Skocz do zawartości

realizacja czeku ze zwrotem podatku w usa??


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Otrzymalem ostatnio czek ze zwrotem podatku i mam pytanie czy moge go zreazlizowac w USA, gdyz w tym roku znowu sie wybieram na W&T??Chce zabrac ten czek do USA gdyz dzieki temu nie bede musial brac tyle gotowki. Wydaje mi sie ,ze jest to mozliwe ale chce miec 100% pewnosci.

dziekuje za pomoc i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Otrzymalem ostatnio czek ze zwrotem podatku i mam pytanie czy moge go zreazlizowac w USA, gdyz w tym roku znowu sie wybieram na W&T??Chce zabrac ten czek do USA gdyz dzieki temu nie bede musial brac tyle gotowki. Wydaje mi sie ,ze jest to mozliwe ale chce miec 100% pewnosci.

dziekuje za pomoc i pozdrawiam.

Pewnie, ze mozesz i raczje to jest zalecane, bo w Polsce to beda dlugo realizowac i jeszcze zedra oplaty za to, a w USA bedzie to szybko, latwo i za darmo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie jestem pewny czy w kazdy i czy bez oplat

jak wpłacałm kase w postaci czeku to bezproblemowo

są też biura które realizują czeki ale one pobieraja kase za to i nie wszystkie mozna u nich spieniężyc

sprawdz jeszcze jak długo jest wazny czek, niektóre wazne sa tylko rok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie jestem pewny czy w kazdy i czy bez oplat

jak wpłacałm kase w postaci czeku to bezproblemowo

są też biura które realizują czeki ale one pobieraja kase za to i nie wszystkie mozna u nich spieniężyc

sprawdz jeszcze jak długo jest wazny czek, niektóre wazne sa tylko rok

biura (pewnie check cashing) to nie bank, wiec pobiera oplaty dlatego, bo z czegos musi sie utrzymywac. a ja pisalem o banku. zaden bank nie pobiera oplat za realizacje czeku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

czesc

co do czekow w usa to niestety nie kazdy czek mozna zrealizowac w kazdym banku:/ jak dostawalam wyplate na czeku to nie we wszsytkich bankach moglam je realizowac tylko w wybranych- nie wiem dlaczego, moze dlatego ze czek byl wydany przez kogos z kim dany bank nie mial podpisanej umowy?:/

ale co do tych czekow ze zwrotu podatku- to wydaje mi sie ze skoro sa wydane przez urzad stanowy czy federalny to raczej powinny byc honorowane w kazdym banku bo to w koncu nie prywatna instytuacja tak jak np hotel:)

nie wiem moze zle rozumuje, jakby co to mnie poprawcie:)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc  

co do czekow w usa to niestety nie kazdy czek mozna zrealizowac w kazdym banku:/ jak dostawalam wyplate na czeku to nie we wszsytkich bankach moglam je realizowac tylko w wybranych- nie wiem dlaczego, moze dlatego ze czek byl wydany przez kogos z kim dany bank nie mial podpisanej umowy?:/  

ale co do tych czekow ze zwrotu podatku- to wydaje mi sie ze skoro sa wydane przez urzad stanowy czy federalny to raczej powinny byc honorowane w kazdym banku bo to w koncu nie prywatna instytuacja tak jak np hotel:)

nie wiem moze zle rozumuje, jakby co to mnie poprawcie:)

pozdrawiam

Chodzi Ci pewnie o realizacje czeku w oddziale banku od ręki i wypłacenie gotówki?? Jesli tak, to jest to możliwe tylko w banku - wystawcy czeku, bo oni odraz zweryfikują czek. A inny bank nie zrealizuje czeku od reki, bo bedzie sie bal, ze jest bez pokrycia. Trzeba wtedy dac do inkasa i w ciagu 2 dni kasa jest na koncie. Bez konta, zaden bank nie przyjmuje czekow do inkasa. Mi chodzilo oczywiscie o inkaso czekow, mozna w kazdym banku i czeki federalne sa realizowane max 1 dzien wg prawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...