Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, wiem, że taki temat kiedyś był ale tutaj widzę aktywność :)  i chciałabym otrzymać świeżą odpowiedź :) A mianowicie, od roku jestem po rozwodzie, sama z dziećmi latam do USA 4 lata z rzędu. Po rozwodzie wróciłam do nazwiska panieńskiego, wizę mam ważną jeszcze kilka lat. I teraz pytanie : Czy muszę zmienić paszport na nowy (bo jeszcze tego nie zrobiłam ) ? Co wtedy z wizą? Czy mogę polecieć na starym z przetłumaczonym dokumentem zmiany nazwiska? Nie wiem co mam robić a niedługo chciałabym kupić bilety i nawet nie wiem na jakie nazwisko :( Proszę o odpowiedź i z góry dziękuję. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

zapytaj się w urzędzie paszportowym bo może być tak że jak sa zmiany w USC to Twój paszport może być nie ważny i musisz zrobić nowy na nowe dane.

a jesli chodzi o latanie na starych danych to zależy na kogo trafisz na granicy. Z aktami slubu przechodzi a w odwrotną stronę malo kto pisze o tym.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dzięki, zapytam w tym tygodniu  :) Nazwisko zmieniałam w USC. A co z wizą? Czy będę musiała starać się o nową na nowe nazwisko?

Edytowane przez Domka Stronka

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz