Skocz do zawartości

Podroz na Hawaje z zachodniego czy wschodniego wybrzeza?


WojtekW

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie! :)

W tym roku po raz kolejny wybieram sie na W&T do USA.Jako,ze w zeszlym roku na Hawaje nie starczylo juz czasu w tym roku za punkt honoru postanowilem "zaliczyc" wyspy.

Pojawia sie tylko problem, bo w tym roku przylatuje do Los Angeles a wylatuje z Nowego Jorku.No i nasuwa sie pytanie czy lepiej na ta wycieczke udac sie z zachodu czy ze wschodu? Czy moze wyleciec z zachodu i wrocic na wschod?Ktos ma jakas praktyke?Jak jest taniej?

Jak tez szukac tej wycieczki?Poleciacie www.expedia.com z opcja przelot+hotel ja szukam podobnie.Chociaz wiem, ze kumple znalazl oferte w (srodowym?) turystycznym dodatku do LA Times.I 6 dniowy pobyt w srednim hotelu z przelotem z LA wyszedl go jakis 390$.Teraz nie moge sie do niego dodzwonic, ale jak tylko sie dowiem cos wiecej to od razu dam glos :wink:

Co warto tam zobaczyc?Od razu zaznaczam,ze nie jestem fanem (co oczywiscie nie znaczy ze calkowicie wykluczam) przebywania w zatloczonych kurortach pelnych turystow z Niemiec ;> Chcialbym mi. troche ponurkowac.Na stronie Agaty widzialem tez ,ze wypozyczyli (?) Harleya.To rowniez chcialbym "zaliczyc" , jako ze pracuje w Las Vegas i czesto korzystam z wypozyczalni EagleRider ( www.eaglerider.com - szczerze polecam!)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, spróbuje chociaż w części odpowiedzieć na twoje pytania

Czy lepiej na ta wycieczkę udać sie z zachodu czy ze wschodu? Czy może wylecieć z zachodu i wrócić na wschód? Ktoś ma jakąś praktykę? Jak jest taniej?

Na pewno taniej jest z zachodu. Nas najwięcej kosztował bilet - lecieliśmy z philadelphi do Las Vegas, a potem z LV do Honolulu.

Jak tez szukać tej wycieczki? Poleciacie www.expedia.com z opcja przelot+hotel ja szukam podobnie.Chociaz wiem, ze kumple znalazl oferte w (srodowym?) turystycznym dodatku do LA Times.I 6 dniowy pobyt w srednim hotelu z przelotem z LA wyszedl go jakis 390$.

To naprawdę tanio. Sprawdzałam na expedii i priceline i takie wycieczki na 6 dni z LA kosztują ponad 500$. Więc warto dowiedzieć się coś więcej od kolegi :)

Co warto tam zobaczyć? Od razu zaznaczam, ze nie jestem fanem (co oczywiscie nie znaczy ze calkowicie wykluczam) przebywania w zatloczonych kurortach pelnych turystow z Niemiec ;> Chcialbym mi. troche ponurkowac.

Większość osób przyjeżdża do Honolulu, jest najtańsze i jest najwięcej hoteli. Zależy ile czasu będziesz na Hawajach, jeżeli wystarczy ci czasu możesz odwiedzić sąsiednie wyspy.

Jeżeli będziesz tylko na Oahu na pewno warto przejechać cała wyspę dookoła. Po północnej stronie jest dużo mniej ludzi i puste plaże:)

W samym Honolulu nie ma az tak wielu Niemców są jest za to mnóstwo Japończyków ;). Nie mogę się wypowiedzieć jak jest na innych wyspach po niestety nie byłam, ale w Hololulu było mnóstwo ogłoszeń o nurkowanie, nawet z rekinami, pływanie na skuterach, jakieś rejsy itd.

Na stronie Agaty widzialem tez ,ze wypozyczyli (?) Harleya.To rowniez chcialbym "zaliczyc" , jako ze pracuje w Las Vegas i czesto korzystam z wypozyczalni EagleRider ( www.eaglerider.com - szczerze polecam!)

Tak wypożyczaliśmy ale nie Harleya - bo nam jakiś Japończyk z przed nosa zabrał. Chcieliśmy R1 ale mój chłopak nie miął jeszcze 25 lat a od tylu można było wypożyczyć sportowe motory. To co wypożyczyliśmy to Honda Shadow, niestety wszystkie motory były kosmicznie drogie. Za tą hondę za jeden dzień 160$ z ubezpieczeniem.

Mam nadzieje ze choć troszkę pomogłam i nie pozostaje mi nic innego jak życzyć udanej podróży

Pozdrawiam

Agata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...