Skocz do zawartości

Rozmiarówka


Bartek Krakowski

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem o co Tobie chodzi L to L .Ja np. i w polskiej odzieży chodzę w L i w amerykańskiej L , amerykańskie sa niewiele większe. Tutaj mas przykłady rozmiarówek i porównania:

http://www.rozmiar.com/rozmiary-amerykanskie-odziezy-butow-spodni.php

http://www.lexiophiles.com/polski/rozmiary-europejskie

Jak masz podane wymiary to najlepiej tak porównuj. Czasem są podane obydwa rozmiary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha ha ha rozmiary to temat rzeka. Ja do pracy musze miec odpowiednie ubranie i zalezy z jakiego sklepu kupie i jakiej firmy. Spodnie od XS do M nosze. Kiedyś przymierzyłam jednej firmy rozmiar M to dwie mnie i jeszcze sąsiad by sie zmieścił. Aż strach pomyśleć jak u nich XL wyglada. Tak jak wszedzie na swiecie, rozmiar rozmiarowi nie równy.

 

europejskie rozmiary sa traktowane tak samo jak US. Najlepiej sprawdzic, często podają dodatkowe informacje w calach i sobie zmierzyć :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
On 1/11/2018 at 10:08 PM, pelasia said:

Ha ha ha rozmiary to temat rzeka. Ja do pracy musze miec odpowiednie ubranie i zalezy z jakiego sklepu kupie i jakiej firmy. Spodnie od XS do M nosze. Kiedyś przymierzyłam jednej firmy rozmiar M to dwie mnie i jeszcze sąsiad by sie zmieścił. Aż strach pomyśleć jak u nich XL wyglada. Tak jak wszedzie na swiecie, rozmiar rozmiarowi nie równy. 

Aż mi sie przypomniało jak podczas mojej pierwszej wizyty w US, bodaj w 2005, poszłam na zakupy do typowego department store (chyba to był nawet Macy's?). Szukałam dżinsów i trafiłam na długi rząd spodni na wieszakach, uporządkowanych rozmiarami - od XS w gore. W pierwszej chwili myślałam że po jednej stronie wiszą spodnie a po drugiej juz jakieś zasłony czy koce a to były nadal dżinsy!!! Tylko rozmiary XXL i wyżej :D Takiego szoku chyba juz nigdy potem nie przeżyłam... to tyle w temacie rozmiarówki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...