Skocz do zawartości

Uzywanie SSN na nielegalu


Rekomendowane odpowiedzi

Mam numer SSN, ktory wyrobilam bedac na wizie J-1. Jednakze moja wiza wygasa za kilka dni a ja nie wybieram sie do domu... :wink:

Czy bedac w USA nielegalnie moge sie poslugiwac swoim SSN np.ubezpieczajac samochod albo zalozyc konto bankowe? Bylam pewna ze to fatalny pomysl, ale moi znajomi twierdza ze moge sie spokojnie poslugiwac SSN bo np. banki to instytucje prywatne, ktorych nie obchodzi moj status.

:?: :?: :?: :?: :?: :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 38
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

oczywiscie ze mozesz sie poslugiwac ssn a i nawet powinnas sie poslugiwac i to bez wiekszych obaw

dzieki temu ze masz ssn znacznie wyprzedzasz tych nielegalnych co go nie maja i za pewne dlugo miec nie beda bo teraz to juz nie tak latwo dostac ssn jak kiedys

dzieki ssn mozesz na przyklad znalezc znacznie lepsza prace niz ci co go w ogole nie maja nawet jezeli defakto jestes nielegalnie i nie masz pozwolenia na prace - oczywiscie konto w banku normalna sprawa no i powinnas zaczac budowac historie kredytowa - postarac sie o pierwsza karte kredytowa jesli jeszcze nie masz - samochod mozesz kupic ale jak masz prawko ale nawet jesli masz prawko to ono juz zapewne wygaslo tak jak wiza (w zaleznosci od stanu w ktorym jestes) a jesli jeszcze nie kupilas samochodu to musztarda po obiedzie bo z niewaznym prawkiem raczej nie kupisz - to kilka opcji wiec spoko uzywaj ssn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Isza czasami waznosc SSN jest tyle wazna ile wazna jest wiza,byly takie przypadki ze pracodawac sprawadzal numer SSN i wychodzilo ze nby numer jest ale bez waznosci:

67. Czy moge podjac legalna prace jesli mam SSN?

Samo Social Security Number nie jest dokumentem wystarczajacym do zatrudnienia Pana. Oprocz SSN wymagane jest albo pozwolenie na prace ( EAD ) albo Green Card albo obywatelstwa. Prosze pamietac, ze pracodawca bedzie mial obowiazek skeserowania Pana dokumentow ( co sluzy pozniejszej weryfikacji tychze dokumentow ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Isza czasami waznosc SSN jest tyle wazna ile wazna jest wiza,byly takie przypadki ze pracodawac sprawadzal numer SSN i wychodzilo ze nby numer jest ale bez waznosci:

67. Czy moge podjac legalna prace jesli mam SSN?

Samo Social Security Number nie jest dokumentem wystarczajacym do zatrudnienia Pana. Oprocz SSN wymagane jest albo pozwolenie na prace ( EAD ) albo Green Card albo obywatelstwa. Prosze pamietac, ze pracodawca bedzie mial obowiazek skeserowania Pana dokumentow ( co sluzy pozniejszej weryfikacji tychze dokumentow ).

SSN nigdy nie wygasa. Pracodawca moze sprawdzic w SSA tylko, czy nr, imie i nazwisko i data urodzin zgadza sie z danymi w bazie.

Zarzadac moze dokumentow potwierdzajacych pozwolenie na prace, jesli na SSN jest napisane o wymaganej autoryzacji DHS na prace.

Jesli jest NOT VALID FOR WORK moze nie pozwolic na przyjecie, chyba, ze pokaze sie dokumenty z pozwoleniem na prace.

Jesli SSN jest bez zadnych restrykcji, to wystarczy tylko PHOTO ID w celu zweryfikowania tozsamosci osoby, ze SSN nalezy do danej osoby.

Prawko + SSN (bez restrykcji) wg prawa wystarczy do zatrudnienia legalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja niestety prawka nie mam, ale to glownie przeszkadza mi w sprawach zwiazanych z samochodem, nie z praca. Auto kupilam z miedzynarodowym prawem jazdy bez problemu, tyle ze nie kazda ubezpieczalnia chce je w zwiazku z tym ubezpieczyc, a te ktore chca zadaja horendalnych pieniedzy. Jak na chwile obecna mam prace w ktorej nikogo nie interesuje SSN a w przyszlosci bede sie starac zalegalizowac pobyt.

Moje pytanie dotyczylo nie pracy, ale tego czy moge sie poslugiwac SSN np wlasnie zakladajac konto w banku, gdyz np. znalazlam ubezpieczalnie ktora ubezpieczy moje auto za w miare rozsadna stawke, ale oni nie przyjmuja gotowki.

A czy ktos sie orientuje czy sa jakies banki bardziej przyjazne dla osob takich jak ja -bo np. mialam wczesniej prace gdzie otrzymywalam czeki Bank of America, i tam zeby je zrealizowac zadali 2 dokumentow tozsamosci i odciskow palcow, a za to w Coastal Federal Bank gdzie mialam konto rok temu nikt nie prosil mnie o odciski ale top jest bank lokalny, a co jesli sie przeprowdze do iinego stanu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja niestety prawka nie mam, ale to glownie przeszkadza mi w sprawach zwiazanych z samochodem, nie z praca. Auto kupilam z miedzynarodowym prawem jazdy bez problemu, tyle ze nie kazda ubezpieczalnia chce je w zwiazku z tym ubezpieczyc, a te ktore chca zadaja horendalnych pieniedzy. Jak na chwile obecna mam prace w ktorej nikogo nie interesuje SSN a w przyszlosci bede sie starac zalegalizowac pobyt.

Moje pytanie dotyczylo nie pracy, ale tego czy moge sie poslugiwac SSN np wlasnie zakladajac konto w banku, gdyz np. znalazlam ubezpieczalnie ktora ubezpieczy moje auto za w miare rozsadna stawke, ale oni nie przyjmuja gotowki.

A czy ktos sie orientuje czy sa jakies banki bardziej przyjazne dla osob takich jak ja -bo np. mialam wczesniej prace gdzie otrzymywalam czeki Bank of America, i tam zeby je zrealizowac zadali 2 dokumentow tozsamosci i odciskow palcow, a za to w Coastal Federal Bank gdzie mialam konto rok temu nikt nie prosil mnie o odciski ale top jest bank lokalny, a co jesli sie przeprowdze do iinego stanu?

Ciekawe na jakies podstawie rzadali odciskow!?

Pochodz po bankach, zaloza Ci konto bez problemu majac paszport i SSN. Dostaniesz czeki i karte debetowa. Majac SSN mozes smialo wystapic o karte kredytowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracuje w nieduzym sklepie w centrum handlowo-rozrywkowym, jako ze jest teraz offseason jestem caly dzien sama, nic specjalnego nie ma do roboty bo klientow niewiele, nikt mi nie siedzi na glowie, a zarabiam okolo 500$/tyg. W Poludniowej Karolinie mozna sobie za to spokojnie zyc i jeszcze odlozyc.

Ale ta prace znalazlam troche inna droga niz ta, ktora zapewne miles miales na mysli. Niestety bez papierow szukanie pracy normalna droga jest znacznie utrudnione, bo chodzisz od miejsca do miejsca i w wiekszosci z nich niestety nawet jesli powiedza ze ok, jestes zatrudniony, jutro zaczynasz, ale przynies ze soba wize/green card/SSN/ewentualnie inne papiery-i juz wiesz, ze nie masz po co tam wracac. Nie slyszalam nigdy o amerykanskim pracodawcy, ktory by zatrudnil nielegalnego imigranta.

Moja sytuacja jest ulatwiona poniewaz naleze do spolecznosci- nie wlasciwie do wielkiej rodziny ktora na wzajem sobie pomaga i sie wspiera...a jak wiadomo spolecznosc polska taka nie jest...wiele osob pewnie m,nie za to potepi ale szczerze mowiac - mam to gdzies;

Moj facet jest Zydem, mieszkam z 4 Izraelczykami wiekszosc moich przyjaciol i zanjomych to rowniez Izraelczycy, prace zalatwil mi jeden z nich, przez swojego kuzyna, ktory jest obecnie moim managerem, a wlascicielem mojego sklepu i paru innych jest takze Zyd. Ja jestem pierwsza nie-Izraelka, ktora pracuje dla tej firmy; dopiero sama wkrecilam tu jedna Rosjanke.

Lacznie w swoim zyciu pracowalam u Zydow w 5 roznych miejscach, i tylko w 1 z nich poproszono mnie o wize i SSN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...