Skocz do zawartości

Przesyłka z Polski do USA


zzztoppl

Rekomendowane odpowiedzi

Dużo razy był poruszany problem przesyłania rzeczy z USA do POlski. Ja natomiast mam odwrotny problem. A mianowicie mam do wysłania troche biżuteri dla znajomych w USA. CZy ktos juz przerabiał cos takiego? Jak i czym wysyłać aby paczka:

a)nie znikła gdzieś po drodze

;) nie dowalili cła

Czy ktos przerabiał cos takiego?

Wiem, że trzeba to podzielić na mniejsze części ale macie jeszcze jakies inne wskazówki?

Każda przesyłka z USA do POlski jest otwierana (może tylko ja mam takie szczęście). JAk uniknąć tego drugronę (i cła też)?

pozdr.

zzztoppl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 43
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Szczerze mowiac odradzam wysylanie paczek do USA.

Ja mialam taka sytuacje: Jak jeszcze bylam w Stanach rodzice wyslali mi paczke. Paczka miala isc ok 2 tygodni bo rodzice doplacili doodatkowo aby byl priorytet. Niestety... paczka nie doszla w tym terminie a ja musialam opuscic stan(New Jersey) bo przenosilam sie do NYC.

Po jakims mieciacu od mojej przeprowadzki rodzice dali mi znac ze paczka doszla na moj pierwszy adres w Stanach no ale nikt jej nie odebral bo nie bylo jak. Poprosilismy wiec o jej odeslanie do domu. I tu juz zaczely sie cyrki. Nagle dowiedzialam sie ze paczka mogla zaginac. I ja sie zastanawiam ...Kiedy? Urzedniczka pocztowa powiedziala mi, ze paczka wyszla ze Stanow i juz wraca. Tymczasem, nie ma jej w Polsce ani w Stanach. Kiedy wiec zginela? Jestem nieufna ale sami powiedzcie-to jakies kpiny! A wiec ostrożność, sotrożność. Ale osobiście odradzam. Moi rodzice starcili jakies 1 100zł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wysłałam paczkę do NY trzy tygodnie temu. Czas doręczenia paczki ekonomicznej to około 4 tygodnie lub więcej. Więc sama jestem ciekawa czy wogóle dotrze.

Każdą paczkę można ubezpieczyć co daje chociaż cień szansy, że odszkodowanie pokryje ewentualne straty.

Odnośnie biżuterii (nie wiem jaka ilość) proponuję wysyłkę listem lotniczym w kopercie bąbelkowej. Wysyłam w ten sposób różne rzeczy a takie przesyłki docierają szybko i bez problemów.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...