Skocz do zawartości

Wyjazd z USA i powrot po krotkim okresie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam pytanie, jestem aktualnie w USA na turystycznej wizie, konczy mi sie 6 lutego(wjazd, wize mam na 7 lat jeszcze). Jestem od 7 sierpnia i poczatkowo mialem byc do 28 sierpnia, ale przedluzylem pobyt do poczatku grudnia. Chcialem wyleciec do rodziny na swieta itd. Chcialbym wrocic jakos w drugim tygodniu stycznia. Jest szansa, ze normalnie mnie wpuszcza? Dodam, ze to moj drugi raz kiedy jestem w Stanach, pierwszym razem bylem tylko 2 tygodnie i wrocilem do Polski(nie cale 3 lata temu).

Pozdrawiam,

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Jesli zadeklarowałes krótszy pobyt niz rzeczywiście jesteś to moga byc problemy z kolejnym wjazdem, zwłaszcza po tak krótkim czasie. Moga, ale nie musza, zalezy gdzie i na kogo trafisz na lotńisku. Z ciekawości, 4 miesiące nie starcza na podróżowanie? Po co chcesz wracać tak szybko spowrotem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minutes ago, sceenix said:

Chce zaczac szkole po powrocie, aktualnie nie starczy mi czasu na dopiecie wszystkiego. Sponsora mam takze nie ma problemu.

Też wydaje mi się, że powinieneś wyrobić wizę typu F - z wizą B1/B2 możesz mieć problemy z powrotnym wjazdem. Raczej powieneś się nastawić, że na granicy będziesz gruntownie przepytany. Pamiętaj wiza B1/B2 służy spędzeniu wakacji w USA. Dla oficera może wydać się dziwne i podejrzane, że spędziłeś 4 miesiące wakacji w USA i po 2 tygodniach wracasz do USA aby znowu spędzić tutaj wakacje. W USA bardzo żadko ma się takie długie wakacje - to na 100% wzbudzi zainteresowanie oficera na granicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro masz finanse to nie rozumiem dlaczego nie wolisz aplikować o wizę studencką i załatwić wszystko tak jak należy. Rzeczywiście możesz mieć problem z powrotem na turystycznej skoro twoim zamiarem jest studiowanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie problem polega w tym, ze nie posiadam akutalnie w tej chwili funduszy. Poczatkowo zakladalem start szkoly na przelomie grudnia/stycznia, ale sprawy potoczyly sie troszke inaczej i potrzebuje czasu. Co w wypadku gdybym wybral inny stan przylotu np. Florida Miami, tam tez mam kogos lub Chicago? Mogloby to pomoc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem. To kiedy masz ta szkole zacząć? Co chcesz dopiąć ze musisz koniecznie lecieć do USA? Szkole załatwić mozna z polski. Takie pytania mniej wiecej cie czekają na granicy jak wlecisz spowrotem. Nie ważne w jakim miejscu bedziesz lądował, wszędzie maja dostęp do twojego i-94 ktore jest w internecie dostępne, wystarczy wpisać pare danych do ktorych bedzie miał dostęp kazdy urzędnik imigracyjny na granicy, nie ważne w jakim stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero bede mogl na przelomie marca/kwietnia, a wize mam do lutego, chcialem wleciec w celach turystycznych i dlatego myslalem ze przylot do fl moze cos zmienic, nie bede mowil ze przylecialem studiowac. Nie ma co drazyc tematu f-1. Chcialem wiedziec jak sprawa wyglada z wiza turystyczna w mojej sytuacji. W Polsce ze wzgledow osobistych nie bardzo chce przebywac dlugo dlatego szukam rozwiazania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co w twojej sytuacji zmieni pobyt w USA? Jeśli uważasz że zatajenie Twojego prawdziwego powodu na pobyt w USA w czymś ci pomoże to się mylisz..  w jednym poście piszesz że masz sponsora, potem ze nie masz środków na studia.. jeśli planujesz pracować nielegalnie to na 100% potem nie zmienisz statusu na studencki. Na wizie studenckiej również "normalnej" pracy mieć nie możesz. Na samej wozie turystycznej nie przyjmą cię na studia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...