Skocz do zawartości

Miejsca warte zobaczenia w Nowym Jorku.


WojtekW

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

Co tu sie duzo rozpisywac.Jak wtemacie.

Chodzi mi jednak o miejsca ktorych nie mozna znalezc w zadnym przewodniku.Te, ktore zwiedziliscie, zobaczyliscie i zrobily na Was wrazenie.

Jako przyklad kolega pokazl mi zdjecia z opuszczonej stqacji metra na Myrtle Ave - Czad!

Inny ma za kilka dni wyslac mi namiar na ludzi, ktorzy urzadzaja imprezy w opuszczonych budynkach.

Znacie takie miejsca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

myrtlr ave - zastanow sie chlopie co ty mowisz

jaki czad - smrod brod i ubostwo - ty chyba nie wiesz co znaczy czad

w nowym jorku nic nie jest warte zobaczenia

a juz napewno imprezowania na myrtle ave - zalosne

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam troszke pokrewne pytanie :) rozgladam sie za jakims przzewodnikiem po nowym jorku, chodzi mi o wypisane miejsca ktore warto zobaczyc, ew jakas krotka historia tych miejsc, jakas mapka, ew jakies inf praktyczne. na allegro znalazalem to :http://allegro.pl/item104977632_przewodnik_nowy_jork_mapa_gratis_.html jak myslicie, warto ten przewodnik kuic czy sobie darowac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, ja mogę polecić jedno miejsce, którego nie było w moim przewodniku, a zaprowadził mnie tam kolega.

Taras widokowy na Manhattan pod mostem Brooklińskim. Dojeżdżasz metrem do mostu już po drugiej stronie rzeki i nie wchodzisz od razu na most, ale idziesz ulicą w dół do rzeki i dochodzisz do tego miejsca. Ja tam byłam w nocy, naprawdę fajne miejsce. :)

Poza tym byk, ale to chyba jest już w przewodnikach.

Jak mi jeszcze coś przyjdzie do głowy to napiszę. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewodnik bardzo fajny, a do tego za ta kase, naprawde moge polecic, sama korzystalam z niego w zeszlym roku i bardzo sie przydal :) . Mapa tez fajna, bo sa zaznaczone linie metra i latwo sie polapac gdzie sie jest :D . Tak w ogole to ja tez kupowalam ten przewodnik na allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myrtlr ave - zastanow sie chlopie co ty mowisz  

jaki czad - smrod brod i ubostwo - ty chyba nie wiesz co znaczy czad  

w nowym jorku nic nie jest warte zobaczenia  

a juz napewno imprezowania na myrtle ave - zalosne

pozdrawiam

Na Myrtle Ave nie chcialem imprezowac tylko zwiedzic opuszczona stacje metra.Imprezy maja byc gdzie idziej - nie wiem jescze dokladni gdzie dlatego nie napisalem.

Ale wracajac do tematu...

Jesli dla Ciebie warte zobaczenia sa tylko miejsca ociekajace luksusem,bogate i bez *widocznej* biedy.To jest mi Ciebie bardzo szkoda.Jest bardzo wiele ciekawych miejsc wartych obejrzenia i poznania, chociaz ludzie tam chodza boso...

Polecam Afryke i Chiny

Nie zgadzam sie,ze w NY nie ma nic do zobaczenia.Na ta chwile mam juz calkiem spora liste rzeczy.Wieszkosc forumowiczow na pewno podzili moje zdanie.

Z mojej strony EOT.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widocznie kolega bigguy ma zle wpsomnienia, moze noca zapuscil sie za bardzo w bronx i go niechcacy jakis murzyn .... :) ogolnie byl juz taki temat kiedys, poszukaj. jednak wg mnie jezlei masz duzo czasu to zwiedzajac najwieksze atrakcje chodzic pieszo. na pewno zobaczysz wiele ciekawych rzeczy... ja przez przypadek w central parku natkanlem sie na miejsce gdzie mozna bylo wypozyczyc lodeczke i sobie poplywac po jeziorku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na poczatek zapraszam na moja strone www.chrisparypa.com tam znajdziesz duzo miejsc z ny... a co do Myrtle Ave to jakas pomylka Myrtle Ave nie jest opuszczona stacja i nigdy nie bylo... Subway L, M, Z, J tam sie dostaniesz.... ale jesli lubisz takie miejsca raczej nie przewodnikowe to przede wszystkim docksy na greenpoinntcie, brzeg rzeki na befrod ave idac w strone Bery, Grand ST jedno z moich ulubionych miejsc, na manhattanie napewno nie znajdziesz w zadnym przewodniku malutkich uliczek china town, Metropolitan Cementary, polsko amerykanski kosciol przy Forest ave niedaleko myrtle, kosciol na china town nie pamietam ulicy ale jest to trzecia ulica w prawo od Luku, muzeum sexu tez zadko wymieniane w przewodnikach a bardzo ciekawe, taras widokowy przy brooklyn bridge, taras widokowy na Long Island City, muzeum FDNY, Muzeum NYPD, przystan na WTC Site, Lotniskowiec Interpid swietna sprawa na manhattanie, Catedral ST na ma nhattanie, Columbia, Central Park z setkami super miejsc ktorych nie ma w przewodnikach, na brooklynie Kings Hwy, Coney Island, Akwarium na CI, NY public Library ta ktoea byla w the day after tomorrow, sklepy okazjonalne w ktorych jest wszystko nnp na hallowen na 5th ave w gornej czesci, Poski Konsulat generalny w NY na 233 Madison ave na manhattanie na przeciwko klinika okulistyczna Harveya Rosenbluma jednego z najwybitniejszych okulistow w historii jego zona jest polska zydowka, mozna tam spotkac wiele znanych ludzi, wielu sportowcow w szczegolnosci, jednym z lekarzy jest Rene Richards jesli sie ktos tenisem interesuje to wie kim byl(a)... wiem bo sie tam lecze :), polecam tez obrzeza centralparku ale tylko w dzien (!) na 1ave i 4 ST duze graffiti tematyczne: Jan Pawel II, oj oj moglbym pisac i pisac.... tych miejsc jest niezliczona ilosc.... co do Bronxu a raczej The Bronx... to tylko m it ze jest tam niebezpiecznie i nie mozna tam jezdzis jak najbardziej polecam odwiedzanie Bronxu i przekonanie sie ile mitow krazy o NY moze 20-30 lat temu tam bylo nie tak ale dzisiaj taka sama dzielnica jak Brooklyn czy Queens...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...