie tylko Ci co dostają, tylko cała reszta również. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

10 minut temu, haneczka019 napisał:

Szkoda, że zapłacą za to nie tylko Ci co dostają, tylko cała reszta również. 

I tu jest haczyk. Nic mnie tak nigdy nie wnerwiało, jak leń który dostaje kasę za nic. Oczywiście, nie dotyczy to wszystkich, bo pomoc jest potrzebna, ale gro ludzi bez 500+ da sobie doskonale radę. Są samotne matki, są matki z dziećmi chorymi i między innymi takim ludziom należy pomagać. Jakim prawem ktoś, kto zarabia po 20 k na miesiąc dostaje pomoc od państwa? Z naszych jak by nie było podatków. Potrzebne są jasne i rozsądne kryteria, a nie taki rozpiźdz..j jak teraz. Szkoda gadać, bo ciśnienie mi się na noc podniesie ;)

• Upvote 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
10 minut temu, Czołg napisał:

I tu jest haczyk. Nic mnie tak nigdy nie wnerwiało, jak leń który dostaje kasę za nic. Oczywiście, nie dotyczy to wszystkich, bo pomoc jest potrzebna, ale gro ludzi bez 500+ da sobie doskonale radę. Są samotne matki, są matki z dziećmi chorymi i między innymi takim ludziom należy pomagać. Jakim prawem ktoś, kto zarabia po 20 k na miesiąc dostaje pomoc od państwa? Z naszych jak by nie było podatków. Potrzebne są jasne i rozsądne kryteria, a nie taki rozpiźdz..j jak teraz. Szkoda gadać, bo ciśnienie mi się na noc podniesie ;)

No to w końcu wnerwia Ciebie leń co dostaje kasę za darmo czy ten kto zarabia 20k na miesiąc i dostaje te 500+? I przypominam, że ten kto ma 20k na miesiąc też płaci podatki.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
2 godziny temu, Karuzelka napisał:

No to w końcu wnerwia Ciebie leń co dostaje kasę za darmo czy ten kto zarabia 20k na miesiąc i dostaje te 500+? I przypominam, że ten kto ma 20k na miesiąc też płaci podatki.

I to znacznie wyższe niż ci zarabiający mniej. Wiec technicznie jemu się akurat należy bardziej...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Słuchajcie, z tym benefitem 500+ to nie chodzi o to kto dostaje ale co to powoduje. Powoduje to ze ludziom sie nie chce. Ludzie „biedni” zwykle maja 4-5 i wiecej dzieci. Przyjmijmy nawet mniejsza średnia - 3. To nam daje 1500pln. Do tego pomoc społeczna i rożne zasiłki i spokojnie na czysto można miec 2.5-3k pln. A na wsi i mniejszych miasteczkach to wystarczy. Po co wiec pracować? Podatków ludzie ci nie płaca bo zasiłki nie sa dochodem. Czyli, utrzymuje ich „głupsza” cześć społeczeństwa. Jednak dramat dopiero nadejdzie, i to wcale nie bedzie to ze państwo wydaje na kredyt. Emerytury. Dzieci kiedyś skończą 18 lat i zasiłek zniknie. I co wtedy? Oczywiście nie bedzie to juz problem obecnych władz. I tu jest sedno sprawy.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
8 godzin temu, Lx13 napisał:

Emerytury. Dzieci kiedyś skończą 18 lat i zasiłek zniknie. I co wtedy? Oczywiście nie bedzie to juz problem obecnych władz. I tu jest sedno sprawy.

I te dzieci niestety będą powielać wzorzec rodziców. Nie będą pracować. Nie twierdzę, że pomoc jest niepotrzebna, ale ten program wspomaga w dużej mierze złe wzorce społeczne. I tak jak piszesz, to co się stanie, nie będzie już problemem obecnie rządzących. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Proponuję żeby każdy kto będzie pisał odpowiedź sprawdził jaki jest temat i czego dotyczy zarówno wątek jak i dział w którym chce pisać...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
11 godzin temu, Karuzelka napisał:

No to w końcu wnerwia Ciebie leń co dostaje kasę za darmo czy ten kto zarabia 20k na miesiąc i dostaje te 500+?

Obydwaj mnie nie mogą wnerwiać? Co Cię dziwi Karuzelka?

Leń pozostaje leniem i w/g mnie nic mu się od państwa nie należy.

Personalnie ten kto zarabia 20k na m-c mnie nie wnerwia - bo chyba do tego zmierzasz. Daj mu losie jak najlepiej, ale jaki sens ma pchanie mu w kieszeń jeszcze 500pln., skoro doskonale sobie bez tego poradzi.

Dziwne, że nie zacytowałaś tego:

11 godzin temu, Karuzelka napisał:

Są samotne matki, są matki z dziećmi chorymi i między innymi takim ludziom należy pomagać.

9 godzin temu, kzielu napisał:

I to znacznie wyższe niż ci zarabiający mniej. Wiec technicznie jemu się akurat należy bardziej...

Oczywiście. Jednak cel tej "darowizny" miał być taki, by pomóc najuboższym, chyba, że się mylę...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wiesz dlaczego ten co ma 20k tez dostaje? Ano dlatego ze jak nie dostanie to każdy sad to zakwestionuje, zakwalifikuje jako niesprawiedliwość i nierówność i to w każdym kraju, nie tylko w Polsce. Jedyne co rząd moze zrobić to... wprowadzić kwoty i limity, ale tego nie zrobi bo... liczy na głosy także tych co zarabiają te 20k. Tu nie chodzi o pomoc, tu chodzi kupowanie głosów.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
3 godziny temu, Czołg napisał:

Oczywiście. Jednak cel tej "darowizny" miał być taki, by pomóc najuboższym, chyba, że się mylę...

Mylisz sie kompletnie - moim zdaniem. Cel darowizny byl taki zeby zdobyc glosy lub - jak kto woli - promowac rodziny w wiecej niz jednym dzieckiem. W jednym i drugim przypadku zarowno biedniejsi jak i bogatsi kwalifikuja sie bo dlaczego mieli by nie...

Przeciez ktos moze byc super ubogi i nie miec dzieci albo miec jedno.... Z ubostwem ten program nie ma absolutnie nic wspolnego.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
12 godzin temu, Lx13 napisał:

. I tu jest sedno sprawy.

Dokladnie - zdobywanie glosow na kredyt. Najbiedniejszym pomoc trzeba natomiast jak napisalem wyzej - z tym akurat nie ma ten program nic wspolnego. Trzeba byc kompletnym frajerem zeby z niego nie skorzystac, szczegolnie jak sie placilo wysokie podatki.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz