Skocz do zawartości

Kupno samochodu w USA a amerykanskie prawo jazdy


Rekomendowane odpowiedzi

Chce kupic auto od mojego znajomego, ale on twierdzi ze musze miec amerykanskie prawko bo inaczej nie da sie zalatwic wszystkich papierow, a on chce wszystko formalnie jak nalezy. Poszlam wiec do DMV, ale niestety okazalo sie ze nie moge wyrobic driver's license poniewaz moja wiza wygasa za kilka dni. Tlumaczylam, ze mam jeszcze 30 dni grace period ale nie pomoglo. Za to w DMV spotkalam polskich studentow z worka, ktorzy powiedzieli mi, ze kupili samochod w SC dysponujac tylko miedzynarodowym prawkiem. Kobieta w DMV na moje pytanie jak to tak naprawde jest odpowiedziala, ze to zalezy od dealera lub osoby, ktora sprzedaje samochod.

Tak wiec mam nadzieje, ze moj znajomy, pomimo ze mieszka w USA 8 lat nie ma racji i u Was szukam potwierdzenia - czy ktos moze mi powiedzxiec cos wiecej na ten temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA chciałem kupić motocylk w NJ. W DMV powiedziel im i że potrzebuję wizę, prawo jazdy międzynarodowe, title i ubezpieczenie które trzeba wykupić. W zamian za "title" dostajesz tymczasowy title i mozesz spokojnie szukać firmy która prześlę ci autko do domu. I jeszcze jadna sprawa. Najlepiej wysłać auto do niemieckiego portu bo traw to najkrócej. Przy tym można odrazu oclić tam auto gdyż płaci się tam tylko 16% wat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...