Skocz do zawartości
kiciamore

wiza Rodzina marząca o Florydzie. Prosimy o pomoc. Sponsoring pracowniczy, loteria, coś jeszcze?

Recommended Posts

Witam, od bardzo dawna marzę o USA, zaraziłam tym mojego męża. Mimo, że jeszcze tam nie byliśmy, wiemy, że tam jest nasze spełnienie. Zdajemy sobie sprawę, "że to nie te same stany, nie zarobicie tu już kokosów" itd itp Tu chodzi o marzenie, podszlifowanie angielskiego i, jak możliwości językowe i finansowe pozwolą z nianią dla córeczki, skończenie w późniejszym czasie przeze mnie studiów związanych z grafiką komputerową. 

Nie mamy niestety żadnych powiązań rodzinnych. Jestem w trakcie studium, jednak mój mąż nie skończył szkoły średniej, która jest obowiązkowa w loterii wizowej, ma jednak ok. 3 lata praktyki w piekarni, czy to się liczy? Ogólnie zaczął pracę bardzo wcześnie, bo w 16 roku życia, w remontach ale niestety na czarno. Jest bardzo pracowity i zdolny, aktualnie nas utrzymuje z Norwegii - dzięki temu też odłożymy pieniądze na formalności i zabezpieczenie w USA. Dopiero jednak od sierpnia do grudnia posiadał pierwszą legalną umowę. Ma skończony kurs na majstra budowlanego. Nie wiem, co mogę jeszcze zrobić oprócz loterii wizowej (tylko ja i mąż?) i sponsoringu pracowniczego (mąż), żeby spełnić nasze marzenie. 

Jeżeli sponsoring pracowniczy, to tez gdzie go szukać, jeżeli chodzi o remonty? Na początku mogą to być całe stany. 

Chcemy to "ugryźć" legalnie, ponieważ mamy wspaniałą małą córeczkę, której chcemy dać dobry przykład. 

Naszym marzeniem jest zamieszkanie na Florydzie i odwiedzanie rodziny w Polsce.

Proszę o pomoc i porady. Może o czymś zapomniałam? Coś powinnam wiedzieć?

Pozdrawiam, Karolina Szumowska

Edytowane przez kiciamore

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

i nie dać w plątać w jakąś tzw pomocą .. Bo możecie tak wpaść ze kasę stracicie no i zaufanie do ludzi.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

3 minuty temu, sly6 napisał:

i nie dać w plątać w jakąś tzw pomocą .. Bo możecie tak wpaść ze kasę stracicie no i zaufanie do ludzi.

Dobrze prawi...!

• Like 1
  • Upvote 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
1 godzinę temu, andyopole napisał:

Jeśli ma być legalnie to tylko loteria.

No i jeśli mąż nie ma średniego wykształcenia, to tylko Ty możesz aplikować. W przypadku wylosowania, wykształcenie Twojego męża nie ma znaczenia.

• Upvote 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

@kiciamore jeśli mogę zapytać - skoro nigdy tam nie byliście to skąd wiecie, że akurat tam jest wasze "spełnienie"? A może na początek pojedzie kiedyś turystycznie i zobaczcie jak faktycznie jest na tej wymarzonej Florydzie, bo może wam sie nie spodobać ...

• Like 1
  • Upvote 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

12 minut temu, MeganMarkle napisał:

@kiciamore jeśli mogę zapytać - skoro nigdy tam nie byliście to skąd wiecie, że akurat tam jest wasze "spełnienie"? A może na początek pojedzie kiedyś turystycznie i zobaczcie jak faktycznie jest na tej wymarzonej Florydzie, bo może wam sie nie spodobać ...

American dream nie umiera.  :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
2 godziny temu, Roelka napisał:

American dream nie umiera.  :)

W latach 50tych ubieglego stulecia wielu Amerykanów wyjeżdżało do Związku Radzieckiego bo słyszeli że ustrój komunistyczny to taka wspaniała, sprawiedliwa rzecz. Większość skończyła w łagrach. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Moze ktos tu moze znalezc ten watek o rodzinie z Polski ktorzy pojechali na Floryde i sa zaszokowani jak drogo i trudno sie mieszka w USA? Oni tez chyba mieszkali w Norwegii przed przeprowadzka na Floryde...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

37 minut temu, cee napisał:

http://forum.usa.info.pl/index.php?/topic/27272-Loteria-wizowa,-perspektywy,-przyszłość-w-USA

W połowie wątku pojawia się ten temat. Chyba o to chodziło [mention=2848]katlia[/mention]

O to dokladnie... wpisy kozdii... dziekuje cee!
Kiciamore poczytaj sobie... Twoje pytania i oczekiwania sa troche naiwne...chcesz miec nianie, doksztalcac sie (zdajesz sobie sprawe ile to kosztuje w USA?) i pracowac w branzy gdzie zarobki sa niskie a benefitow przewaznie zadnych bo wiekszosc grafikow pracuje na zlecenie, wiec nie ma ubezpieczenia medycznego, nie ma oszczednosci na emeryture, nie ma stalej wyplaty... 

• Upvote 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
10 godzin temu, kiciamore napisał:

Mimo, że jeszcze tam nie byliśmy, wiemy, że tam jest nasze spełnienie. Zdajemy sobie sprawę, "że to nie te same stany, nie zarobicie tu już kokosów" itd itp Tu chodzi o marzenie, podszlifowanie angielskiego i, jak możliwości językowe i finansowe pozwolą z nianią dla córeczki, skończenie w późniejszym czasie przeze mnie studiów związanych z grafiką komputerową. 

Tak jak juz Megan napisala. Skad wiecie, ze to wasze spelnienie jest akurat na Florydzie? Jezeli waszym marzeniem jest wyjazd na Floryde, to moze pojedzcie najpierw w celu turystycznym? Podszlifowac angielski to mozecie w wielu innych krajach, do ktorych emigracja moze byc znacznie latwiejsza niz do USA. 

• Upvote 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

13 minut temu, ilon napisał:

Tak jak juz Megan napisala. Skad wiecie, ze to wasze spelnienie jest akurat na Florydzie? Jezeli waszym marzeniem jest wyjazd na Floryde, to moze pojedzcie najpierw w celu turystycznym? Podszlifowac angielski to mozecie w wielu innych krajach, do ktorych emigracja moze byc znacznie latwiejsza niz do USA. 

Poproś przeciętnego Polaka o wyliczenie wszystkich stanów USA. Jednym tchem wyliczy California, Florydę, może Texas i Nowy York. O  jakimś Wisconsin czy New Hampshire mało kto słyszał. Oregonu nie wspomnę. 

Co z tego że na Florydzie ciepło gdy duchota, komary wielkości aligatorow a aligator w każdym rowie.:D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
44 minuty temu, andyopole napisał:

Poproś przeciętnego Polaka o wyliczenie wszystkich stanów USA. Jednym tchem wyliczy California, Florydę, może Texas i Nowy York. O  jakimś Wisconsin czy New Hampshire mało kto słyszał. Oregonu nie wspomnę. 

Jak ja jechalam pierwszy raz to moj adres korespondencyjny byl w DE. I dla mnie przecietnego Polaka bylo co to jest Delaware i jak to sie w ogole wymawia :( 

• Upvote 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
8 minut temu, ilon napisał:

Jak ja jechalam pierwszy raz to moj adres korespondencyjny byl w DE. I dla mnie przecietnego Polaka bylo co to jest Delaware i jak to sie w ogole wymawia :( 

No widzisz... Ale o Florydzie i Kalafiorni słyszałaś? 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Teraz, andyopole napisał:

No widzisz... Ale o Florydzie i Kalafiorni słyszałaś? 

No pewno Andy. I jeszcze NY. Texas to tez wiedzialam. Ale czy na mapie bym umiala wskazac.. To nie wiem :) 

• Upvote 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
3 minuty temu, ilon napisał:

No pewno Andy. I jeszcze NY. Texas to tez wiedzialam. Ale czy na mapie bym umiala wskazac.. To nie wiem :) 

Nie martw się tym. Duży procent Amerykanów też tego nie potrafi.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Godzinę temu, andyopole napisał:

Andyopole dzięki. Pierwszy raz po czyichś słowach wyszło ,ze jestem w czymś ponad przeciętny :D

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
43 minuty temu, Łukasz90 napisał:

Andyopole dzięki. Pierwszy raz po czyichś słowach wyszło ,ze jestem w czymś ponad przeciętny :D

Czyżbyś potrafił wskazać Luizjane na mapie blanc, bez napisow?;)

Uczciwie się przyznaj, bez bicia.:D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie aż tak dobrze chyba nie ma (choć nie jest to aż tak trudne jak teraz popatrzyłem)  .Tak z czystej ciekawości sprawdziłem ile tak z głowy, naprędce (bez głębszego zastanawiania się)  wypisze , wyszło 23 +przynajmniej 10 zapomniałem a znałem. Więc jestem lepszy niż przeciętny Polak :D A on Delaware to pierwszy raz usłyszałem na tym forum :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz