Skocz do zawartości

dwa paszporty pl i usa


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 35
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
slyszalem ze rodacy majacy 2 paszporty miewaja problemy przy odprawie w pl. ze wlatywac nalezy na polskim a wylatywac na amerykanskim. czy to poprawna kolejnosc i dlaczego tak sie dzieje? co sie sluzbom nie podoba w takich przypadkach?

Wylatywać masz na polskim paszporcie, bo jesteś Polakiem i tylko polski dokument upoważnia Cię do podróży za granicę (pomijam kraje Unii). Wprawdzie ostatnio przestają się czepiać (mnie w maju w ogóle nie prosili o pokazanie polskiego paszportu, zapytali tylko czy go mam), ale jak trafisz na upierdliwego urzędnika to z Polski bez ważnego polskiego paszportu nie wyjedziesz.

Wlatywać możesz na jakim chcesz, przynajmniej ja tak robię - pokazuję ten paszport jaki akurat mi się pod rękę nawinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale na jakiej podstawie wypuszcza mnie na polskim jesli docelowo lece do usa a w paszporcie nie ma pieczatki permanent resident (byla w starym) a zielona karte oddam gdy dostane obywatelstwo us.

Na tej podstawie żę nadal jesteś obywatelem Polski (chyba że się zrzekłeś polskiego obywatelstwa). Obywatel Polski jesli chce podróżować to musi to robić na paszporcie polskim. Polska ma wszystkie Twoje inne obywatelstwa w nosie. Na terenie PRL nie możesz posługiwać się innym paszportem niż polskim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz wyleciec z USA na paszporcie amerykanskim lub polskim. Jezeli chcesz korzystac z amerykanskiego paszportu musisz miec przy sobie bilet powrotny do usa. Inaczej nie wpuszcza Cie nawet do samolotu.

Natomiast wylatujac z Polski musisz pokazac paszport amerykanski.

Nie dziwie sie ze twoja mama musiala pokazywac zielona karte jak wyjezdzala z Polski do USA ,przeciez paszport Polski nie upowaznia do wjazdu na teren usa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz wyleciec z USA  na paszporcie amerykanskim lub polskim.

to tak jak myslalem

Jezeli chcesz korzystac z amerykanskiego paszportu musisz miec przy sobie bilet powrotny do usa. Inaczej  nie wpuszcza Cie nawet do samolotu.

to akurat bzdura bo znam osoby ktore maja obywatelstwo usa i czasem zdarza sie ze lataja na biletach one way do europy. nawet jesli taki przepis istnieje to nie jest przestrzegany

Natomiast wylatujac z Polski musisz pokazac paszport amerykanski.

Nie dziwie sie ze twoja mama musiala pokazywac zielona karte jak wyjezdzala z Polski do USA ,przeciez paszport Polski nie upowaznia do wjazdu na teren usa.

czyli tak jak myslalem, ze z polskim sie za wiele nie zwojuje przy wylocie. tylko co z tymi zaszlyszanymi przypadkami o problemach przy wylocie z pl obywateli polskich poslugujacych sie paszportem amerykanskim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chcesz korzystac z amerykanskiego paszportu musisz miec przy sobie bilet powrotny do usa. Inaczej  nie wpuszcza Cie nawet do samolotu.
to akurat bzdura bo znam osoby ktore maja obywatelstwo usa i czasem zdarza sie ze lataja na biletach one way do europy. nawet jesli taki przepis istnieje to nie jest przestrzegany

Moze zle sie wyrazilam, nie "musisz"ale "powinienes".

To jest tak jak ktos chce wjechac do usa na wizie turystycznej na bilecie w jedna strone,mozliwe ale nie zalecane. Bo po prostu osoba moze nie zostac wpuszczona.

Moj maz kiedys wyjezdzal na amerykanskim paszporcie, powiedzieli mu ze powinnien miec albo polski paszport albo bilet powrotny.My zawsze kupujemy bilety (POL-USA POL),ale wtedy na szczescie mial bilet powrotny do USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chcesz korzystac z amerykanskiego paszportu musisz miec przy sobie bilet powrotny do usa. Inaczej nie wpuszcza Cie nawet do samolotu.

to akurat bzdura bo znam osoby ktore maja obywatelstwo usa i czasem zdarza sie ze lataja na biletach one way do europy. nawet jesli taki przepis istnieje to nie jest przestrzegany

Faktycznie, bzdura, bo przeciez chociazby Karte Stalego Pobytu w Polsce zalatwia sie na terytorium RP, wiec jak taka osoba ma zamiar pozostac, to jak ma miec bilet powrotny? :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie dalej jak kilka dni temu na okeciu moja mama musiala pokazac zielona karte, gdyz po okazaniu nowego paszportu zapytano ja na jakiej podstawie ona leci do usa. wychodzi na ze tak czy inaczej bede musial pokazywac oba paski.

Amerykański paszport lub GC pokazujesz żeby pokazać że masz zagwarantowany wjazd do USA pomimo że w polskim paszporcie nie masz wizy do USA. Inaczej nie wpuszczą na samolot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...