Skocz do zawartości

Koniec wizy a praca


Rekomendowane odpowiedzi

hmmm...masz J1??jezeli teraz mijaja ci 3 miesiace pobytu to masz jeszcze miesiac ekstra...mozesz spokojnie pracowac...rok temu bylem na J1...i do konca pracowalem na social( prawi 4 miechy bylem w usa)....w tym roku jestem na turist i nie maialem kloptow z dostaniem wizy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm...masz J1??jezeli teraz mijaja ci 3 miesiace pobytu to masz jeszcze miesiac ekstra...mozesz spokojnie pracowac...rok temu bylem na J1...i do konca pracowalem na social( prawi 4 miechy bylem w usa)....w tym roku jestem na turist i nie maialem kloptow z dostaniem wizy..

ale pytanie było inne i nawet podana była data kiedy kończy się wiza, poza tym nie wiem o jakich 3 miesiącah piszesz bo legalnie na J1 można pracować przez 4 miesiące, czyli jeśli będzie pracować po tym terminie będzie to robił nielegalnie, a w praktyce wygląda to tak, że nie zawsze pracodawcy wiedzą o tym że obowiązuje Cie wiza a niekiedy ich ona w ogóle nie interesuje, Ci u których ja byłem nie pozwalali na pracowanie po wygaśnieciu wizy a nawet sami informowali i pytali czy pamietam kiedy kończy mi się wiza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak po tym terminie będziesz pracować nielegalnie. Ten ekstra czas jest na ewentualne zwiedzanie i pozałatwianie spraw przed wylotem, a nie na pracę. Oczewiście zdarza się, że ludzie w tym czasie pracują i szczeże mówiąc nie słyszałem żeby ktoś miał jakiekolwiek problemy z tego powodu, ale decyzja należy do ciebie. Od strony formalnej pracować nie możesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...