Skocz do zawartości

Podatek w Anglii


FZB_03

Rekomendowane odpowiedzi

Witam w za tydzien lece do legalnej pracy do Anglii na 4 miesiace. Wlasnie skonczylem liceum i nigdy wczesniej nie pracoalem i nie mam zadnego nr nip ani czegos w tym stylu. Czy po powrocie do Polski bede musial zaplacic podatek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w za tydzien lece do legalnej pracy do Anglii na 4 miesiace. Wlasnie skonczylem liceum i nigdy wczesniej nie pracoalem i nie mam zadnego nr nip ani czegos w tym stylu. Czy po powrocie do Polski bede musial zaplacic podatek?

Najpierw musisz wystąpić o NIP a później swój dochód z Anglii ująć w zeznaniu podatkowym składanym za rok 2006 (chyba że zarobisz poniżej 960 funtów). Jest to trochę skomplikowane, za mnie robił to wujek księgowy (od kwoty która zarobisz odliczasz 960 funtów - 30 diet po 32 funty - oraz podatek zapłacony w Anglii). Prawdopodobnie jednak wyjdzie, że nie będziesz musiał niczego w Polsce dopłacać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy przypadkiem oni czegos tam nie pozmieniali i ze zamiast tych 30x32=960 faktycznie mozna odliczyc tylko 1/3 z tego ? Pamietam ze pare tygodni temu czytalem cos na ten temat. Bylo to zwiazane z mozliwoscia zwolnienia w ogole z podwojnego opodatkowania w przyszlym roku, ale kosztem tych 2/3 w tym roku, czy jakos tak. Radze to sprawdzic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy przypadkiem oni czegos tam nie pozmieniali i ze zamiast tych 30x32=960 faktycznie mozna odliczyc tylko 1/3 z tego ? Pamietam ze pare tygodni temu czytalem cos na ten temat. Bylo to zwiazane z mozliwoscia zwolnienia w ogole z podwojnego opodatkowania w przyszlym roku, ale kosztem tych 2/3 w tym roku, czy jakos tak. Radze to sprawdzic.

Nie wiem. Ja rozliczałem się miesiąc temu i wyglądało to tak jak opisałem. Ale ekspertem nie jestem - teraz mogło sie coś faktycznie zmienić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...