Skocz do zawartości

Malzenstwo z Amerykaninem


Sunshine

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszysytkich. Wiem ze ten temat juz byl poruszany wiele razy, przeczytaalam wczoraj wiele postow i dowiedzialam sie wiele rzeczy o ktorych nie maialam najmniejszego pojecia, jednak ciagle mam pare pytan na ktore odpowiedzi ne moge znalezc nigdzie. Moze ktos jest lub byl w podobnej sytuacji i bedzie mogl m pomoc.

Moj narzeczony jest Amerykaninem, jedstesmy juz ze soba 1,5 roku, mieszkalismy w roznych panstwach. Obecnie mieszkamy w Stanach, ja jestem tu na wizie turystycznej. Postanowilismy sie pobrac. Poczatkowo planowalismy slub w Polsce jako jedyny, szybko okazalo sie ze jest to nierealne. Slub bedzie w sierpniu, ja do tego czasu musze byc co najmniej dwa razy w Polsce, nikt mnie tu juz ne wpusci na wizie turystycznej z powrotem. Nie chcemy sie rozstawac, oczekiwanie 6 miesiecy na wize narzeczenska w Polsce w ogole nie wchodzi w rachube. I tu moje pytania:

1. Czy pobierajac sie w Stanach gdy jestem tu na wizie turysyucznej jest dozwolone? Czy bede miala przez to problemy z uzyskaniem Green Card? Kiedy przekraczalam ostatnio granice urzednik imigracyjny powiedzial ze odradza mi slub w stanach. Na jakiejs stronie przeczyatalam tez ze ze w ten sposob popelniam przestepstwo i moge byc nawet deportowana.. Czy ktos cos wie na ten temat?

2. Jakie dokumenty potrzebuje z Polski? Czy jestem w stanie je zalatwic nie wracajac do kraju? Aby pobrac sie w Vegas potrzebny jest podobno tylko paszport, czy to odnosi sie rowniez do obcokkrajowcow?

3. Czy jak sie juz pobierzemy i zloze wszelkie papiery o tymczasowy green card bede mogla pojechac do Polski zanim dostane karte? Moja wiza turystyczna jest wazna jeszcze przez kilka lat, czy moge nadal na niej podrozowac i czy to daje mi gwarancje powrotu?

4. Ile czeka sie na tymczasowy green card? Podobno zalezy to od miejsca zamieszkania. Mieszkamy w Ohio.

5. Czy to malzenstwo jest wazne w polsce? Jesli nie, co musze zrobic aby bylo wazne?

6. Jakie dokumenty sa potrzebne aby moj narzeczony mogl wziac slub koscielny ze mna w Polsce? Co dokladnie on potrzebuje?

7. Wsrod rozmaitych form ktore nalezy wyslac do USCIS jest rowniez forma I 485 o zalegalizowanie pobytu w Stanach, czy mnie tez to obowiazuje? Jestem tu legalnie, czy mam to rozumiec jako petycje o zmiane mojego statusu?

8.Kopie podatkow z ostatnich 3 lat - czy rowniez moje jesli nigdy nie pracowalam w Stanach? Mam na mysli moje z panstw w ktorych pracowalam.

9. Czy jest jakis wymog ile moj narzeczony musi zarabiac aby mogl mnie sponsorowac? Jesli tak to ile?

To by bylo na tyle na razie. Z gory dziekuje za kazda, nawet najmniejsza informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 108
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Po kolei:

1. Moj wtedy jeszcze narzeczony dzwonil do USCIS i pytal o to samo, powiedzieli mu, ze nie ma prawnych przeciwskazan (mialam te same obawy) do zawarcia slubu na turystycznej. Odpowiedz na to jak jest w praktyce na pewno zna Karina

2. W wiekszosci stanow potrzebujesz paszport + marriage licence, moze jeszcze odpis zupelny aktu urodzenia (i tak musisz miec do adjustment of status)

3. Tylko, jesli bedziesz miala Advance Parole

4. Od 6 miesiecy do 2,5 lat (w NY)

5. Slub musicie "umiejscowic" w Urzedzie Stanu Cywilnego. Wysylasz druk z prosba o wpis, potrzebujesz tez oswiadczenie o zmianie nazwiska, akt slubu, urodzenia i kogos, kto ma upowaznienie na zalatwianie twoich spraw. Druki na stronie konsulatu NY.

6. Jesli juz bedziecie po slubie w US, to musicie umiejscowic go w Twoim USC, potem podpisac papiery w parafii i ewentualnie starac sie o dyspense u biskupa jesli nie jest katolikiem. Na pewno akt urodzenia bedzie potrzebny. Moga byc roznice w roznych parafiach.

7. Tak

8. Kopie podatkow sponsora

9. O ile pamietam 125% dochodow uznanych za granice biedy, nie wiem ile to, bo nas to nie dotyczylo i nie sprawdzalam.

Jestem w trakcie procesu i jesli cos jeszcze moge pomoc, to pytaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Czy pobierajac sie w Stanach gdy jestem tu na wizie turysyucznej jest dozwolone?

OCZYWISCIE, ZE TAK

Czy bede miala przez to problemy z uzyskaniem Green Card?

TYLKO JESLI BYLO TO MARRIAGE FOR IMMIGRATION PURPOSES

Kiedy przekraczalam ostatnio granice urzednik imigracyjny powiedzial ze odradza mi slub w stanach. Na jakiejs stronie przeczyatalam tez ze ze w ten sposob popelniam przestepstwo i moge byc nawet deportowana.. Czy ktos cos wie na ten temat?

ZGADZA SIE, JESLI JEDYNYM CELEM TWOJEGO TU PRZYLOTU JEST MALZENSTWO ABY DOSTAC GREEN CARD (A NIE Z MILOSCI) TO JEST TO WLASNIE IMMIGRATION FRAUD I TO JEST PRZESTEPSTWO I MOZESZ BYC DEPORTOWANA. ALE NIKT NIKOGO NIE DEPORTUJE JESLI KTOS POBIERA SIE Z MILOSCI!

2. Jakie dokumenty potrzebuje z Polski?

ZUPELNY AKT URODZENIA

Czy jestem w stanie je zalatwic nie wracajac do kraju?

TAK, MOZE TO KTOKOWIEK WYBRAC Z USC I PRZESLAC CI DO USA

Aby pobrac sie w Vegas potrzebny jest podobno tylko paszport, czy to odnosi sie rowniez do obcokkrajowcow?

NO WLASNIE OBCOKRAJOWCOM JEST POTRZEBNY PASZPORT(CHYBA ZE MASZ DL). AMERYKANIE MOGA MIEC TYLKO DL

3. Czy jak sie juz pobierzemy i zloze wszelkie papiery o tymczasowy green card bede mogla pojechac do Polski zanim dostane karte?

ZALEZY. MUSIALABYS SIE STARAC O ADVANCE PAROLE, ALE NAWET JESLI JE DOSTANIESZ TO I TAK W NIEKTORYCH PRZYPDKACH MOZESZ NIE WROCIC DO USA

Moja wiza turystyczna jest wazna jeszcze przez kilka lat, czy moge nadal na niej podrozowac i czy to daje mi gwarancje powrotu?

ABSOLUTNE NIE. I-485 PENDING TO PRZESZKODA W PODROZOWANIU NA WIZIE TURYSTYCZNEJ (OCZYWISCIE MOZESZ ZARYZYKOWAC, ALE...)

4. Ile czeka sie na tymczasowy green card? Podobno zalezy to od miejsca zamieszkania. Mieszkamy w Ohio.

OKOLO 7 MIESIECY

5. Czy to malzenstwo jest wazne w polsce? Jesli nie, co musze zrobic aby bylo wazne?

6. Jakie dokumenty sa potrzebne aby moj narzeczony mogl wziac slub koscielny ze mna w Polsce? Co dokladnie on potrzebuje?

7. Wsrod rozmaitych form ktore nalezy wyslac do USCIS jest rowniez forma I 485 o zalegalizowanie pobytu w Stanach, czy mnie tez to obowiazuje?

OCZYWISCIE ZE MUSISZ TO WYSLAC. TO JEST WLASNIE FORMA O GREEN CARD (CZYLI ZALEGALIZOWANIE TU TWOJEGO POBYTU)

Jestem tu legalnie, czy mam to rozumiec jako petycje o zmiane mojego statusu?

STATUSU IMIGRACYJNEGO

8.Kopie podatkow z ostatnich 3 lat - czy rowniez moje jesli nigdy nie pracowalam w Stanach?

NIE

Mam na mysli moje z panstw w ktorych pracowalam.

9. Czy jest jakis wymog ile moj narzeczony musi zarabiac aby mogl mnie sponsorowac? Jesli tak to ile?

ZALEZY ILE MIAL OSOB W TAX ZA OSTATNI ROK ORAZ ILE MA DEPENDENTS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wiedza Kariny jest fachowa, moja tylko praktyczna, bo wlasnie przez to przechodze w NJ. :wink: Ale zawsze chetnie pomoge w miare swoich mozliwosci.

Procedura umiejscowienia aktu slubu amerykanskiego w Polsce jest dosc skomplikowana, sama to teraz robie, wiec jesli cos jeszcze potrzebujesz to pytaj. Jakie nazwisko chcesz nosic po slubie, panienskie czy mezowskie? To wazne.

Powodzenia na nowej drodze zycia. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie zdecydowalam co do nazwiska, chyba po mezu. Wiem ze musze zmienic od razu zeby potem nie bylo problemow. O umiejscowieniu aktu nie wiem absolutnie nic. Czy jest cos co powinnam zrobic od razu, w czasie slubu? Planujemy wyjechac do Vegas, glupio byloby sie wracac po jakas bzdure..

Jakie masz w ogole wrazenia o calym tym procesie? Ja bylam zniesmaczona pytaniami zadawanymi mi na granicy, a widze ze najgorsze to dopiero przede mna..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o rejestracje slubu w Polsce. Musisz zadeklarowac jakie nazwisko bedziesz nosic, ale caly problem polega na tym, ze musisz to oswiadczenie zlozyc w obecnosci urzednika konsularnego za stosowna oplata!! Inaczej zostanie slub zarejestrowany pod Twoim panienskim nazwiskiem. W USA nie ma to znaczenia, sama sobie wybierasz i nie musisz podpisywac oswiadczen. Ja zdecydowalam zarejetrowac slub w USC pod panienskim nazwiskiem (nie zamierzam tracic calego dnia na wyjazd do NY i spotkanie w konsulacie, nie mowiac o zlodziejskich oplatach ) Gdy bede w Polsce pojde do USC i oswiadcze, ze zmieniam nazwisko na mezowskie. Chce wyrobic nowy paszport na nowe nazwisko, zeby nie wozic ze soba aktu slubu, bo GC bede miala na nowe nazwisko.

Jak na razie nie narzekam, nie mialam zadnych problemow ani na granicy ani w czasie procesu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o rejestracje slubu w Polsce..

Koleżanki miłe :!:

Jeżeli bierzesz ślub cywilny w USA, to dostajesz "Marriage Certificate",który jest rejestrowany w Social Security system.....

Jest mało ważne,gdzie ślub się odbędzie, czy w Las Vegas, czy Pipidówku Małym.

Jeżeli chodzi o polskę, to jest pytanie!

Czy zamierzasz kiedykolwiek:

-wrócić do polski :?:

-ubiegać się o jakiekolwiek świadczenia w polsce :?:

-być spadczyniobiorcą w polsce :?:

-robić jakiekolwiek "business'y" na terenie polski :?:

-itp. :?:

Jeżeli na powyższe pytania odpowiedź jest NIE, to olej polski USC :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...