Skocz do zawartości

mój pierwszy wyjazd do stanów


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam zamiar starac sie wkrotce o wize i mam pare pytan. Nie wiem za bardzo jak przebiega rozmowa z konsulem wiec gdyby ktos mogl odpowiedziec na pare moich pytan bylabym bardzo wdzieczna. A wiec tak, moj chlopak studiuje w stanach i mam zamiar przyjechac do niego po wakacjach. Sama studiuje na studiach dziennych,jestem na roku 4. i zamierzam wziac dziekanke. Pracuje rowniez jako ekspedientka w sklepiej odziezowym.Zarabiam niewiele. Z tego co juz wyczytalam, to wiem,ze mam zabrac indeks i legitymacje studencka oraz jakies zaswiadczenie, ze pracuje. Natomiast najwiekszy moj problem dotyczy spraw finansowych. Czy mam brac jakies papiery z banku lub z pracy o zarobkach? Duzo tego nie ma wiec czy mam brac cos od rodzicow czy po prostu w razie gdyby konsul mnie zapytal skad wezme pieniadze, odpowiedziec tylko, ze sponsoruja mnie rodzice oraz mam pieniadze ze swoich oszczednosci?Doczytalam takze, ze najlepiej ,zeby wypelnic wniosek w formie elektronicznej, czy to prawda?Prosilabym rowniez o wskazowki odnosnie ubiganie sie o wize.Za udzielenie jakichkolwiek porad z gory dziekuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 23
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

na moje "oko' to masz bardzo duze szanse.

napisz o jaka wize sie starasz.??

Dla porownania powiem tak ja staralam sie o wize po skonczonych studiach, mialam prace z normalnymi zarobkami, nikogo w USA i staralam sie o J1...i wyjechalam.

Powodzenia

Do Ambasady idz pozytywnie nastawiona a wszystko dobrze bedzie

Ewa

P.S. daj znac co slychac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

staram sie o wize turystyczna:)...mam pytanie odnosnie zaproszenia,czy musze badz powinnam je miec idac na rozmowe ??jesli tak,to jak takie zaproszenie wyglada,jaka ma forme?moj chlopak studiuje w stanach,moze jego zaswiadczenie,ze jest studentem w jakis sposob moglo by mi pomoc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej zaproszenie na pewno moze Ci duzo pomoc w dostaniu wizy. sa dwa rodzanie zaproszen- urzedowe i wlasnorecznie pisane. ale jak to dziala pomiedzy Usa i Polska to nie bardzo sie orientuje, ale ja zapraszam znajomych z turcji do polski i wiem ze sa takie 2 opcje zaproszen wiec podejrzewam ze do usa tez to tak dziala. ale jesli jest to pierwsze zaproszenie to powinno byc ono urzedowe, a pozniej juz wlasnorecznie pisane.

niech Twoj chlopak wybierze sie do biura imigracji lub spraw cudzoziemcow w USA i tam sie wszystkiego dowie na temat zaproszenia.

zycze powodzenia:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolcie ze dolacze sie do dyskusji...:)

Jak napisalem w temacie chcialbym w tym roku po raz pierwszy odwiedzic Stany. Mam tam wujka ktory oczywiscie moze mi przyslac zaproszenie. Jestem studentem drugiego roku. Myslice ze uparcie powinienem sie starac o wize J1 i zapisywac sie na program work and travel czy tez moze dac sobie spokoj i poprostu starac sie o wize turystyczna? Chcialbym poznac Wasze opinie na ten temat.

Czy mam duze szanse dostania wizy turystycznej? Obawiam sie mianowice tego ze konsul moze mnie nie potraktowac jak "turyste" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OLUSKA: oczywiscie maly usmiech na zdjeciu do wizy absolutnie nie przeszkadza, a nawet jest zalecany, moze konsul tez sie usmiechnie:)

co do drugiego pytanka, to lepiej jest na laserowej dlatego ze jest tam kod kreskowy i musi on byc wyrazny, co na atramentowej nie koniecznie tak wyjdzie. jesli nie masz laserowej to mozesz to wydrukowac w kazdej kafejce internetowej- tam przewaznie maja laserowki.

LUKSZAL: pytanie czy wybierasz sie do wujka tylko na wakacje? mam rozumiec ze potem wracasz normalnie na studia:) ja bym wybrala jednak program WAT, a to dlatego ze wtedy na pewno dostaniesz wize (chyba ze byles karany wtedy moga miec jakies "ale") i do tego mozesz sobie popracowac legalnie i zarobic troche kasy:) mozesz poprosic wujka aby zalatwil Ci jakas prace, przeslal kontrakt i z takim kontraktem idziesz do biura i wybierasz opcje self-arranged- masz taniej i pewnosc dobrej pracy. bo wiadomo ze jak sie jedzie w ciemno w opcji full service roznie sie moze trafic.

takie jest moje skormne zdanie... ale decyzja nalezy do Ciebie:)

jeszcze tylko dodam ze nie polecam wyjazdow na turystycznej i pracy na czarno- wcale nie jest z tym tak latwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki izabela-karabela:)

Sek w tym ze prace tez bede mial zapewniona, fakt, na czarno, ale pewna bo w koncu u wuja.

Nie wiedzialem jednak ze jest w tych programach opcja samodzielnego znalezienia pracy. Dowiem sie wiecej na pewno na ten temat. Dzieki jeszcze raz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie dotyczace nr.pyt.37(wnisoek DS-156): "Czy którakolwiek z wymienionych niżej osób znajduje się na terytorium Stanów Zjednoczonych lub posiada status stałego rezydenta albo obywatelstwo amerykańskie?

Należy zaznaczyć ,,TAK" lub ,,NIE" oraz podać status tej osoby w Stanach Zjednoczonych (np. stały rezydent, obywatel Stanów Zjednoczonych, przebywający z

wizytą, student, pracuje, itd.)".

W stanach mam chlopaka,co w takim razie mam zaznaczyc?On nie jest moim narzeczonym...mam zaznaczyc w tym miejscu jako "narzeczony", "student"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...