Skocz do zawartości

Polskie jedzenie, kultura,rozrywka- za czym najbardziej tesknicie?


jodi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 128
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Nawet u mnie jest French Bakery I jesli mi sie nie chce piec chleba, szczegolnie w upaly, wtedy kupuje ichni wyrob. Z calym szacunkiem ale do tego, ktory ja pieke zupelnie sie nie umywa. Jest zbyt kwasny jak dla mnie a polepszaczy to dodaja tyle ze chleb ma wiecej dziur niz ciasta.

Te wszystkie Organic breads sa rzeczywiscie nie najgorsze ale za maly chlebek trzeba dac $5+ I albo go zjesc za jednym posiedzeniem albo reszte zamrozic bo pozostawiony samopas na drugi dzien nadaje sie tylko do wbijania gwozdzi.

 

 

edit: ja place za funt maki +/- 35 centow, czyli na jedno pieczenie ok. $2.5, do tego drozdze tez ok. $2.5. Wody, soli nie licze bo to ulamki centow. Prad za godzine pieczenia, nie mam pojecia, niech bedzie $1. razem $6. Mam za to 6 bochenkow upieczonych w tzw. keksowkach.

No I smak - bezcenny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Jackie napisał:

 

Na etykiecie jest kolba kukurydzy, a producent wspomina jedynie że jest zrobiony z "grains."

Bo dla nas zboze to zyto, pszenica, owies czy jeczmien.

Kukurydza to chyba tez trawa jak nasze zboza. Jednak jest roznica, tak jak pomiedzy maka pszenna czy zytnia a kukurydziana. Kiedys probowalem z taka eksperymentowac ale nic dobrego mi nie wyszlo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minutes ago, andyopole said:

Bo dla nas zboze to zyto, pszenica, owies czy jeczmien.

Kukurydza to chyba tez trawa jak nasze zboza. Jednak jest roznica, tak jak pomiedzy maka pszenna czy zytnia a kukurydziana. Kiedys probowalem z taka eksperymentowac ale nic dobrego mi nie wyszlo.

Nie bede udawal znawcy, czy konesera, ale przy 95% stezeniu w produkcji przemyslowej, to chyba nie ma wiekszego znaczenia czy uzyto ziaren najlepszych zboz z kraju nad Wisla, czy odpadow kukurydzianych z Midwest. "Czysty" produkt nie powinnien miec smaku, to nie bimber :)

edit: To tak jak z najlepszymi single maltami: do rozcienczania mozna uzywac wody tylko z tego samego zrodelka, ktore bylo uzyte podczas produkcji (jak ktos rozciencza ;-)). Gdzies chyba sie koncza zdolnosci kipera, a zaczyna PR 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...