Skocz do zawartości

Okres prawa pobytu a czas powrotu


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam dość głupie pytanie, przewaliłam to forum i nie znalazłam nigdzie odpowiedzi. Otóż chodzi o to, jak konkretnie urzędnik imigracyjny wbija prawo pobytu? Jeśli dajmy na to ktoś wjeżdża do USA 25 kwietnia i dostaje prawo pobytu na pół roku (wiza turystyczna), to czy oznacza to, że ma wyjechać z dniem 25 października, czy urzędnik może wbić na przykład datę do 20 albo 29 października? :co: Jak to jest? Słyszałam kilka sprzecznych opinii, a właśnie czekam na czyjś powrót, zgłupiałam, a ów "ktoś" nie pali się żeby mnie oświecić. :roll: Moze juz skubany jest w kraju... :hmmm:

Z tego co się tu dowiedziałam, przedłużyć prawa pobytu nie mógł, a o przekroczenie terminu też raczej się nie pokusi. :nonono:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

jak by chcial przedluzyc to wcale sie nie spoznil ma czas do konca wizy wjazdowej czyli w tym przypadku do 25 pazdziernika mial czas moze wyslac prosbe o przedluzenie wizy wasnie 25 i wszystko jest legalnie bo jak dlugo papiery jego ma INS tak dlugo jest legalnie INS w takim poznym zlozeniu papierow moze odmowic bez tlumaczenia przedluzenia wizy... wtedy nie wiem czy napewno ale jest chyba czas na wyjazd ok tygodnia.... no ale nie dam glowy za ten post to tak z pamieci jak kiedys pomagalem jednej pani w podobnej sprawie... dzis moze byc juz inaczej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...