Skocz do zawartości

Recommended Posts

Czesc mam pytanie związane z podróżą do Polski i potem powrotem do USA z dwoma dokumentami mianowicie paszport na panieńskie nazwisko i green card na nowe po mężu. Chciałabym sie spytać jak to wyglada w praktyce? Czy jest możliwa taka podróż bez konieczności zmiany nazwiska w paszporcie. Boje sie ze bede miec problem z powrotem do USA jesli nie bede miec tego samego nazwiska w paszporcie co w zielonej karcie. Wiem ze musze kupić bilet na nazwisko które widnieje w paszporcie i wiem ze musze miec ze sobą akt małżeństwa. 

Prosze o opinie i wypowiedzi osób które miały podobna sytuacje lub takie które na 100% wiedza jak cos takiego wyglada. Prosze bez zbędnych komentarzy. 

Dziekuje za pomoc !

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja lecialam wiele razy i chyba z 3 razy poproszono mnie o akt slubu. Nie ma najmniejszego problemu z wlotem lub jakiś większych komplikacji z tego powodu. 

• Upvote 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja lecialam w grudniu na paszporcie na panienskie i zielona z innym nazwiskiem. Wszystko bylo OK. 

• Upvote 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

On 11/7/2017 at 10:29 AM, anusia-91 said:

Czesc mam pytanie związane z podróżą do Polski i potem powrotem do USA z dwoma dokumentami mianowicie paszport na panieńskie nazwisko i green card na nowe po mężu. Chciałabym sie spytać jak to wyglada w praktyce? Czy jest możliwa taka podróż bez konieczności zmiany nazwiska w paszporcie. Boje sie ze bede miec problem z powrotem do USA jesli nie bede miec tego samego nazwiska w paszporcie co w zielonej karcie. Wiem ze musze kupić bilet na nazwisko które widnieje w paszporcie i wiem ze musze miec ze sobą akt małżeństwa. 

Prosze o opinie i wypowiedzi osób które miały podobna sytuacje lub takie które na 100% wiedza jak cos takiego wyglada. Prosze bez zbędnych komentarzy. 

Dziekuje za pomoc !

Nie ma problemu, oni maja wszystko w systemie. U mnie nawet nie prosili o zadne dodatkowe dokumenty poza paszportem i green card. Warto jednak miec akt slubu w razie czego.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz