Skocz do zawartości

Ambasada USA w Londynie, wiza turystyczna


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Czy ktos skladal podanie o wize turystyczna w ambasadzie w Anglii? (lub slyszal o takich osobach). Jakie na ogol sa szanse otrzymania wizy? Czy latwiej jest dostac w Polsce?

Moj problem polega na tym ze obecnie jestem w Anglii (pracuje juz jakies 4 miesiace i planuje byc jeszcze do kwietnia). Ogolnie jestem na dziekance i myslalem zeby nie wyjechac sobie do USA troche pozwiedzac na wizie turystycznej, aby w pazdzierniku nie wrocic na piaty rok.

To co moge teraz zaprezentowac ambasadorowi to wystarczajaca ilosc funduszy, poswiadczenie z pracy oraz (zapewne niewiele mowiaca) podbita legitymacje studencka i karte ISIC. W Polsce dodatkowo dorzucic bede mogl indeks i poswiadczenie z uczelni (w jez. polskim)

Czy sadzicie ze jesli dostane odmowe w UK to jest wieksza szansa na odmowe w Polsce dwa miesiace pozniej? (z wieksza iloscia dokumentow).

Dlaczego nie poczekac do Polski? Gdyz mam w planie pare podrozy wymagajacych paszportu w miedzyczasie, a zalatwianie wizy w maju bedzie zbyt napiete czasowo, wiec wolalbym to zalatwic bedac w Anglii, gdy mam wiecej czasu i swobody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Czy bedziesz sie starac o wize do USA w Polsce czy tez w UK to masz takie same szanse ,wazne jest to co mowisz na rozmowie i czy bedziesz chcial wrocic na czas do Europy.

No nie wiem. Sam aplikowalem w czerwcu zeszlego roku. Wizy mi odmowiono i konsul mi zasugerowal, ze raczej latwiej by mi bylo gdybym startowal po wize w Polsce, gdyz tam mam rodzine, dom itd itd. A w UK tylko pracuje i wynajmuje chate, czyli nie mam nic na wlasnosc, nie jestem zonaty, nie studiuje.

Dodam jeszcze, ze mialem solidne formalnosci typu adres, pod ktorym bede mieszkal w USA (nie zaden hotel, tylko przyjaciolka), dowod ze mnie stac bez problemu, poprzednia wiza nieprzekroczona ofc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...