Skocz do zawartości

Prawo jazdy w Nevadzie +pytanie o mandat ;>


WojtekW

Rekomendowane odpowiedzi

Mój kumpel dostał mandat "warunkowy" za "niemanie świateł"  :!:  

W stanie Michigan jest 21 dni na pokazanie kwitu o naprawie lub okazanie pojazdu ze zreperowanym defektem na police station tam , gdzie mandat był wystawiony.

Jeżeli nie zgłosisz się na Policje w tym terminie sprawa jest przekazywana do lokalnego sądu "za niemanie np.świateł i nie stawienie się na policji".

Sąd wysyła nakaz stawienia się do sądu (przeważnie kolejne 21 dni).

Jeżeli delikwent nie stawi się do sądu, to wystawiany jest "Bench Warrant" na aresztowanie za "NO APPEAR TO THE COURT".

Ten mój kumpel olał sprawę.

Światełko zreperował , ale na policje nie pojechał  :!:  

Zamiast tego z całą rodzinką pojechali na wakacje do Polski.

Po powrocie do US cała rodzinka odprawiła się "przylotowo" na lotnisku i zaraz po przekroczeniu linii "strefy pasażerów" przywitał go Sheriff z nakazem aresztowania  :wink:  

Z relacji kumpla.....

Sheriff przepraszał , że musi, ale takie jest prawo i tyle  :)

Nie kwestionuje tego co powiedziales i calkowicie wierze!

Chodzilo mi tylko wlasnie o jakis przypadek z zycia wziety.No i dostalem. :shock:

Sprawa nie przedstawia sie wesolo, ale z tego co widze ten Twoj kolega byl obywatelem USA, tak? Wiec moze to ma jakis wplyw na to.Siezial do jakies nowej rozprawy?Czy kaucja?Czy jak tow wygladalo, bo zaczynam sie niepokoic :) Teraz wiem,ze sprawe trzeba co predzej rozwiazac.Wczoraj skrobnalem maila do ambasady, jak tylko przyjdzie odpowiedz to zacytuje na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 45
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Ten konkretny kumpel (wraz z rodziną) miał dwuletni staż w USA z "loteryjną zieloną kartą" w kieszeni.

Ten błąd z policją popełnił tylko dlatego, że był kiepski w angielskim i nie przeczytał instrukcji która była napisana na odwrocie mandatu :wink:

Co do prawa.

Prawo amerykańskie w przypadku wykroczeń drogowych lub innych (niższego stopnia) jest równe dla każdego :!: :!: :!:

Jeśli chodzi o samo aresztowanie, to był aresztowany jak każdy inny :)

Kajdanki, formułka o jego prawach i odprowadzenie do najbliższego posterunku Policji (Sheriff Dept.).

Na policji - odciski palców (czy nie narozrabiałeś coś jeszcze)

- papierologia

- oferta wyjścia za kaucją .

Kaucja (przeważnie) , to 10 % najwyższej kary za dane wykroczenie.

Kaucje powinien wpłacic ktoś "trzeci" :!:

Od pewnego czasu jest dopuszczalne wykupienie się samemu przy użyciu karty kredytowej (nie wiem , czy to działa we wszystkich stanach).

Co dalej się dzieje z "Kaucją" :?:

Kaucja jest wliczana jako zapłata do orzeczonej kary lub zwracana cheque`iem jeżeli kaucja przekroczyła wysokość kary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten konkretny kumpel (wraz z rodziną) miał dwuletni staż w USA z "loteryjną zieloną kartą" w kieszeni.

Ten błąd z policją popełnił tylko dlatego, że był kiepski w angielskim i nie przeczytał instrukcji która była napisana na odwrocie mandatu  :wink:  

Co do prawa.

Prawo amerykańskie w przypadku wykroczeń drogowych lub innych (niższego stopnia) jest równe dla każdego  :!:  :!:  :!:  

Jeśli chodzi o samo aresztowanie, to był aresztowany jak każdy inny  :)  

Kajdanki, formułka o jego prawach i odprowadzenie do najbliższego posterunku Policji (Sheriff Dept.).

Na policji - odciski palców (czy nie narozrabiałeś coś jeszcze)

- papierologia

- oferta wyjścia za kaucją .

Kaucja (przeważnie) , to 10 % najwyższej kary za dane wykroczenie.

Kaucje powinien wpłacic ktoś "trzeci"  :!:  

Od pewnego czasu jest dopuszczalne wykupienie się samemu przy użyciu karty kredytowej (nie wiem , czy to działa we wszystkich stanach).

Co dalej się dzieje z "Kaucją"  :?:  

Kaucja jest wliczana jako zapłata do orzeczonej kary lub zwracana cheque`iem jeżeli kaucja przekroczyła wysokość kary.

Dzieki za szybka i rzeczowa odpowiedz!

Heh.. z tego co dowiedzialem sie od innego policjanta to maksymalnie moge za to dostac 100$, wiec 10$ to troche smieszne pieniadze, chyba,ze jest jakis mandat za niestawienie sie wtedy to juz moze byc mniej smiesznie. :wink:

A tak powaznie to nie uchylam sie przed zaplata.Ostatnio zobaczylem,ze strona jest juz otwarta, ale i tak nie znajduja tam mojego numeru mandatu (jest do wpisania w specjalnym okienku,zeby mozna zaplacic online). Wiec nie mam pojecia jak to ugryzc..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w stanie wisconsin dziala to troche inaczej

luzne wykroczenia drogowe powoduja wystawienei mandatu i ustaleie daty w sadzie jesli sie nie zgadzasz

jelsi sie zgadzasz dostajesz mandat , placisz i rozprawa zostaje anulowana po zaplaconym mandacie - picie w miejscu publicznym to dosc powazny paragraf przynajmniej w wisconsin

na poczatek pytanie czy zaplaciles mandat jelsi go dostales :

- jelsi tak, powinno byc dobrze, zadzwon i upewnij sie ze zamknieta sprawa

- jesli nie zaplaciles mandatu i rozprawa sie odbyla, minal ci juz termin na zaplate i odwolanie - masz problemy, na lotnisku prawdopodobnie zostanie wezwana policja, bedzie rekord o niestawieniu sie do sadu

- jelsi zaplaciles a rozprawa byla dodatkowa to zadzwon do sadu i rowniez wytlumacz ze nie mogles zlamac prawa imigracynego i popros o wyjasnienie

podsumowujac, jelsi zaplaciles mandat, bedzie dobrze, jesli olales zaplate i sad, bedziesz mial powazn eproblemy i jest to w systemie policji i na 100% na lotnisku, przykro mi, sytuacja ma sie identycznie nawet w polsce... jak nie nie stawisz sie w sadzie za sprawe karna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w stanie wisconsin dziala to troche inaczej

luzne wykroczenia drogowe powoduja wystawienei mandatu i ustaleie daty w sadzie jesli sie nie zgadzasz

jelsi sie zgadzasz dostajesz mandat , placisz i rozprawa zostaje anulowana po zaplaconym mandacie - picie w miejscu publicznym to dosc powazny paragraf przynajmniej w wisconsin

na poczatek pytanie czy zaplaciles mandat jelsi go dostales :

- jelsi tak, powinno byc dobrze, zadzwon i upewnij sie ze zamknieta sprawa

- jesli nie zaplaciles mandatu i rozprawa sie odbyla, minal ci juz termin na zaplate i odwolanie - masz problemy, na lotnisku prawdopodobnie zostanie wezwana policja, bedzie rekord o niestawieniu sie do sadu

- jelsi zaplaciles a rozprawa byla dodatkowa to zadzwon do sadu i rowniez wytlumacz ze nie mogles zlamac prawa imigracynego i popros o wyjasnienie

pialodsumowujac, jelsi zaplaciles mandat, bedzie dobrze, jesli olales zaplate i sad, bedziesz m powazn eproblemy i jest to w systemie policji i na 100% na lotnisku, przykro mi, sytuacja ma sie identycznie nawet w polsce... jak nie nie stawisz sie w sadzie za sprawe karna

Wlasnie oto chodzi,ze nie zaplacilem, bo nie mialem technicznej mozliwosci stawienia sie na sprawie.Nikt nie wie co mam teraz zrobic z tym fantem.Dzis dzwonilem do ambasady i tam powiedzieli mi,ze nie maja zielonego pojecia co bedzie.Heh... jak nie oni to kto? :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie oto chodzi,ze nie zaplacilem, bo nie mialem technicznej mozliwosci stawienia sie na sprawie.

Sorry, ale takiego gadania w USA nikt nie weźmie poważnie. Mogłeś starać się o przesunięcie terminu rozprawy. Można też starać się o przedłużenie wizy. Skoro nie zrobiłeś nic w tym kierunku (choćby w postaci dowodu że starałeś się o przedłużenie wizy), twoja sytuacja to wg nich zwykłe danie dyla.

Nikt nie wie co mam teraz zrobic z tym fantem.Dzis dzwonilem do ambasady i tam powiedzieli mi,ze nie maja zielonego pojecia co bedzie.Heh... jak nie oni to kto?  :?

Amabsada nie umie pomóc obywatelom amerykańskim, o Polakach nie wspomnę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ambasada nie ma tu nic do gadania, zadzwon bezposrednio do tego sadu lub na policje, ale dokumenty powinny lezec w sadzie, wyjasnij sprawe, niech daja adnotacje do akt i sprobuj wynegocjowac jakis termin, a na pewno nalegaj zeby dali jakas adnotacje do akt zebys mial przykrywke, popros tez o imie i nazwisko osoby z ktora rozmawiasz

sprawa wyglada dosc powaznie, ale nie beznadziejnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ambasada nie ma tu nic do gadania, zadzwon bezposrednio do tego sadu lub na policje, ale dokumenty powinny lezec w sadzie, wyjasnij sprawe, niech daja adnotacje do akt i sprobuj wynegocjowac jakis termin, a na pewno nalegaj zeby dali jakas adnotacje do akt zebys mial przykrywke, popros tez o imie i nazwisko osoby z ktora rozmawiasz

sprawa wyglada dosc powaznie, ale nie beznadziejnie

Dzieki wszystkim za informacje.Z ambasady faktycznie nic sie nie dowiedzialem.Dzwonilem do sadu.Pani niestety byla niekumata i nie mogla znalezc ani numeru mojej sprawy ani mandatu.Troszke :wink: mnie tym zdenerwowala, ale nic.Cos jednak ruszyla, bo juz dzis moge sie zalogowac po numerze mandatu.Dostalem cos takiego:

Wyskoczylo mi okienko ...

No i mam do wyboru 2 opcje:

Traffic

Citation  

 

Citation Number:

P285374 Law Enforcement Agency:

Los Angeles County Sheriff  

Name:  WOJCIECH XXXXXXXX

Court:  Malibu Courthouse  

 23525 Civic Center Way, Malibu, CA 90265  

 (213) 742-6648  

Violation Date:  08/31/2005  

Initial Due Date:  10/31/2005  

Case Status:  853.7/21 Warrant (non-traffic)  

Disposition:    

Last Action:  Non-Traffic Warrant  

Last Action/

New Appearance Date:  11/22/2005 in 003  

   

 

 

 

Based on the status of this citation, you are eligible for the following online transaction(s). Select one of the option(s) below:  

(o)    Full Payment - The amount due is $365.00 plus a e-Public Access service fee* of $10.00 will be added to this amount.  

(o) Court Date Reservation - Select a time preference below. AM PM Night Court No Preference  

 

 

 

   

 

* In order to provide electronic public access to court information, the Los Angeles Superior Court incurs technology development, maintenance, and operational expenses. Pursuant to California Rule of Court 2076 and Government Code Section 68150(h)2, the Los Angeles Superior Court may impose fees for the costs of providing access to its electronic records.

 

 

Czy to znaczy,ze moge wybrac?Albo przyznaje sie i place, albo wybieram sad i moge sie bronic?

A tak w ogole to troche smieszne z tym sadem tam jest.nie sadzicie?

Dostaje mandat 1000 mil dalej i pozniej trzeba jechac 2000 mil (w dwie strony) zeby powiedziec,ze jestem winny i sie przyznaje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Wytlumaczenie: Case Status: 853.7/21 Warrant (non-traffic)

nakaz zatrzymania i doprowadzenia do biura szeryfa :) sorki masz pecha, nie wiem jak na granicy ale podejrzewam ze zostaniesz zatrzymany na granicy i doprowadzony do biura szeryfa, zalezy czy maja dostep do bazy policji a stawiam 99% ze maja...

nie sadze zeby transfportowali cie do LA, raczej doprowadza cie do lokalnego biura szeryfa i tam zostanie wydana decyzja (sad lub biuro szeryfa) czy zostaniesz zwolniony czy zatrzymany do rozprawy, wez wszytskie papiery stare wizy itp, sprobuj cos czarowac

2) wyjasnienie

Disposition:

Last Action: Non-Traffic Warrant

Last Action/

New Appearance Date: 11/22/2005 in 003

miales date sadu na listopad 22, poniewaz nie stawiles sie na poprzenia wydano nakaz zatrzymania, jesli na lotnisku cie ne zatrzymaja to jedyna opcja kiedy moga to zrobic to przy sprawdzaniu prawa jazdy jak cie zatrzymaja na drodze, sprawdzanie WARRANT to standardowa procedura

jednym slowem dosc kiepsko...

nie jestem specjalista z prawa ale na bazie moich doswiadczen taki warrant nie skonczy sie latwa wymowka, jelsi ladujesz 1000mil od miejsca otrzymanai mandatu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Wytlumaczenie: Case Status: 853.7/21 Warrant (non-traffic)  

nakaz zatrzymania i doprowadzenia do biura szeryfa :) sorki masz pecha, nie wiem jak na granicy ale podejrzewam ze zostaniesz zatrzymany na granicy i doprowadzony do biura szeryfa, zalezy czy maja dostep do bazy policji a stawiam 99% ze maja...  

nie sadze zeby transfportowali cie do LA, raczej doprowadza cie do lokalnego biura szeryfa i tam zostanie wydana decyzja (sad lub biuro szeryfa) czy zostaniesz zwolniony czy zatrzymany do rozprawy, wez wszytskie papiery stare wizy itp, sprobuj cos czarowac

2) wyjasnienie

Disposition:  

Last Action: Non-Traffic Warrant  

Last Action/  

New Appearance Date: 11/22/2005 in 003

miales date sadu na listopad 22, poniewaz nie stawiles sie na poprzenia wydano nakaz zatrzymania, jesli na lotnisku cie ne zatrzymaja to jedyna opcja kiedy moga to zrobic to przy sprawdzaniu prawa jazdy jak cie zatrzymaja na drodze, sprawdzanie WARRANT to standardowa procedura

jednym slowem dosc kiepsko...

nie jestem specjalista z prawa ale na bazie moich doswiadczen taki warrant nie skonczy sie latwa wymowka, jelsi ladujesz 1000mil od miejsca otrzymanai mandatu

Areszt na lotnisku odrazu. Maja dostep do bazy. moga nie wposcic do USA, tylko do aresztu, postawia przed sad, a sad moze nawet wyslac do wiezienia na jakis czas!! Potem odesla do Polski. Bardzo przesrane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...