Skocz do zawartości

WKU


bartek_kasia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jak wyglada sytuacja z WKU poniewaz kazdy mowi cos innego.

Jestem wymeldowany z polski NA STALE.

Napisalem ze wyjezdzam NA STALE do Wielkiej Brytanii i co dalej ??

Pani powiedziala w urzedzie ze jako osoba cywilna nie posiadajaca KARTY MOBILIZACYJNEJ bede mial chyba z glowy WKU ale nie jest pewna.

Powiedziala ze wysylaja wszystko do WKU i juz jest z glowy.

Ale czy tak jest naprawde ??

Wydaje mi sie ze tak gdyz jako osoba nadal cywilna ktora nie ma tej karty a jedynie komisje lekarska za soba nie musze przebywac poza krajem.

Poniewaz nie posiadaja miejsca mojego stalego meldunku gdyz w poprzednim miejscu juz nie mieszkam nie maja jak wysylac zawiadomien a tylko tak moga mnie powiadomic.

Thanks.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powszechny obowiązek obronności (pobór) ciąży na Tobie z tytułu Twojego polskiego obywatelstwa a nie miejsca zamieszkania. To że nie masz stałego adresu nie zwalnia Cię z tego obowiązku, w przeciwnym razie każdy kto chce uniknąc służby by się wymeldowywał i już a nie płacił grube pieniądze za różnego rodzaju zaświadczenia. Zawsze można Cię znaleźć, zlapać, doprowadzić (UE współpracuje ze sobą w ściganiu przestępców - a za unikanie "poboru" grożą dwa lata więzienia). Kombinuj dalej ;-D[/img]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...
Powszechny obowiązek obronności (pobór) ciąży na Tobie z tytułu Twojego polskiego obywatelstwa a nie miejsca zamieszkania. To że nie masz stałego adresu nie zwalnia Cię z tego obowiązku,
Bzdura
Art. 44. 1. Nie powołuje się do czynnej służby wojskowej poborowych uznanych za zdolnych do tej służby:

 1)  obywateli polskich, którzy stale zamieszkują za granicą,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powszechny obowiązek obronności (pobór) ciąży na Tobie z tytułu Twojego polskiego obywatelstwa a nie miejsca zamieszkania. To że nie masz stałego adresu nie zwalnia Cię z tego obowiązku,
Bzdura
Art. 44. 1. Nie powołuje się do czynnej służby wojskowej poborowych uznanych za zdolnych do tej służby:

 1)  obywateli polskich, którzy stale zamieszkują za granicą,

powodzenia życzę w takim razie.

Zdefiniuj "stale zamieszkujący za granicą". Problem z którym boryka się cała masa ludzi mieszkających w GB, a na których polski fiskus położył łapę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...