Skocz do zawartości
iony

Co zaznaczyc w formularzu kiedy jestem w liceum.

Recommended Posts

Witam, mam juz 18 lat i jestem w 3 liceum. Czy mam zaznaczyc jako obecne wyksztalcenie High School Degree? Wiem ze jest to troche wbrew regulaminowi, ale szczescia mozna sprobowac, kto wie moze akurat komus sie spodoba moje zgloszenie. Oczywiscie w tym roku koncze liceum i bede zdawac mature. Z gory dziekuje bardzo za pomoc.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Chodzi o dvlottery? Musisz mieć wykształcenie średnie ( matura ) podczas rozmowy z konsulem.

• Upvote 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak chce wziac udzial w loterii. Czyli po prostu zaznaczyc High School Degree z tego co czytalem jak przekladaja sie polskie stopnie na amerykanskie jak w tym roku koncze liceum i pisze mature tak?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

10 minut temu, iony napisał:

Witam, mam juz 18 lat i jestem w 3 liceum. Czy mam zaznaczyc jako obecne wyksztalcenie High School Degree? Wiem ze jest to troche wbrew regulaminowi, ale szczescia mozna sprobowac, kto wie moze akurat komus sie spodoba moje zgloszenie. Oczywiscie w tym roku koncze liceum i bede zdawac mature. Z gory dziekuje bardzo za pomoc.

Myslisz ze zgloszenia sa wybierane na podstawie tego jak sie komus podobaja ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
13 minutes ago, kzielu said:

Myslisz ze zgloszenia sa wybierane na podstawie tego jak sie komus podobaja ?

przeciez tylko zazartowalem... Dalej ponawiam pytanie ktora opcje w tym przypadku wybrac.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mimo ze mature bede wtedy juz posiadal? Chociaz w sumie oni na to i tak nie patrza, w koncu to jest loteria

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Sprawdzać cię dokładnie będą dopiero w razie wygranej. Zaznacz więc, że masz "high school degree" i tyle

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tez mi sie tak wydaje, ze nie zdam matury nie ma opcji, wiec chyba bezpiecznie bedzie zaznaczyc z degree.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mam jeszcze jedno pytanie. Mialem formularz otwarty ponad godzine i kiedy wcisnalem submit to nie mialem na ekranie potwierdzenia tylko przenioslo mnie do strony z pustym formularzem. Czyli musze wypelnic nastepny bo tamted uleg przedawnieniu?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak.. Tam nawet pisze ile to jest ważne i gdy ten czas przekroczysz to masz pusty formularz.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ok dziekuje za odpowiedzi, zaraz zabiore sie do tego od nowa tylko troche szybciej :D Do zamkniecia temat

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Booking.com

tylko wpisz poprawne dane, bo drugi wniosek z automatu cię dyskwalifikuje. powodzenia!

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
10 godzin temu, Amek napisał:

Sprawdzać cię dokładnie będą dopiero w razie wygranej. Zaznacz więc, że masz "high school degree" i tyle

Swietna rada. Zawsze uważałam że najlepiej jest kłamac we wniosku. Niech chłopak wpisze że ma magistra, w końcu kiedyś może będzie zdawał! :)

Konsul zapyta chłopaka jaki miał poziom wykształcenia w momencie wysyłania zgłoszenia.  Chłopak powie że jeszcze był w liceum. Konsul powie no to do widzenia. :)

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Swietna rada. Zawsze uważałam że najlepiej jest kłamac we wniosku. Niech chłopak wpisze że ma magistra, w końcu kiedyś może będzie zdawał!
Konsul zapyta chłopaka jaki miał poziom wykształcenia w momencie wysyłania zgłoszenia.  Chłopak powie że jeszcze był w liceum. Konsul powie no to do widzenia.
To warunek odnośnie wykształcenia trzeba w końcu spełniać w momencie składania wniosku?

Wysłane z mojego Nexus 5X przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak 

That will mean providing evidence of either:

1. receipt of a high school diploma (or evidence that you have completed a 12-year course of elementary and secondary education), or
  2. a minimum of two years’ experience within the past five years in a job that requires at least two years of training.

Even though you do not need to have this proof available at the time of applying for the DV lottery, you should make sure that you meet the above employability qualifications before submitting a lottery entry. If you are not qualified to enter the DV lottery and you enter anyways and win, your visa or green card application will be rejected and any filing fees and related expenses (such as attorneys’ fees) will be your responsibility

Edytowane przez Roelka

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ale był na forum przypadek, że zgłoszenie zostało wysłane w ostatniej klasie liceum (czyli bez minimalnego wykształcenia), a w momencie rozmowy wykształcenie już było i chłopak dostał wizę. To chyba był @marcinCALIFORNIA jeśli dobrze pamiętam.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ale we wniosku chyba i tak musi wpisać no degree? Bo w tym momencie wykształcenia nie ma. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A to kajam się i przepraszam za wprowadzenie OPa w błąd.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Marcin^^^ sie dowiadywał i mu powiedziano w ambasadzie, ze ma wpisać wykształcenie średnie, poniewaz w momencie przyznania wizy bedzie takie posiadał( nie miał gdy wysyłał) Chłopak tak zrobił i obecnie jest w USA. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dla mnie jest to niespójne, no bo:

1) w instrukcji jest wyraźnie napisane, że wykształcenie ma być na dzień aplikacji

2) ktoś wpisze, że ma mieć jakieś wykształcenie, ale przecież może go równie dobrze nie mieć (wiadomo, że nie dostanie wtedy wizy, ale nie o to chodzi)

W każdym razie przypadek Marcina pokazuje, że na dzień aplikacji samo "ma mieć" wystarczy :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dla mnie tez, ale nie ma co sie rzucać na chłopaka,  ze kłamie itp, jesli sama ambasada tak doradza. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

1) w instrukcji jest wyraźnie napisane, że wykształcenie ma być na dzień aplikacji

Ale czy wtedy taka aplikacja nie jest z automatu odrzucana? W sensie, ktos wybierajac "no degree" daje znac, ze nie spelnia wymogow.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
27 minut temu, Amek napisał:

Ale czy wtedy taka aplikacja nie jest z automatu odrzucana? W sensie, ktos wybierajac "no degree" daje znac, ze nie spelnia wymogow.

No nie, bo przeciez mozna spelniac wymagania na podstawie pracy - edukacja to nie jest jedyne kryterium.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz