Skocz do zawartości

Podróż z i do USA z green card


Rekomendowane odpowiedzi

Czesc mam pytanie związane z podróżą do Polski i potem powrotem do USA z dwoma dokumentami mianowicie paszport na panieńskie nazwisko i green card na nowe po mężu. Chciałabym sie spytać jak to wyglada w praktyce? Czy jest możliwa taka podróż bez konieczności zmiany nazwiska w paszporcie. Boje sie ze bede miec problem z powrotem do USA jesli nie bede miec tego samego nazwiska w paszporcie co w zielonej karcie. Wiem ze musze kupić bilet na nazwisko które widnieje w paszporcie i wiem ze musze miec ze sobą akt małżeństwa. 

Prosze o opinie i wypowiedzi osób które miały podobna sytuacje lub takie które na 100% wiedza jak cos takiego wyglada. Prosze bez zbędnych komentarzy. 

 

Dziekuje za pomoc !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 11/7/2017 at 10:29 AM, anusia-91 said:

Czesc mam pytanie związane z podróżą do Polski i potem powrotem do USA z dwoma dokumentami mianowicie paszport na panieńskie nazwisko i green card na nowe po mężu. Chciałabym sie spytać jak to wyglada w praktyce? Czy jest możliwa taka podróż bez konieczności zmiany nazwiska w paszporcie. Boje sie ze bede miec problem z powrotem do USA jesli nie bede miec tego samego nazwiska w paszporcie co w zielonej karcie. Wiem ze musze kupić bilet na nazwisko które widnieje w paszporcie i wiem ze musze miec ze sobą akt małżeństwa. 

Prosze o opinie i wypowiedzi osób które miały podobna sytuacje lub takie które na 100% wiedza jak cos takiego wyglada. Prosze bez zbędnych komentarzy. 

 

Dziekuje za pomoc !

Nie ma problemu, oni maja wszystko w systemie. U mnie nawet nie prosili o zadne dodatkowe dokumenty poza paszportem i green card. Warto jednak miec akt slubu w razie czego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy później...
1 godzinę temu, Sara napisał:

Czy ktoś niedawno wracał do U.S. z panieńskim nazwiskiem w paszporcie i nowym na green card? Bez problemów?

Bilet masz kupiony na nazwisko z paszportu?  Nie widać na na forum oraz stronach rządowych by były zmiany w tym temacie. 

Chyba że zarejestrowałas ślub w polskim urzędzie stanu cywilnego i masz określony czas by wymienić paszport. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Sara napisał:

Czy ktoś niedawno wracał do U.S. z panieńskim nazwiskiem w paszporcie i nowym na green card? Bez problemów?

Ja wracalam w swieta 2016 w takiej konfiguracji i wszystko bylo OK. Ostatnio (czerwiec 2018) wracalam jeszcze inaczej, bo na paszporcie z nazwiskiem po slubie, niewazna zielona karta z nazwiskiem po slubie, aktem rozwodu ze wzmianka o zmianie nazwiska do panienskiego i przedluzeniem zielonej karty na nazwisko panienskie i przeszlo. Troche tylko na lotnisku byli zdziwieni, ale poszlo OK. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, ilon napisał:

Ja wracalam w swieta 2016 w takiej konfiguracji i wszystko bylo OK. Ostatnio (czerwiec 2018) wracalam jeszcze inaczej, bo na paszporcie z nazwiskiem po slubie, niewazna zielona karta z nazwiskiem po slubie, aktem rozwodu ze wzmianka o zmianie nazwiska do panienskiego i przedluzeniem zielonej karty na nazwisko panienskie i przeszlo. Troche tylko na lotnisku byli zdziwieni, ale poszlo OK. 

Ty to lubisz zamieszac….:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...

Lecę w grudniu do PL, pierwszy raz od otrzymania GC, i mam pytanie. Czy bilety muszą byc zabukowane koniecznie na nazwisko widniejace w paszporcie? Rozmawiałam z koleżanka, ktora leciała do PL w zeszłym roku (sytuacja identyczna jak moja - nazwisko panieńskie w paszporcie, nazwisko po mężu na GC) i ona zabukowała bilety na obecne nazwisko, czyli po mężu, mimo że w paszporcie miała wciąż panieńskie. Mówiła, że nie miała żadnych problemów, ale teraz przeczytałam ten watek i nie wiem, czy nie powinnam zadzwonić do linii lotniczych i poprosić o zmianę nazwiska na biletach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...