Skocz do zawartości

GC i zycie w Bay Area.......... ;-) ......[wlasnie mija rok]


Rekomendowane odpowiedzi

Minione 2 tygodnie uplynely pod znakiem staycation................... ;-) Mialem gosci ze starego podworka, zajebiscie spedzony czas, jak znajde dluzsza chwilek to siakes foty sie wrzuci.............. ;-)

Tymczasem mam szybkie pytanko, kilka dni temu ktos mi nawinal makaron na uszy, ze aplikowac o obywatelstwo przy 5-letnim pobycie na GC mozna juz na 3 miechy przed ta 5-ta rocznica wlasnie....... Prawda to?

Jakie papcie nalezy przygotowac? Tak na szybko prosilbym o odpowiedz bo akurat szykuje sie na tasme i nie bardzo mam czas kminic po gov stronach. Dzieki ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 353
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Kolejne pytanie...

Otoz prze caly pobyt w USA mieszkalem pod 4 adresami dotychczas, kazdorazowo przy przeprowadzce informowalem DMV ale jak sie okazalo nie informowalem USCIS............... Teraz przed zlozeniem wniosku wolalbym podac swoj obecny adres do korespondencji niz ten ktory oni moga miec (pierwszy adres pobytowy, na ktory skladalem papcie o SSN)................... W miedzyczasie rezydowalem pod dwoma innymi adresami.................. Placac podatki przez 4 lata podawalem 2 rozne adresy (3 krotnie moj obecny adres).......................... Chce wypelnic forme online i tam widnieje pole na adres obecny i adres stary - tu rodzi sie pytanie: ktory adres podac jako stary - ostatni adres przed przeprowadzka( wiedzac, ze przedtem byl jeszcze 2 inne, z ktorych oni moze maja tylko 1, ten pierwszy); czy moze ten pierwszy, na ktoy skladalem papiery na SSN?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne pytanie...

Otoz prze caly pobyt w USA mieszkalem pod 4 adresami dotychczas, kazdorazowo przy przeprowadzce informowalem DMV ale jak sie okazalo nie informowalem USCIS...............

Bardzo nierozsadnie.

Kazdy posiadacz zielonej karty ma obowiazek informowania o zmianie adresu w przeciagu 10 dni.

Formularz AR-11.

Teraz przed zlozeniem wniosku wolalbym podac swoj obecny adres do korespondencji niz ten ktory oni moga miec (pierwszy adres pobytowy, na ktory skladalem papcie o SSN)................... W

Bardzo rozsadnie.

Na twoim miejscu wstrzymalbym sie jednak z wysylaniem N 400 do czasu otrzymania potwierdzenia, ze USCIS dostal twoje AR 11.

Placac podatki przez 4 lata podawalem 2 rozne adresy (3 krotnie moj obecny adres).......................... Chce wypelnic forme online i tam widnieje pole na adres obecny i adres stary - tu rodzi sie pytanie: ktory adres podac jako stary - ostatni adres przed przeprowadzka( wiedzac, ze przedtem byl jeszcze 2 inne, z ktorych oni moze maja tylko 1, ten pierwszy); czy moze ten pierwszy, na ktoy skladalem papiery na SSN?

Mozesz napisac co tam wypelniasz "online"?

Formularz N-400 ktory mam przed soba wymaga podania WSZYSTKICH adresow, pod ktorymi mieszkales w ciagu ostatnich 5 lat (czesc 6 punkt A).

Fakt, ze nie informowales USCIS na bierzaco o zmianie adresu bedzie ci darowany, klamstwo pod przysiega w N-400 nie, wiec wpisz wszystkie adresy i juz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo nierozsadnie.

Kazdy posiadacz zielonej karty ma obowiazek informowania o zmianie adresu w przeciagu 10 dni.

Formularz AR-11.

Bardzo rozsadnie.

Na twoim miejscu wstrzymalbym sie jednak z wysylaniem N 400 do czasu otrzymania potwierdzenia, ze USCIS dostal twoje AR 11.

Mozesz napisac co tam wypelniasz "online"?

Formularz N-400 ktory mam przed soba wymaga podania WSZYSTKICH adresow, pod ktorymi mieszkales w ciagu ostatnich 5 lat (czesc 6 punkt A).

Fakt, ze nie informowales USCIS na bierzaco o zmianie adresu bedzie ci darowany, klamstwo pod przysiega w N-400 nie, wiec wpisz wszystkie adresy i juz.

Co do zmiany adresu, moja żona zmieniala adres zamieszkania 3-krotnie, zeznania podatkowe wysylala w sumie z dwóch adresów, i nigdy nie podawala do USCIS ze zminia adres. W czasie ubiegania sie o obywatelstwo nie bylo problemów z tym, Może miała szczęscie, ale jej brat a mój szwagier, miał dokladnie taką sama sytuacje i równie nie było problemow, wiec nie myśle ze rowniez mial szczęście. Ale może znajdą się ludzie którzy mieli z tym problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to troche sie wyjasnilo. Bylem przekonany, ze wypelniasz N-400.

Co do pytania - podaj adres przed przeprowadzka i obecny. O wczesniejsze adresy i brak AR 11 do nich mozesz zostac zapytany na rozmowie. Powiedz prawde, wyraz skruche za brak zgloszen i nic ci nie zrobia.

Brak AR-11 jest ostatnim powodem do odrzucenia N 400.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to troche sie wyjasnilo. Bylem przekonany, ze wypelniasz N-400.

Co do pytania - podaj adres przed przeprowadzka i obecny. O wczesniejsze adresy i brak AR 11 do nich mozesz zostac zapytany na rozmowie. Powiedz prawde, wyraz skruche za brak zgloszen i nic ci nie zrobia.

Brak AR-11 jest ostatnim powodem do odrzucenia N 400.

Dziekuje raz jeszcze...................!

Znajomy z pracy, ktory otrzymal obywatelstwo poprzez malzenstwo z obywatelka mowil mi, ze akurat ten aspekt (nieinformowanie o zmainie adrsu) nie jest jakims wielkim grzechem....ale nigdy dop konca nie wiadomo jak to moze byc. ........................Najwazniejsze to podobno podatki (placone na czas przeze mnie)i niekaralnosc (az wstyd, ze nawet nie spisali mnie przez 5 lat tutaj i cale zyczie w Polsce LOL).

****************************

Wlasnie probuje wypelnic AR11 online, wszystko ladnie gra i bucy do momentu klikniecia w SIGNATURE............ Strona zaznacza wszystkie pola na czerwono, nawet te juz wypelnione i kaze uzupelnic brakujace info...... Nawet te ktore nie sa oznaczone jako obligatory (czerwona gwiazdka)...................... co to jest "A" number (9 znakow?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...