Skocz do zawartości
ndmker

Karalność, niekaralność?

Recommended Posts

Wiem, że trzeba mieć zaświadczenie o niekaralności, ale jak poważne czyny, którymi zajmuje się sąd zostają wpisane na taki dokument? Bo moje najpoważniejsze przewinienie to parę razy e-sądy mnie uznały winnym za długi. Raz zmieniłem operatora telefonii i okazało się, że nie zapłaciłem brakującego abonamentu, drugi raz było to zagubienie karty do dekodera i komornik z tytułu 60zł, trzeci najpoważniejszy raz to 1200zł zaległości u komornika wynikające z rezygnacji z wynajmowanego lokalu pod moją firmę (wyjechałem z PL) i okazało się, że został jeden rachunek nieuregulowany. Mi się wydaje, że to zaświadczenie dotyczy ostrzejszej jazdy jak rabunki, morderstwa, gwałty, ale wolę się spytać, bo w prawie nie należy nigdy liczyć na swoją logikę. Nie chciałbym robić sobie nadziei na wyjazd a potem się okaże, że z powodu komornika na 1200zł będę widniał jako kryminalista...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

idź sobie do Sądu Rejonowego po Zaświadczenie o niekaralności a się dowiesz czy jesteś kryminalistą .... z tego co piszesz to raczej jesteś niewinny ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pójdę do sądu i zobaczę. Kurcze, głupio by było nie wyjechać z powodu niezapłaconego rachunku. Mam nadzieję, że biorą pod uwagę jedynie te poważniejsze przestępstwa. W sumie nie wiem czy zadłużenie w ogóle jest przestępstwem... 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Dnia ‎2017‎-‎11‎-‎16 o 23:12, ndmker napisał:

Wiem, że trzeba mieć zaświadczenie o niekaralności, ale jak poważne czyny, którymi zajmuje się sąd zostają wpisane na taki dokument? Bo moje najpoważniejsze przewinienie to parę razy e-sądy mnie uznały winnym za długi. Raz zmieniłem operatora telefonii i okazało się, że nie zapłaciłem brakującego abonamentu, drugi raz było to zagubienie karty do dekodera i komornik z tytułu 60zł, trzeci najpoważniejszy raz to 1200zł zaległości u komornika wynikające z rezygnacji z wynajmowanego lokalu pod moją firmę (wyjechałem z PL) i okazało się, że został jeden rachunek nieuregulowany. Mi się wydaje, że to zaświadczenie dotyczy ostrzejszej jazdy jak rabunki, morderstwa, gwałty, ale wolę się spytać, bo w prawie nie należy nigdy liczyć na swoją logikę. Nie chciałbym robić sobie nadziei na wyjazd a potem się okaże, że z powodu komornika na 1200zł będę widniał jako kryminalista...

Jedyne problemy jakie możesz mieć to uzyskanie kredytu w banku lub wzięcie telefonu na abonament itp. Jakby za takie długi karali, to 3/4 Polaków byłoby kryminalistami. Chyba że masz jakieś alimenty i nie płacisz. Dla dodania otuchy dodam że znajomy turystycznie lecąc, na dzień po wylocie miał mieć rozprawę o jazdę "po spożyciu". Poleciał, Stany zwiedził, wrócił, grzywnę zapłacił.

Edytowane przez quarterback87

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tylko dlatego że szanowna policja się obijała dwa miesiące. Z tego co pamiętam to wcześniej dostał info z sądu o rozprawie, niż złożył ds160.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz