Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam poważny problem z social security card. Nie odebrałem sociala od mojego pracodawcy a dokladnie jakiegos listu upowazniajacego do odbioru tej karty. Nie odebralem tylko dlatego ze musialem wczesniej wyleciec do Polski. Social przyszedl prawdopodobnie po wiecej niz 6 tygodniach wiec nie mialem szans jego osobistego odbioru. I teraz pojawia sie pytanie co robic??? Nie mam tej karty, nie znam swojego numeru sociala. Czy mozna wyrobic tą kartę ponownie nie znajac numeru. Np gbybym pojechal za rok do US do innego pracodawcy to moglbym jeszcze rac wyrobic tą kartę. Please help!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś w poważnej d*** jesli karta dostała się w niepowołane ręce :)

Niestety, numeru nie mozna zmieniać, jest przyznawany raz na całe zycie. Wyjątkiem są sprawy związane z ochroną świadków, molestowaniem w rodzinie itp. Kartę można zmienić 10 razy w ciągu życia. Ale sama karta nie znaczy wiele, najwazniejszy jest numer. Skoro go nawet nie znasz to IMO rób coś jak najprędzej, przede wszystkim dowiedz się czy ktoś nie korzysta z Twojego numeru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm dzisiaj sie dowiedziałem ze ten list co przyszedl do pracodawcy to wezwanie do SSA o ponownie zlozenie dokumentow, czyli mozna wnioskowac ze mi tego numeru nie przydzielili, czyli teoretycznie bede mogl skladac jeszcze raz za rok jak pojade. Kolega ktory juz konczy prace u tego pracodawcy tak mi mowil, wiec chyba jest ok. Z drugiej strony jeden kolega dostal sociala po tygodniu, ja czekalem blisko 2 miesiace i sie nie doczekalem. Czy ktos moze wie co moze byc przyczyną tak duzych rozbieznosci czasowych???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do rozbieżności czasowych to spotkałem się z takim problemem: w tym roku(nie było czegoś takiego w ubiegłym) SSO radziło żeby poczekać z wyrobieniem SSN około 10 dni od daty przekroczenia granicy, chodziło o zaktualizowanie jakichś baz danych, ludzie którzy się posłuchali dostawali SSN w przeciągu 2 tygodni(przeważnie szybciej) natomiast osoby które od razu po przyjeździe złożyły aplikacje musiały czekać 6-7 tygodni. Wracając do tych baz danych to zostało mi to tak wyjaśnione, że jeżeli w momencie składania wniosku dane są już w systemie to wyrobienie SSN potrwa krócej, niż jeżeli wniosek miałby czekać na ich zaktualizowanie :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Social nie przyszedl. Kolega ktory tam pracuje, mowi mi ze do pracodawcy dostarczono jakis list (ja dostalem i kolega dostal) z wezwaniem do Social Security Office. Byl dzisiaj w officie i powiedzieli mu ze jeszcze raz musi skladac dokumenty. Dlaczego? Nie mam pojecia. Ale mowi mi ze raczej nie ma problemu i za rok bedzie mozna spokojnie jeszcze raz zlozyc dokumenty.

PS dzieki za wszystkie odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...