Skocz do zawartości

Wwiezienie laptopa, wywiezienie dwóch, itd ;)


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Mam pytanie następujące: jadąc do USA chciałbym wziąć ze sobą laptopa. Jednakże wracając do Polski nie chciałbym, żeby został on uznany jako zakupiony tam na miejscu, aby uniknąć płacenia cła. W jaki sposób to zrobić? Wziąć skądś jakieś zaświadczenie, że rzeczonego laptopa wywożę z Polski?

A co, jeśli w USA chciałbym sobie kupić drugiego laptopa? Uda mi się wrócić do Polski z dwoma, nie płacąc jakichś ceł, itd.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Mam pytanie następujące: jadąc do USA chciałbym wziąć ze sobą laptopa. Jednakże wracając do Polski nie chciałbym, żeby został on uznany jako zakupiony tam na miejscu, aby uniknąć płacenia cła. W jaki sposób to zrobić? Wziąć skądś jakieś zaświadczenie, że rzeczonego laptopa wywożę z Polski?

A co, jeśli w USA chciałbym sobie kupić drugiego laptopa? Uda mi się wrócić do Polski z dwoma, nie płacąc jakichś ceł, itd.?

Hehe, mam podobny problem, choć do USA będę jechał bez laptopa. Chciałbym stamtąd przywieźć 2 - jeden dla siebie, drugi - taki sam - na sprzedaż, bo jak obliczyłem na tym jednym mógłbym zarobic na czysto nawet 4 tys. zł. (mówię o high-endowym produkcie Della).

Cóż, jak byłem w Stanach 2 lata temu, to przywiozłem sobie stamtąd jednego laptopa. Leciałem z międzylądowaniem w Monachium do Balic. I powiem Ci, że w Krakowie NIE MIAŁEM ŻADNEJ KONTROLI CELNEJ! Stoisko z kontrolą celną było puste, bez celników, i po prostu z hali przylotów, po sprawdzeniu paszportu, wyszedłem na zewnątrz!! Do dziś żałuję, że nie miałem więcej sprzętu przy sobie... :)

Myślę, że z jednym laptopem nie będzie żadnego problemu, chyba że lecisz na Okęcie i to bezpośrednio. Jakby co możesz zarzekać się, że to Twój laptop kupiony jeszcze w Polsce a dowodu zakupu po prostu nie posiadasz. Przynajmniej ja tak bym zrobił - co ich to obchodzi?!

PS. Swoją drogą, czy istnieje w Urzędzie Celnym spis adresów na które przychodzą wartościowe paczki z USA? Na początku wszystko co wysyłał mój brat ze Stanów do nas przychodziło bez problemu. Od ok. roku wszystko sprawdza urząd celny (wiem, bo paczki są pakowane po raz drugi i widnieje na nich pieczątka Urzędu Celnego) i czasami zdarza się, że każą płacić cło! Heh...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy sa jakies ograniczenia co do przywozonych rzeczy z usa czy od kazdego sprzetu trzeba zaplacic clo (np. na okeciu) i mniej wiecej ile wynosi taka oplata. i czy na okeciu zawsze sprawdzaja? a pytajac ogolnie to sa jakies ograniczenia co do bagazu podrecznego??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wedlug mnie nie ma problemu ja w tamtym roku przywiozlam 2 laptopy i tez sie balam jak to bedzie ale jednego mialam w bagazu podrecznym drugiego w walizce szczerze mowiac troche sie o niego obawialam ale pomimo tego ze walizka byla sprawdzana i laptopa zostawili mi na samym wierzchu (mogli przykryc jakims ubraniem jak i tak szperaja) dotarl w calosci. a do oclenia na okeciu mialam wrazenie ze zglasza sie kto chce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deklaracja celna jest dobrowolna, tyle tylko ze prowadzone wyrywkowe kontrole. I to ze jak piszesz przewiozles bez problemow dwa laptopy to dlatego ze tej kontoli nie miales. Oczywiste jest ze nie kontroluja wszystkich, ale mozna miec pecha i wtedy raczej nie ma tlumaczenia. Albo clo albo wyrazy wdziecznosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...