Skocz do zawartości

wyjazd, nauka i praca w usa


Dawid2001

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć chciałbym się dowiedzieć trochę więcej o USA. Mam 16 lat wiem że to nie jest dużo ale już planuje wyjazd do stanów po napisaniu matury, ponieważ nie widzę możliwości mojego rozwoju w Polsce pod względem pracy.  Postanowiłem podjąć edukacje w kierunku wojskowym (LO mundurowe z rozszerzeniem matematyczno-geograficznym i j.ang.) niestety polska armia jest tak skonstruowana że jeżeli nie ma sie w rodzinie oficera to można zapomnieć o stopniu wyższym niż st.sierżant i właśnie dla tego chcę wyjechać. I mam takie konkretne pytania

Czy jeżeli zdam maturę z rozszerzonego angielskiego to będzie ona liczy się także w USA i na jej podstawie będę mógł rozpocząć tam edukacje wyższą ? Jeżeli nie to co mam zrobić w tym kierunku aby móc się tam kształcić?

Czy ciężko dostać się jako polak do amerykańskiej armii ? Jakie wymogi trzeba spełniać ?  Jakie wykształcenie trzeba posiadać aby uzyskać po pewnym czasie stopień oficerski ?

Czy ciężko uzyskać wizę do USA jeżeli nie ma się tam rodziny ? Czy będąc polakiem mam możliwość zostać pełnoprawnym Amerykaninem ?

z góry dzięki odpowiedzi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny temat z cyklu mam 16 lat i american dream.. 

Żeby dostać się do wojska musisz posiadać przynajmniej zielona kartę. Na to w tym momencie, bez rodziny ani małżonką obywatela USA, nie masz szans.

Na podstawie samej matury też do szkół nie przyjmują. Głównym atutem jest tutaj posiadanie kasy na opłacanie studiów ok. 20 000$ za rok. Oczywiście wiza studencką do tego. Na tej wizie nie możesz podejmować pracy poza kampusem. Do lepszych szkół potrzebne jest też wykazanie że miałeś jakieś osiągnięcia na skalę krajową i międzynarodową.

 

Jak według Ciebie skonstruowana jest armia USA? Tutaj też są zupełnie dwa różne stopnie kariery dla oficerów i enlisted.  Jako enlisted masz też pewne ograniczenia. Żeby dostać się do szkoły oficerskiej musisz być obywatelem USA. Co bez zielonej karty najpierw, nie jest możliwe. 

Twój plan może wypalić Jeśli: masz kasę na studia. Podczas studiów ozenisz się z Amerykanie. Amerykanka zasponsoruje cię na zielona kartę. Wtedy możesz dostać zielona kartę i wstąpić do wojska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...