Skocz do zawartości

Malzenstwo z Amerykaninem


Sunshine

Rekomendowane odpowiedzi

Mily kolego,

Jest kilka powodow dla ktorych chce sie zarejestrowac amerykanski slub w Polsce. Pierwszym z nich jest plan zawarcia slubu koscielnego w Polsce (my tak chcemy), a to wiaze sie z koniecznoscia posiadania waznego slubu cywilnego. Kolejny powodem jest wyrobienie paszportu polskiego na nowe nazwisko, znowu slub musi byc zarejestrowany w Polsce. Mozna sie obejsc bez slubu koscielnego, ale bez waznego paszportu nie. Poza tym osobiscie wole miec wszystkie aktualne dokumenty na jedno nazwisko, zeby nie udowadniac caly czas, ze ja to ciagle ta sama osoba. :)

A marriage certificate widzialam na wlasne oczy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 108
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
...... plan zawarcia slubu koscielnego w Polsce (my tak chcemy), a to wiaze sie z koniecznoscia posiadania waznego slubu cywilnego. .......

I wszystko się zgadza :!:

Ty(wy) akurat macie taki plan, ale inne osoby czytające te wywody, może nie :wink:

ps.

Jak chcesz mieć spokojne życie, to trzymaj sie jak najdalej od POLSKI :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcialam nawiazac do dyskusji i dodac dwie wazne sprawy

po pierwsze zeby umiejscowic akt slubu w polse ni trzeba odwiedzac konsulatu, o ile na mariage certificate jest zmiana nazwiska , a tak jest np w stanie Nowy Jork. Wystarczy wyciag z pieczatkami z aktu slubu wyslac do rodzinki i poprosic o tlumaczenie przysiegle i zlozenie w USC. Mi poszlo bardzo szybko ok 2 miesiace.

Druga wazna sprawa to aktualny czas oczekiwania na gren card w stanie NY to obecnie 8 miesiecy, ja jestem na fiance wiza od czerwca , na marzec mamy green card interview.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druga wazna sprawa to aktualny czas oczekiwania na gren card w stanie NY to obecnie 8 miesiecy, ja jestem na fiance wiza od czerwca , na marzec mamy green card interview.

Czas oczekiwania na interview w NYC to prawie 3 lata. W tej chwili rozpatruja grudzien 2002. Natomiast w STANIE NY jest wiecej niz jedno immigration office i zaleznie pod ktore podlegasz czas moze byc inny (tak jest jesli podlegasz np. pod Albany). Nie jest tak, ze w CALYM stanie NY czeka sie 8 miesiecy.

Troszke dziwe, ze wam juz przyslali zawiadomienie, ze bedziecie mieli interview w marcu, bo gdybyscie zaczeli juz teraz wszystko przygotowywac (czyli w listopadzie) to czesc dokmentow moze stracic waznosc w marcu. Nigdy nie spotkalam sie aby ktos dostal zawiadomienie wczesniej niz 2 - 2,5 miesica na interview, ale jest to oczywiscie mozliwe, tyle tylko ze trzeba wiedziec, ze niektore dokumenty nie sa wazne zawsze tylko przez okreslony czas. Good luck :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze czas oczekiwania byl wczesniej dlugi, mamy dobrych znajomych ktorzy czekaja wlasnie te 2 lata i jeszcze nic. Dluzej sie rowniez czeka w innych stanach, Kolezanka jest w stanie waszyngton i tez jeszcze konca nie widac .

powodem moze byc zmiana adresu na jaki sie teraz wysyla adjustment, Chicago IL. To moglo przyspieszyc sprawe, po prostu nowe srawy rozpatruja szybciej od starych bo sa w innym biurze. Ja mieszkam w Bronx NYC, zaproszenie mamy do Garden City.

Miejmy nadzieje ze po prostu administracja troche przyspiesza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powodem moze byc zmiana adresu na jaki sie teraz wysyla adjustment, Chicago IL. To moglo przyspieszyc sprawe, po prostu nowe srawy rozpatruja szybciej od starych bo sa w innym biurze.

Powodem nie jest to ze sie wysyla do Chicago tylko to, ze wjechalas na wize narzeczenska (i nie skladalas od nowa I-130) - te sprawy zwykle sa rozpatrywane szybciej w NYC. USCIS w Garden na Stewart Ave ma to do siebie (sa z tego znani), ze moga Ci nie wydac decyzji od razu - tak moze byc. Tylko przysla Ci ja do domu w ciagu 3 miesiecy. Nie zdarza sie to zawsze, ale akurat w Garden czesciej niz gdzie indziej. Powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jakiegos powodu przestano mi przysylac powiadomienia o dodanych postach i nie wiedzialam ze dyskusja nadal sie toczy..

Tak wiec zdecydowalismy. Bilety do Vegas kupione, hotel zarezerwowany, akt urodzenia w drodze:)

Mam w zwiazku z tym jeszcze jedno pytanie. Bede robic podobnie jak KB, slub cywilny w USA, potem koscielny w Polsce. Czy do umiejscowienia aktu slubu w Polsce (lub czegokolwiek innego) potrzebna mi bedzie poswiadczona kopia aktu slubu i apostyl?(certified copy of the marriage cerificate i Apostille)

No i jeszcze o nazwisku. Czy jest mozliwe nazwisko meza w Stanach i nazwiska laczone w Polsce? Czy bedzie to stwarzac jakies problemy na granicy?

Czy ktos wie jak jest ze zmiana nazwiska na marriage certificate w Vegas?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...