Skocz do zawartości

proszę o pomoc ;)


Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich. bede ubiegał sie o wize turystyczna jednak mam wiele pytan bo nie wiem co robic!

1. na jaki nr konta mam wplacic pieniądze i jak zaadresowac?

2. czy poczta przyjmie 100 dolarow czy muszą to byc polskie pieniądze?

3. jak długo czeka sie na rozmowe z konsulem?

z gory bardzo dziekuje zo odpowiedz i pozdrawiam gorąco

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kliknij szukaj, następnie wpisz "wiza turystyczna", a dalej to już zależy od Ciebie jak jesteś sprawny w posługiwaniu się myszką. Mam nadzieję że pokazałem Ci właściwą drogę ;) Jakby co, wal śmiało! 8)

P.S. Mała podpowiedź...strona ambasady USA w Warszawie kryje wiele cennych informacji, włącznie z tą jak należy wpłacać pieniądzę za wizę. Powodzenia :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do konta i wplaty to najlepiej jak wplacisz na poczcie ,wtedy bedzie bez zadnych oplat:

Opłata za podanie wizowe wynosi 300 PLN (równowartość 100 dolarów USA w/g odpowiedniego kursu). Suma ta powinna zostać wpłacona w złotych polskich na konto Ambasady: Ambasada USA 00-540 Warszawa Al. Ujazdowskie 29/31, Citibank Handlowy w Warszawie SA, nr konta: 33 10301508 0000000500350016.

Zachęcamy osoby ubiegające się o wizy do wnoszenia opłaty za podanie wizowe za pośrednictwem Poczty Polskiej. Ambasada zawarła z Pocztą Polską umowę, zgodnie z którą za taką usługę nie jest pobierana od wpłacającego żadna opłata manipulacyjna: osoby te nie powinny zatem uiszczać opłaty w wysokości 3-3,5 zł pobieranej przy dokonywaniu innych płatności na poczcie. Osoby, które zdecydują się na wniesienie opłaty za podanie wizowe za pośrednictwem banku mogą ponieść koszty transakcji w wysokości dochodzącej do 25 zł – żaden bank nie zawarł z Ambasadą umowy dotyczącej zniesienia opłat. Dowody dokonania opłaty muszą posiadać oryginalną pieczęć urzędu pocztowego lub banku, oraz zawierać nazwisko osoby ubiegającej się o wizę, numer konta Ambasady i określenie „opłata wizowa”. Osoby, które przybędą do Ambasady/Konsulatu bez wymaganego dowodu opłaty, nie będą przyjęte na rozmowę z konsulem. Proces wizowy nie będzie rozpoczęty, a rozmowa z konsulem będzie możliwa po ponownym umówieniu się. Dowód opłaty nie jest zwracany przez Ambasadę osobie ubiegającej się o wizę. Nie przyjmujemy opłat dokonanych w placówkach innych niż Poczta Polska lub banki.

Teraz sie czeka na rozmowe Konsulem 2-5 dni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo dziekuje za pomoc. teraz czeka mnie najgorsze rozmowa z konsulem i podobno jest teraz ciezko o wize. nie wiem juz sam moze zostalem wprowadzony w błąd? pozdrawiam wszystkich tych oczekujących i pomagajacym!!!! mam nadzieje ze mi sie uda zdobyc wize.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...