Skocz do zawartości

"Przepraszam czy tu biją?"-NJ


zielona

Rekomendowane odpowiedzi

glupoty gadaj portorykanie i murzyni najlepsi goscie przynajmniej w NY. Wiadomo ze sa czarne owce (kolokwializm w tym wypadku :lol:) i nie warto sie wybierac na czarne dzielnice osobiscie kilka dni mieszkalem na broonksie, ktory wreew temu co mowia jest zamieszkiwany w duzej mierze przez wlochow, a harlem to typowa dzielnica murzynska z zlymi facetami... opglonie ciemnoskorzy mieszkancy usa sa bardzo mili i niejednokrotnie bardziej zorientowani niz biali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Glupoty bardzo glupoty. Moj narzeczony jest czarny, wiekszosc moich znajomych w usa to latynosi i czarni. Latynosi maja ciekawa kulture, sa rodzinni, potrafia tranczyc na ulicach (i maja problemy z monogamia hehe). Fakt tez, ze czarni mnie okradli, ale bialy chlopak chcial mi cos zrobic (nie wiem co bo spotkalysmy radiowoz i zwial). Nie generalizuj ludzie sa tacy sami, jasne ze duzo zalezy od dzielnicy w jakij mieszkasz, ale nie od koloru skory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi sie, ze kolor skory nie jest tu zadnym wyznacznikiem tego czy czarni to zli chlopcy czy dobrzy chlopcy poprostu w kazdej razie sa pewne marginesy ludzi, ktorzyzachowuja sie tak czy inaczej.

Nie jest wyznacznikiem jednak w usa lepiej sie trzymac "swoich" i nie chodzic po gettcie bo jeszcze ktos Cie okradnie albo pobije (jesli nie zabije). A potem masz juz przechlapane z policja, ubezpieczeniem, szpitalem itp..

Po co ryzykowac.

F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mieszkam w tej chwili w New Jersey wiec sluze pomoca : bija sie na polskiej dyskotece w Passaic - bija sie Polacy tzn. Zambrowiacy, Stalowa Wola, gorale i Bialystok. O innych bijatykach jest tu cicho. I pod dyskoteka w Passaic najczesciej Polacy dostaja DWI/DUI.

Wallington, Garfield, Manville, Clifton, Passaic - baaaardzo wielu Polakow. ( Generalnie sa wszedzie w NJ, ale w tych miastach szczegolnie).

Nie polecam : Passaic, Paterson, Hackensack, Trenton, Newark, czesc Union, czesc Jersey City, czesc Livingston - tam jest wiele osob bardzo nieciekawych i moze niekoniecznie trzeba tam mieszkac. ( ale to moje zdanie ). W innych miejscowosciach - cicho, milo, przyjemnie, nikogo nie obchodzi kim jestes , skad jestes i kto zaparkowal na ulicy czy przed twoim domem.

Mysle, ze stwierdzenie, ze bija w NJ jest naprawde bardzo przesadzone - tak wiec smialo mozesz tu przyjechac i nie boj sie ze cos ci sie stanie. (Tak naprawde to i w centrum NYC i w centrum San Francisco moze cie ktos okrasc czy pobic - taka jest prawda ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...