Skocz do zawartości

kolejny wyjazd i nurtujące pytanie


Rekomendowane odpowiedzi

niebawem będę wybierał się do ambasady po wizę turystyczna stad moje pytania:

1. co wpisać w polach 24 i 25, mam znajomych w usa ale są nielegalnie, czy mogę ich wpisać, nie będą mieć kłopotów jak ktoś to sprawdzi?

2. paszport mam ważny do 2013r. w nim jest stara wiza, czy wymienić go na nowy?

3. bylem 3 razy w usa (wiza J-1) i za każdym razem wracałem w terminie czy może mieć to jakieś znaczenie?

4. rozmowa z konsulem jest po polsku czy angielsku?

z góry dzięki za odpowiedzi,

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro byłes 3 razy na J1 to prawdopodobnie rozmowe bedziesz miał po angielsku - ja tak miałem. To, ze wracałes w terminie jest BARDZO ważne - dawaj do zrozumienia, ze gdybys chcial zostac, to juz dawno bys tam byl nielegalnie - nie mow oczywiscie tego wprost ale dawaj to BARDZO DELIKATNIE do zrozumienia. To, ze byles na W&T swiadczy o tym, ze masz pieniadze na wyjazd. Mozesz stwierdzic, ze pracowales ale nie miales czasu na wycieczki i w zwiazku z tykm wlasnie teraz chcialbys to zmienic. Paszportu nie musisz wymieniac bo niby dlaczego?? Co do znajomych bedacych tam nielegalnie to sie wstrzymaj - raczej jest male prawdopodobienstwo (chociaz zawsze jest) zebys im zaszkodzil ale na pewno zaszkodzisz sobie tracac wiarygodnosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...