Skocz do zawartości

szkocja


creek

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc. Byłem w szkocji konkretnie w Glasgow rok temu wyjechalem 9 czerwca..Dobrze ze jedziesz zimową porą może łatwiej będzie o prace.. Ja znalazlem prace ale wlasciwie dzieki mojemu znajomemu ktory juz pracowal w jednym z hotelow.Pracowalem jako kelner i sprzątałem pokoje. Sprzatanie pokoi to ciężka praca i powiedzialbym nawet na akord.. Wakacyjną porą jest tam mase osob szukajacych pracy do tych podstawowych prac jest stos cv na jedno miejsce..(to pewnie wiesz)

W lutym tak jak ty jedziesz nie powinno byc aż tak tłoczno chociaz to sie wszystko wyrownuje.Jedni przyjezdzaja drudzy wyjezdzaja.. Szkocji troche nie polecam bo owszem po angielsku sie dogadasz. Ale jak juz gadasz z rodowitym szkotem ciężko go zrozumieć. To tak jakby rozmawiać ze ślązakiem..Moim zdaniem teraz w UK łatwiej znalesc prace na troche lepszych stanowiskach jak sie juz zna dobrze język niż na tych podstwowych ktore nie wymagają takie poziomu komunikatywności.Bo naprzykład w szkocji nie kiedy potzebują żebyś mowił po szkocku tzn tym ich dialektem. Mowie o lepszej pracy.

Osobiscie mam kumpla ktory wyjechał nie uczył sie nigdy angielskiego jest gdzies w angli i dał sobie rade jest juz ponad 5 miesiecy.. Ale to juz sie trzeba nastawic że to bedzie ciężka praca fizyczna..Pewnie tez pracuje po niżej średniej krajowej chociaz to by bylo łamaniem prawa..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...