Skocz do zawartości

2x SSN dla jednej osoby


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Omylkowo wydano mi dwie karty social security number o tym samym numerze ale o roznych adnotacjach. Karte prawidlowa czyli taka jaka otrzymuja wszyscy wyjezdzajacy np na wizie J1, czyli z adnotacja VALID FOR WORK ONLY WITH DHS AUTHORIZATION, oraz karte czysta, sam numer i imie i nazwisko, czyli SSN ktory normalnie otrzymuja tylko obywatele i stali rezydenci USA. Przyznacie ze to dziwna sprawa. Dodam ze na obu z nich widnieje ten sam numer. Jak myslicie, czy moze mi sie ta karta w jakikolwiek sposob przydac, ulatwic wyjazd itp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 26
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
Witajcie. Omylkowo wydano mi dwie karty social security number o tym samym numerze ale o roznych adnotacjach. Karte prawidlowa czyli taka jaka otrzymuja wszyscy wyjezdzajacy np na wizie J1, czyli z adnotacja VALID FOR WORK ONLY WITH DHS AUTHORIZATION, oraz karte czysta, sam numer i imie i nazwisko, czyli SSN ktory normalnie otrzymuja tylko obywatele i stali rezydenci USA. Przyznacie ze to dziwna sprawa. Dodam ze na obu z nich widnieje ten sam numer. Jak myslicie, czy moze mi sie ta karta w jakikolwiek sposob przydac, ulatwic wyjazd itp?

Wjazd zaden ci nie umozliwia. Nic ci nie umozliwia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tyle o ile nie umozliwia mi wyjazdu to raczej jasne. Ale czy nie jest tak, ze jak juz otrzymam wize i bede w USA to pokazujac pracodawcy taka wlasnie "czysta" karte bede uchodzil za obywatela badz rezydenta i bede sie mogl ubiegac o legalna prace?

Powiem nieładnie - chyba Cie pogięło. To że masz omyłkowo wydaną kartę nie znaczy że masz prawo do pracy bez zezwolenia. Możesz być za to pociągnięty do odpowiedzialności, nieważne czy będziesz twierdził że "a ja myślałem" lub "nie wiedziałem".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie dokumenty wymaga wiec pracodawca w celu podjecia legalnej pracy?

Proszą o SSN + Zieloną Kartę lub SSN + pozwolenie na pracę. To że pracodawca może nie poprosić o wymienione dokumenty nie jest dla Ciebie żadną przykrywką w razie wpadki. Pracujesz nielegalnie, choćby każdy wokół był na 100% przekonay że pracujesz legalnie bo masz SSN bez adnotacji.

Obywatele USA nie muszą nic pokazywać, wystarczy samo SSN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wlasnie cos czulem. Dziekuje za odpowiedz. A powidz prosze, jak ten zdublowany SSN moze sie miec do mojej rozmowy w konsulacie? Sadzisz ze w konsulacie beda wiedziec o tym fakcie? Rozumiem ze lepiej sie nie chwalic tym ze jakims cudem mam SSN bez adnotacji. Zawsze moge powiedziec ze na campie gdzie pracowalem poproszono mnie o oddanie tego czystego czy zniszczenie. Dziekuje za info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do zatrudniania wystarczy zwykla SSN bez restrykcji + ID ze zdjeciem. Nie trzeba pokazywac GC czy aktu urodzenia. Jest taki dokument federalny, w ktorym jest tabelka z dokumentami (3 kolumny A,B,C z tego co pamietam) i wg dokumentu trzeba SSN + ID i juz mozna pracowac.

Niekoniecznie. Mojego męża poproszono o dokument potwierdzający prawo do legalnej pracy. To zależy od pracodawcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...