Skocz do zawartości

Operator CNC a praca w USA


Kosa_PL

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, karina napisał:

 IT, po zmianach jakie weszly ostatnio, niestety nie jest juz taka fajna do dostania E2. Znam ludzi, ktorzy teraz, w grudniu, przylecieli odnowic E2 do Polski - i wizy nie dostali; znam fachowca z Niemiec tez byl na E2 - polecial odnowic wize - dostal odmowe tuz przez Swietami.. Tak to co bylo jeszcze 2 lata temu to byl raj - teraz - totalne zmiany. Moim, i nie tylko moim, zdaniem, o niebo lepiej jest w Stanach. 

Takie moje 5 gorszy, moze sie komus przyda. 

Dzięki za informacje. Moją wiedze opierałem na tym co było rok-dwa lata temu. Jeżeli się ostatnio tak mocno pozmieniało to niesympatycznie :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 23
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
13 godzin temu, dziurkaczk napisał:

Dzięki za informacje. Moją wiedze opierałem na tym co było rok-dwa lata temu. Jeżeli się ostatnio tak mocno pozmieniało to niesympatycznie :/

Generalnie chodzi o to, ze E2 (w dziedzinie IT oczywiscie) prosciej bylo dostac niz H1B czy tez L.

I tak, masz racje, przedtem wizy te dawali na potege. Teraz wszedl przepis (a raczej nie tyle przepis, co wytyczne), ze kazda wize nalezy rozpatrywac pod katem fraud - well... niemala w tym zasluga ludzi, ktorzy kombinowali na potege - w tym rodakow naszych, ktorzy np. wize E dostali ze niby start-upy beda robic, a naprawde pan truckiem jezdzi na trasie FL-IL a pani dzieci bawi... W kazdym razie przestala obowiazywac zasada "dajmy mu wize, a pozniej niech sie czlowiek wykaze, a najwyzej w przyszlosci sie zobaczy - zawsze mozna mu wizy nie przedluzyc" - teraz albo naprawde na poczatku czlowiek sie wykazuje, albo wizy nie dostaje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy później...

Europa dla operatorów CNC jest zła?

Niemcy: 15€ do 20 brutto  + 25 € diety. Na własnej działalności i 30€ /h. 

UK: znajomy po 3 latach ma 19 funtów/h. 

W Szwajcarii możesz mieć i 40 Franów + pensja 13. Tyle że doświadczenie 5 lat + i dobry niemiecki. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...