Skocz do zawartości

Jaka wize wybrac prosze o pomoc


Rekomendowane odpowiedzi

W grudniu na swieta chcialabym wyjechac do Stanow z moim chlopakiem a dokladnie do jego domu i rodzicow- on jest amerykaninem ale studiowal w polsce.Ale tylko na miesiac bo musze wrocic do polski na studia.Nie wiem jaka wize wybrac.Czy jego rodzice powinni wystawic zaproszenie rowniez?Nad wiza narzeczenska sie waham bo niewiem jeszcze kiedy wezmiemy slub moze w przyszlym rokua tam trzeba wziasc w ciagu 90 dni .czy jak mam sponsorow ktorzy udowodnia ze maja pieniadze na moj pobyt to napewno wize dostane?A to zaproszenie sie dostarcza do jakiego typu wizy?Jak najlepiej i najszybcej to zalatwic.Jak dlugo sie czeka nawize.To moj bedze pierwszy wyjazddo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli wiza to turystyczna ,zaproszenie mozesz miec ale to i tak Konsula nie przekona w 100% ,musisz wykazac ze jedziesz tam na krotki czas .Studia sa tym plusem.

co do zaproszenia to masz linka tutaj:

http://www.uscis.gov/graphics/formsfee/forms/i-134.htm

jak i strona Ambasady USA jak sie starac o wize plus radze poczytac to Forum i wszystkie sie dowiesz :

http://poland.usembassy.gov/poland-pl/consular.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaraj sie o zwykla turystyczna, mozesz powiedziec ze jedziesz z chlopakiem do jego rodzicow ale wazne jest zeby pokazac ze nie chcesz tam zostac, i ze to nie jest wyjazd w celu zostania na stale, indeks powinien wystarczyc.

Mozesz sprobowac wziasc faceta ze soba na rozmowe ale moga go nie wpuscic. Mi sie raz udalo i pomoglo, be sie z konsulem dogadali o jaki wyjazd chodzi.

A co do K1 na przyszlosc, to jesli twoj chlopak ma polskie obywatelstwo ( pewnie ma skoro tu studiuje), to mozcie wziasc slub tu w polsce i zlozyc dokumenty o zielona karte dla ciebie bezposredniow Warszawie. Potrwa to okolo 3 miesiecy i bedzie rowniez mniej kosztowalo niz K1, ale to dopiero jak juz sie bedziesz przeprowadzac ;) bo majaz zielona karte nie mozesz siedziec za granica dluzej niz 6 miesiecy bez zezwolenia.

powodzenia

Krysia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co jest pewniejsze ze sie dostanie wize turystyczna z zaproszeniem czy narzeczenska??? i jak to wyglada z kosztami czy koszty tych wiz sa takie same?? bo problem polega na tym ze ja nie chce wychodzic za maz moze za rok dopiero, najpierw chcialam zobaczyc tylko Stany i pobyc miesiac a slub w polsce nie wchodzi w gre bo on nie ma obywatelstwa polskiego a po drugie ja nie chce wychodzic jeszcze za maz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...