Skocz do zawartości

Rezydentka


trafiony12

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, sly6 napisał:

jednym się udaje a innym nie a wtedy trzeba kasy i czasu by rozwiązać problem. Bo jak udowodnisz ze przez pól roku nie pracowałeś i zaraz znowu lecisz,wracasz? To jedno z wielu ale na granicy co Cię czeka.

A czy jest możliwość przedłużenia wizy turystycznej? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 104
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
7 minut temu, trafiony12 napisał:

Czyli gdybym siedział w USA 6 miesięcy, później wrócił do Polski i po miesiącu znowu wyleciał do USA to taki strzał w kolano bo na granicy mogą mnie zawrócić, o to chodzi?

 

Zawsze mozesz powiedziec ze podczas ostatniego, polrocznego pobytu nie zdazyles zobaczyc Niagara Falls albo kasyna w Atlantic City I teraz przez to niedopatrzenie czujesz jakis niedosyt...:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minutes ago, trafiony12 said:

Czyli gdybym siedział w USA 6 miesięcy, później wrócił do Polski i po miesiącu znowu wyleciał do USA to taki strzał w kolano bo na granicy mogą mnie zawrócić, o to chodzi?

 

Tak - wiza turystyczna służy do zwiedzania USA - więc pewnie oficer CBP zapytałby cię co zwiedziłeś przez te 6 miesięcy i czego jeszcze zabrakło, że wracasz tak szybko. Takie częste przyjazdy na 6 miesięcy od razu zapalają "czerwoną lampkę", że twoje intencje są inne niż "turystyka". Że próbujesz "zamieszkać" a nie turystycznie odwiedzać USA. W przypadku gdy cię nie wpuszczą od razu wiza którą posiadasz w paszporcie zostaje skasowana. Generalnie o nową wizę będzie bardzo trudno po takiej historii i skończysz na czekaniu na narzeczoną w Polsce. Może nawet jak nie dostaniesz formalnego bana (bo np. wycofasz aplikację o wjazd) to mimo wszystko będzie ci bardzo trudno ponownie uzyskać wizę turystyczną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, mcpear napisał:

Tak - wiza turystyczna służy do zwiedzania USA - więc pewnie oficer CBP zapytałby cię co zwiedziłeś przez te 6 miesięcy i czego jeszcze zabrakło, że wracasz tak szybko. Takie częste przyjazdy na 6 miesięcy od razu zapalają "czerwoną lampkę", że twoje intencje są inne niż "turystyka". Że próbujesz "zamieszkać" a nie turystycznie odwiedzać USA. W przypadku gdy cię nie wpuszczą od razu wiza którą posiadasz w paszporcie zostaje skasowana. Generalnie o nową wizę będzie bardzo trudno po takiej historii i skończysz na czekaniu na narzeczoną w Polsce. Może nawet jak nie dostaniesz formalnego bana (bo np. wycofasz aplikację o wjazd) to mimo wszystko będzie ci bardzo trudno ponownie uzyskać wizę turystyczną

A gdybym po miesiącu wrócił i powiedział dla celnika jaki jest mój cel powrotu? Nie kłamałbym, po prostu powiedział jak wyglada sytuacja. Przeszłoby takie coś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, mcpear napisał:

Tak - wiza turystyczna służy do zwiedzania USA - więc pewnie oficer CBP zapytałby cię co zwiedziłeś przez te 6 miesięcy i czego jeszcze zabrakło, że wracasz tak szybko. Takie częste przyjazdy na 6 miesięcy od razu zapalają "czerwoną lampkę", że twoje intencje są inne niż "turystyka". Że próbujesz "zamieszkać" a nie turystycznie odwiedzać USA. W przypadku gdy cię nie wpuszczą od razu wiza którą posiadasz w paszporcie zostaje skasowana. Generalnie o nową wizę będzie bardzo trudno po takiej historii i skończysz na czekaniu na narzeczoną w Polsce. Może nawet jak nie dostaniesz formalnego bana (bo np. wycofasz aplikację o wjazd) to mimo wszystko będzie ci bardzo trudno ponownie uzyskać wizę turystyczną

Po prostu, moze powiedziec, na granicy ze ma narzeczona i chce z nia troche pobyc, i razem chca pojechac na urlop. Mysle ze to jest normalne. Robisz z Igly widly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minutes ago, trafiony12 said:

A gdybym po miesiącu wrócił i powiedział dla celnika jaki jest mój cel powrotu? Nie kłamałbym, po prostu powiedział jak wyglada sytuacja. Przeszłoby takie coś ?

To najlepsza strategia - ale czy "przeszloby" nie umiem powiedzieć - nie mam tu doświadczenia. Na 100% częste przyjazdy na pełne 6 miesięcy na wizie turystycznej budzi czujność czy czasami tutaj nie pracujesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minutes ago, karusek said:

Po prostu, moze powiedziec, na granicy ze ma narzeczona i chce z nia troche poem chca pojechac na urlop. Mysle ze to jest normalne. Robisz z Igly widly.

Myślę, że strategia przyjechać na 6 miesiące, wyjechać z USA na miesiąc i przyjechać znowu na 6 miesięcy - to może wydawać się "normalne", aczkolwiek na 100% wzbudzi podejrzenia u oficera CBP. Aczkolwiek może mi się tylko tak wydaje. I co dalej? znpwu miesiąc poza USA i znowu 6 miesięcy "turystycznie" i tak aż przez 2-3 lata?? Nie wydaje mi się, że jest to strategia, która ma szanse "przejść" i skasowanie wizy to wcale nie perspektywa "robienia Igieł z wideł", ale może się mylę. Ja taką strategię odradzałbym bo wg mnie może skończyć się źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...